Kryształowe smoki 2019

Ciągle nam go brakuje. Ucieka, kiedy wieczność pozostaje. Bywa utożsamiany z pieniądzem. Podobno szczęśliwi go nie liczą.

Czas. W tej antologii poznacie jego barwne wariacje – siedem finałowych opowiadań z ubiegłorocznej edycji konkursu Kryształowe smoki, organizowanego w ramach wrocławskich Dni Fantastyki.

Dzięki jego laureatom zanurkujecie w głąb świadomości żmii, by odzyskać jedyną osobę, która może uratować was przed katastrofą. Ramię w ramię z upadłym półbogiem zwiedzicie niezwykłe miasto.

Wsłuchacie się w słowa czwartej zwrotki wyjątkowej piosenki. Raz jeszcze przeżyjecie monotonię tej samej przedwiosennej chwili. Podpiszecie też bardzo specyficzny układ, pracując nad bezprecedensowym projektem. U boku legendarnej primabaleriny przejdziecie przez miasto podzielone tak rzeką, jak i czasem. Wreszcie nocą, odziani w welurowe garnitury, wstąpicie do kasyna, w którym gra się o wszystko prócz pieniędzy.

Siedem unikalnych perspektyw znanych autorów i młodych, debiutujących twórców, siedem sposobów postrzegania czasu – nieco refleksyjnych, miejscami zabawnych, niekiedy wręcz upiornych... Krótka lektura, która zostanie z wami na długo. Czas – start!

Lista opowiadań:

Przeczytane:2023-12-28, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2023,
Na wsi
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Na wsi

Przyłączmy się do małych pomocników! Nalejmy trochę wody tu, dolejmy tam - to tylko zabawa, ale ile przy niej radości....

Dolina Popradu. Miniprzewodnik
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Dolina Popradu. Miniprzewodnik

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji...