Ksiądz Jerzy Popiełuszko

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2017-09-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381170963
Liczba stron: 500

Ocena: 5.5 (2 głosów)

To jedyna pełna opowieść o życiu i śmierci, o kulcie i o cudach błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Opowieść o kapłanie, który w czasach przemocy i beznadziei stał się sumieniem Kościoła i narodu. Kiedy inni się bali, on podczas mszy św. za ojczyznę w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu upominał się o prawdę, wolność i solidarność w życiu społecznym. Moc, która w skromnym chłopaku z Białostocczyzny objawiła się w sierpniu 1980 roku, przyciągała wszystkich - od robotników po intelektualistów i artystów, ludzi różnych przekonań, także niewierzących.

Mordercom ks. Jerzego nie udało się Go uciszyć.  Dziś kult błogosławionego ks. Popiełuszki rozwija się na całym świecie.

Autorzy książki opisują liczne cuda za sprawą błogosławionego, również medycznie niewytłumaczalne uzdrowienie w 2012 r. François Audelana z Francji, które prawdopodobnie będzie podstawą zbliżającej się kanonizacji ks. Jerzego.

W książce zebrano wszystkie teorie na temat przyczyn porwania oraz czasu i miejsca zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki.

O Autorach

dr Ewa K. Czaczkowska - historyk, publicystka, wykładowca akademicki. Autorka bestsellerowych książek, w tym: ,,Siostra Faustyna. Biografia świętej", ,,Cuda świętej Faustyny", ,,Kardynał Wyszyński. Biografia". Laureatka prestiżowych nagród, w tym trzech ,,Feniksów" za publikacje książkowe.

Tomasz Wiścicki - publicysta, redaktor, z wyksztalcenia prawnik i historyk. Autor m.in. wywiadu rzeki z o. Maciejem Ziębą ,,Biel z dodatkiem czerni".

Kup książkę Ksiądz Jerzy Popiełuszko

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Ksiądz Jerzy Popiełuszko

Książka pt. „ Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wiara. Nadzieja, Miłość" wyszła spod pióra znanych historyków Ewy K.Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego. To obszerna i szczegółowa biografia błogosławionego księdza – męczennika.

W tę opowieść autorzy wpletli bardzo dużo wspomnień rodziny księdza, kolegów, znajomych, współpracowników i przełożonych. Mottem życiowym dla niejednego czytelnika mogą być słowa ,które ksiądz Jerzy wpisał w książce podarowanej Grażynie Miłosz: „ Nie żyj poniżej tego, co w nas najlepsze.” (ze wspomnień).

Autorom udało się stworzyć wierny obraz tej charyzmatycznej postaci,z jej słabymi i mocnymi stronami, niczego nie tuszując, ani nie pomijając. Wszystkie fakty z życia księdza są skrupulatnie udokumentowane. Bardzo szczegółowo opisane jest uprowadzenie księdza, przedstawione są różne hipotezy na temat okoliczności Jego śmierci i motywów tej zbrodni.

Autorzy odsłonili przed czytelnikiem wiele skomplikowanych kwestii związanych ze śledztwem oraz z wymierzeniem kar zabójcom księdza Popiełuszki.

W ostatnich rozdziałach książki przedstawili różne formy kultu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, świadectwa cudów doznanych za Jego wstawiennictwem oraz dotychczasowe kroki poczynione w kierunku kanonizacji.

Książka ma twardą oprawę, zawiera 560 stron, Wydawnictwo Edipresesse Książki, 2017.

Na okładce zamieszczono zdjęcie księdza Popiełuszki.

Za każdym razem ,gdy sięgałam po tę książkę lub gdy ją odkładałam po przeczytaniu kilkunastu czy kilkudziesięciu stron, zatrzymywałam na dłuższą chwilę wzrok na tej uśmiechniętej twarzy, na oczach patrzących w lepszą przyszłość.

Zachęcam do przeczytania tej książki i do zadumy nad jej Bohaterem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2018-05-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2018,
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Strasznie fajna wichura
Katarzyna Sobczak
Strasznie fajna wichura
Pokaż wszystkie recenzje