Księga dobrych myśli

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-01-16
ISBN: 978-83-8164-002-2

Niech to będzie najlepszy rok twojego życia!

365 dni i 365 pozytywnych tekstów, które pomogą ci spojrzeć na świat, ludzi i siebie samego w dobry, życzliwy, konstruktywny sposób. Siła, nadzieja, cierpliwość, wyrozumiałość, wytrwałość, wyznaczanie i osiąganie celów, konsekwencja w działaniu, akceptacja, przyjaźń do samego siebie, poczucie własnej wartości, spokój serca, wewnętrzna równowaga, rozwój duchowy, radość, optymizm, pozytywne nastawienie, wolność – tego nauczysz się z tej książki.

365 nowych życiowych kodów na cały rok.

Kup książkę Księga dobrych myśli

Opinie o książce - Księga dobrych myśli

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93

Księga Dobrych Myśli ,to prawdziwa skarbnica porad i motywacji na każdy dzień w roku! Po pierwsze pokochałam ją za ogromny format. Po drugie, za piękne i niepowtarzalne wydanie! Uwielbiam jak w książce każda strona zachwyca i tekstem, i kolorem, i pięknymi małymi i uroczymi ilustracjami! Każdy dzień roku ma swoją własną stronę i historię. Niektóre dni po prostu nas motywują, inne dają nam dobre słowo. Niektóre z dni uczą nas, a jeszcze inne mają do nas kilka pytań. Widzimy co w życiu jest ważne, na czym powinniśmy się skupić i jak przez nie iść z uśmiechem na ustach! Dowiemy się również trochę więcej o sobie, odpowiemy na kilka ważnych i istotnych pytań. Przystaniemy na chwilkę i zastanowimy się, pomyślimy nad tym co jest dla nas ważne, czego się obawiamy, a za co jesteśmy wdzięczni. Ja przejdę ten rok z tą księga. Powolutku i dzień po dniu!

Szczęście jest sposobem myślenia. (s. 5)

Autorka już na początku publikacji zwraca uwagę czytelnikowi, że źródłem szczęścia nie jest to, co ma, bardziej to, w jaki sposób patrzymy na to, co mamy. Mówiąc inaczej – sposób myślenia. Można być bogatym, pięknym, odnosić liczne sukcesy, ale przy tym nieszczęśliwym. Ciągłe zamartwianie się o utratę zdrowia, pieniędzy, rodziny powoduje, że życie w napięciu i stresie unieszczęśliwia człowieka. Bycie szczęśliwym raczej kojarzy się ludziom z posiadaniem, a nie byciem. Beata Pawlikowska uważa, że nikt nie uczy ludzi szczęśliwego sposobu myślenia, a dzięki jej książce czytelnik nauczy się, jak skutecznie wprowadzać zmiany, nauczy się poczucia własnej wartości, cierpliwości, wytrwałości, nauczy się kochać samego siebie i patrzeć na swoje życie w nowy sposób. I jeszcze wielu innych pozytywnych rzeczy.

Ćwiczę się dzisiaj w sztuce akceptacji. (s. 79)

Publikacja częściowo przypomina kalendarz – kolejne daty dzienne odmierzają czas od początku do końca roku. Którego? Któregokolwiek! Nie ma tu podanego roku ani dni tygodnia, dlatego Księgę można czytać w dowolnym roku. Z drugiej strony to poradnik połączony z notesem. Przy niektórych wpisach autorka zadaje pytania, ćwiczenia lub zostawia puste miejsce na własne przemyślenia. Tak jak autorka radzi, należy czytać jeden tekst codziennie rano, a ja bym dodała, że wieczorna powtórka czytania nie zaszkodziłaby. I tu uwaga – można czytać tekst przypisany do konkretnego dnia lub otworzyć Księgę na dowolnej stronie. Ważne jest, by robić to codziennie przez cały rok. Systematyczność!

Każdy dzień jest inny. (s. 203)

Księga dobrych myśli sama w sobie jest „szczęśliwa”! Publikacja jest pięknie wydana, kolorowa i optymistyczna z charakterystycznymi rysuneczkami Beaty Pawlikowskiej. Feeria żywych barw od razu nastraja czytelnika pozytywnie. Złoty, lekko wypukły tytuł nad ilustracją przedstawiającą kobietę w słoneczny dzień, wśród kwiatów-serc, drzewa życia i „fruwających okoliczności przyrody” wywołuje mimowolny uśmiech na twarzy. Każdy miesiąc ma inny wzór graficzny na dole i górze strony, który ja nazwałam „etnicznym”. Wpisy dzienne zajmują jedną stronę, czasem dwie.

Jaki jest twój cel? (s. 55)

Dla kogo jest Księga dobrych myśli? Dla osób, które mają poczucia, że utknęły w życiu. Dla osób, którym brakuje poczucia własnej wartości. Dla osób szukających natchnienia i inspiracji – tak twierdzi Beata Pawlikowska. A ja dodam od siebie, że dla tych, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu i w sobie na plus. Księga dobrych myśli to pozycja do zawalczenia o samego siebie, o swoje „dobra duchowe”, o taki zdrowy egoizm. Gdy my będziemy radośniejsi, szczęśliwsi, dowartościowani, to i innym lepiej będzie się z nami żyło, a my szybciej będziemy w stanie komuś pomóc.

Dobre myśli goszczą u mnie codziennie. Niech zagoszczą i u Was!

Blondynka na językach. Francuski
Beata Pawlikowska; 0
Okładka ksiązki - Blondynka na językach. Francuski

To nie jest zwykły podręcznik do nauki języka obcego. Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero...