Kryminalne przypadki Matyldy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2019-02-18

Zamek, nieboszczyk i jałówka - czyli jak Matylda szukała świętego spokoju

Kiedy Matylda zostaje porzucona przed ołtarzem, wszystkim, czego potrzebuje, jest odrobina samotności. Spotkanie z Władkiem, kolegą szkolnym, kończy się propozycją wprowadzenia się na jego zamek i Matylda decyduje się z niej skorzystać. Niestety, spokój nie jest jej pisany.

Sarni Dwór to zamek jak z koszmaru - wciąż słychać tajemnicze stukanie, kamienne schody skrzypią, drzwi się otwierają... Na domiar złego Matylda odkrywa trupa parobka, zwierzęta z dworskiego gospodarstwa zachowują się niepokojąco, a jej przyjaciółka ląduje w szpitalu. Komisarz policji okazuje się interesującym, aczkolwiek aroganckim mężczyzną, na którego urok Matylda nie potrafi być obojętna. Wydarzenia nabierają tempa, a nieboszczyków przybywa...

Kup książkę Kryminalne przypadki Matyldy

Opinie o książce - Kryminalne przypadki Matyldy

Avatar użytkownika - czytajaca_Sandra
czytajaca_Sandra

Dzisiaj przychodzę do Was z książką pióra Bożeny Mazalik, pt. „Kryminalne przypadki Matyldy”. Jakie wieści znalazłam w czeluściach internetu o autorce? „Z wykształcenia umysł ścisły, z natury humanistka. Kilka lat spędziła wraz z mężem w leśniczówce, wychowując synów, polując, jeżdżąc konno i... programując. Maluje, fotografuje i pisze. Jak to informatyk. Dzięki kontaktowi z pisarzami i dwóm latom pisarskiego szlifu zdecydowała się wydać "Babę na safari", która początkowo miała być skierowana do żon myśliwych, ale ostatecznie stała się pozycją dla wszystkich zainteresowanych łowiectwem czy podróżami. W przygotowaniu druga część opowieści z afrykańskich polowań, tym razem w czysto męskim wydaniu.” Po samej notce autora spodziewam się, często, bardzo dużo dobrego o książce. Jak jest tym razem? Tym razem mamy Matyldę, która stanęła na ślubnym kobiercu ze słabym skutkiem, bowiem zostaje porzucona przed ołtarzem. To malarka, pisarka, artystyczna dusza, która usilnie chce zaznać spokoju życiowego. Spotyka się później z kolegą z lat szkolnych. Wprowadza się do jego posiadłości. Jego posiadłość to Sarni Dwór, który nie do końca jej przypasował, ze względu na niepokój jaki tam panuje. Styl pisanej książki jest dobry. Zawiera łączenie kilku gatunków literackich, ma się wrażenie, że kryminał z komedią chciał iść tutaj w parze. Jednak to nie jest kryminał z krwi i kości. Tej książce warto poświęcić swój czas, mimo wszystko.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2019-03-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, detektyw, kryminał,

Mimo, że książka jest dobra, to początek niestety nie porywa. Gdybym poddała sie w trakcie 2 rozdziału sporo bym straciła. Sama powieść nabiera barw w trzecim rodziale i do końca czyta się ją naprawdę szybko.

Zawsze mam ogromny problem z książką, która nie przypadła mi do gustu i wielokrotnie podczas czytania miałam ochotę ją porzucić. Autor przecież włożył w jej pisanie całe swoje serce a jak tak po prostu mam napisać jej „złą recenzję”? Czasami jednak nie da się inaczej i książką, która mnie rozczarowała jest książka Bożeny Mazalik „Kryminalne przypadki Matyldy”.
Opis książki zapowiadał czytelniczą ucztę, wybuchy śmiechu oraz skomplikowaną zagadkę kryminalną. Okładka też sugerowała, że będzie tu dobra zabawa. Niestety nie było ani śmiesznie, ani zagadka kryminalna nie była wciągająca. Przygody Matyldy, która szukała świętego spokoju były po prostu nudne.Liczyłam tutaj bardzo na humor. Muszę przyznać, że jeszcze na początku humor i słowny i sytuacyjny był zauważalny i ciekawy. Lecz ile razy będą śmieszyły powtarzające się wątki? Zachowania bohaterów zamiast śmieszne stały się irytujące i nudne. Książkę doczytałam tylko dlatego, że chciała dowiedzieć się, czy zakończenie mnie zaskoczy. Niestety nawet ono okazało się rozczarowujące.
Nie polecam ?
Cała recenzja tutaj:http://www.bookparadise.pl/2019/03/kryminalne-przypadki-matyldy-bozena.html?m=1

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Matylda to młoda, ambitna pisarka i malarka, która na skutek zawirowań w życiu osobistym postanowia zamieszkać w zamku dawnego przyjaciela. Sarni Dwór okazuje się jednak zamkiem wprost z koszmaru - tajemnicze stukania, skrzypiące schody, samootwierające się drzwi to dopiero początek tej historii. A trup w oborze, agresywne zwierzęta i arogancki oraz jednocześnie przystojny komisarz to towarzystwo idealne do przeżycia przygody życia. Kto stoi za tymi szalonymi wydarzeniami? Czy Matyldzie uda się odkryć prawdę?

"Kryminalne przypadki Matyldy" to książka, która w zgrabny i bardzo interesujący sposób łączy w sobie elementy kryminalne, obyczajowe i komediowe. Już dawno nie bawiłam się tak dobrze przy odkrywania kolejnych trupów. Główna bohaterka i jej przyjaciółka Ildefonsa to młode, nieustraszone kobiet z bardzo rozwinięta ciekawością świata, którym nie straszny grasujący na zamku morderca, prace przy zwierzętach i spacery po ciemnym lesie. Wiernymi towarzyszami ich przygód są przystojny i tajemniczy policjant, znienawidzona, mająca skłonności do kłamstw znajoma z dawnych lat oraz nie mniej interesujący mieszkańcy małego miasteczka. Książka zdecydowanie bardziej przypomina szaloną komedię z dobrze wkomponowanymi  wątkami kryminalnymi niż typowy kryminał z krwi i kości. Historię śledziłam z duża ciekawością i mimo pojawiających się w książce motywów morderstwa, polecę ją raczej fanom lekkiej, przyjemnej literatury obyczajowej i komediowej niż fanom mocnych wrażeń. Jeśli macie więc ochotę na ciekawą historię z dużą dawką humoru i trupami w tle śmiało sięgajcie po najnowszą książkę Bożeny Mazalik.

Ciosy słonia
Bożena Mazalik0
Okładka ksiązki - Ciosy słonia

Mocna dawka adrenaliny i wartkiej akcji pod gorącym słońcem Afryki Przed Martą Canavan otwiera się wspaniała ścieżka kariery. Zostaje współwłaścicielką...

Baba na safari
Bożena Mazalik0
Okładka ksiązki - Baba na safari

Baba wie o polowaniu więcej niż otaczający ją mężczyźni, których w pogoni za trofeum zalewa testosteron. Baba jest inna: kobieca, delikatna. Czasem się...

Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown