Książkożercy. Filipa - kotka ratownik

Książkożercy to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem, zapewniająca: przyjemne wprowadzenie w świat liter, słów i zdań, pełne humoru historie o sympatycznych bohaterach, wesołe ilustracje ułatwiające zrozumienie tekstu, pytania umożliwiające sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, opiekę merytoryczną metodyka i językoznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego.

Mia czuje się samotna. Odkąd dowiedziała się, że jest chora na cukrzycę, jej życie całkiem się zmieniło. Filipa to zwykły dachowiec. W dodatku ze schroniska. Gdy jednak drogi kotki i dziewczynki się przecinają, dzieją się rzeczy niezwykłe. Filipa ma dar, który zadziwi jej nową rodzinę i uratuje ukochaną panią. Poznaj prawdziwą historię o Filipie, kotce ratowniku, o której mówił cały świat. Opowiadanie doskonałe do pierwszych prób samodzielnego czytania - poziom trudności dostosowany do umiejętności najmłodszych czytelników.

Informacje dodatkowe o Książkożercy. Filipa - kotka ratownik:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-06-01

Kup książkę Książkożercy. Filipa - kotka ratownik

Książkożercy. Filipa - kotka ratownik - opinie o książce

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Książkożercy. Filipa - kotka ratownik" to krótka historia dziewczynki Mii, która choruje na cukrzycę. Rówieśnicy nie rozumieją, z czym musi zmagać się ich chora koleżanka. Nadszedł wyjątkowy dzień, ponieważ rodzice zabierają Mię do schroniska. To tam drogi jej i kotki Filipy się spotykają.
Historia Mii pokazuje, jak dzieci chore czują się samotne, często nierozumiane przez rówieśników. Jak pragną mieć przyjaciela, kogoś, kto sprawi, że myśli o chorobie nie będą tak bardzo zaprzątały im głowy. Na przykładzie dziewczynki dzieci mogą nauczyć się empatii, inaczej spojrzeć na dzieci chore, nie odtrącać ich. Oczywiście ważną rolę odgrywają w naszym życiu zwierzęta, ponieważ one także są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Nie inaczej jest w tym przypadku.
Książeczka ma piękne kolorowe ilustracje, jest przejrzysta, a prosty język i wartościowe treści urozmaicą szlifowanie przez dzieci naukę czytania. Na końcu znajduje się słowniczek trudnych wyrażeń, a także kilka pytań odnośnie treści, dzięki czemu dzieci mogą sprawdzić, ile pamiętają z przeczytanego tekstu. Książeczki z serii "Książkożerców" dostarczają wartościowej wiedzy, ułatwiają zrozumienie tekstu poprzez piękne, kolorowe ilustracje i można utożsamić się z bohaterami, których historie poznajemy. My jesteśmy zachwyceni i serdecznie polecamy małym czytelnikom!

Skradziona korona
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Skradziona korona

Julka jest współczesną księżniczką, która wraz z rodzicami i bratem mieszka w zamku.Któregoś dnia ginie jej korona. Wszyscy rzucają się w wir poszukiwań...

Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat

Poznajcie przygody wesołego rodzeństwa, któremu towarzyszą zabawne zwierzęta – osiołek Oset i pies Tymianek. Naprawdę warto, bo każdy ich dzień...