Książę kruków

Coraz bardziej widoczne są znaki, które świadczą o nieuchronnie nadciągającej Tarmon Gai'don, Ostatniej Bitwie, kiedy to Rand al'Thor, Smok Odrodzony, będzie musiał stawić czoło Czarnemu.Wiatry czasu stały się burzą, a rzeczy, które uważano za niezmienne i wieczne, odmieniają się na oczach wszystkich. Nawet sama Biała Wieża przestaje być bezpiecznym miejscem. Teraz Rand, Perrin i Mat, Egwene i Elayne, Nynaeve i Lan, a nawet Loial, muszą lecieć na tych wiatrach burzy, w przeciwnym bowiem razie ulegną Czarnemu.

Informacje dodatkowe o Książę kruków:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: b.d

Kup książkę Książę kruków

Książę kruków - opinie o książce

„Książę Kruków” jest drugą częścią 11 tomu cyklu „Koło Czasu” Roberta Jordana. Podział na części i tomy jest może trochę skomplikowany ale idzie to ogarnąć.

Po przeczytaniu tego tomu w końcu odnoszę wrażenie, że cala akcja skoczyła do przodu. I to mocno. Wydarzenia zdecydowanie następują coraz szybciej. Niektóre wątki zostały zakończone inne zapętlone jeszcze bardziej. Niektórzy z bohaterów zdołali osiągnąć swój cel. Nie chcę spoilerować, więc nie zdradzę którzy. Zdradzę to, że przynajmniej trójka osiągnęła swój cel.

Mam wrażenie, że w tym tomie uwaga czytelnika podzielona jest równo między wszystkie postacie. Chociaż nie, jeden z ważniejszych bohaterów został gwałtownie wyrwany z toku wydarzeń.

Ciężko jest oceniać poszczególne tomy – jedne są słabsze, inne ciekawsze. Ten zdecydowanie należy do tych drugich. Jest tu zdecydowanie mniej rozwlekłych opisów. Czyta się dużo szybciej niż poprzednie tomy.

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2017-11-15, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2017,

Nieco lepiej niż ostatnio, ale nadal nie porywająco. Ponoć Sanderson ożywił serię, pozostaje mieć nadzieję, że trzy ostatnie tomy wrócą do poziomu pierwszych części, bo tu autor miał coraz mniej ciekawych pomysłów, a coraz bardziej mieszał, mącił i rozwijał poboczne wątki. 11 330 stron od początku sagi.

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2021-05-16, Ocena: 4, Przeczytałam,
Koło czasu t. 2. Wielkie polowanie
Jordan Robert0
Okładka ksiązki - Koło czasu t. 2. Wielkie polowanie

Dalszy ciąg przygód Randa alThora i jego przyjaciół, które zostały zapoczątkowane tomem Oko świata. Tym razembohaterowie wyruszają na Wielkie Polowanie...

Książę kruków
Jordan Robert0
Okładka ksiązki - Książę kruków

Coraz bardziej widoczne są znaki, które świadczą o nieuchronnie nadciągającej Tarmon Gai`don, Ostatniej Bitwie, kiedy to Rand al`Thor, Smok Odrodzony,...