Księga dżungli


Tom 1 cyklu Księga dżungli
Ocena: 4.06 (18 głosów)
Inne wydania:

Tak samo jak ludzie, zwierzęta również żyją w „społeczeństwie”. Wyznaczają swoje tereny, bronią rodzin i starają się przetrwać za wszelką cenę. Księga Dżungli pokazuje nam świat widziany ze strony zwierząt, ale też człowieka, który pośród nich żyje.

 

Poznajmy małego chłopczyka Mogliego, który został wychowany przez zwierzęta, a konkretnie wilki. Uratowały go od potężnego i niebezpiecznego tygrysa, który poprzysiągł zemstę. W tamtej chwili Mogli zyskał życie, ale też największego wroga. Nasz bohater od maleńkiego żył wśród zwierząt i poznawał ich świat, język i zachowania. Pomagał mu w tym niedźwiedź, dzięki czemu chłopiec miał wszystko to, co dzieci mają w naszym społeczeństwie. Miał rodzinę, przyjaciół, nauczycieli i oczywiście wrogów. Przychodzi jednak dzień, że wszystko to, co idealne się kończy, a naszego bohatera czekają liczne niebezpieczeństwa.

 

Rudyard Kipling był pisarzem, który stworzył niesamowity i doceniony cykl opowiadań z serii Księga Dżungli. Przedstawił w nich zwierzęta z innej strony niż były powszechnie znane. Tutaj ujrzymy opiekuńczość i wszelkie mądrości. Za swoją niesamowitą twórczość, pisarz otrzymał literacką Nagrodę Nobla.

Informacje dodatkowe o Księga dżungli:

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788372548832
Liczba stron: 192
Tytuł oryginału: The Jungle Book
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Barbara Włodarczyk
Ilustracje:Jacek Siudak

więcej

Kup książkę Księga dżungli

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Księga dżungli - opinie o książce

Fascynujące, choć przesłodzone odwzorowanie życia w kolonialnych Indiach oraz perypetiów wielu zwierząt. Dzięki przeczytaniu książki dowiedziałam się, że "Księga dżungli" to nie tylko kilkakrotnie ekranizowana opowieść o Mowglim, chłopcu wychowanym przez wilki, ale także o innych zwierzętach. Moją ulubioną pozostaje opowieść o ichneumonie Rikki-Tikkim, pokazująca, jak silne może być przywiązanie łączące człowieka i zwierzę. Świetna była także historia Białej Foki szukającej schronienia przed ludźmi - dowód na to, że ani okrucieństwo ludzi wobec zwierząt, ani ostateczna przewaga mądrości Matki Natury nad ludzką głupotą nie mają czasowych ograniczeń. Książka to dobra lekcja dla dzieci - przedstawia prawa natury, od których wszyscy jesteśmy zależni, przypomina, że człowiek i inne zwierzęta to w istocie stworzenia bliższe sobie, niż zwykliśmy myśleć. Niska ocena stąd, że w książce roi się od przydługich, nudnawych opisów. No i jestem już chyba na nią za stara. ;) Przeczytajcie dzieciom, zanim i one będą.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewazub
ewazub
Przeczytane:2013-07-26, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku:), Mam,
Opowieść o chłopcu, który jako niemowlę jeszcze został rozdzielony z rodzicami przez tygrysa Shere-Khana. Chłopczyk trafia do jaskini wilków, gdzie przygarnia go i chroni wilcza rodzina. Wychowywany wśród wilczątek poznaje ich mowę i zwyczaje. Staje się ulubieńcem rodziny a także niedźwiedzia Baloo i lamparta Bagheery. Niestety tygrys, któremu łup został odebrany wciąż czyha na życie Mowgliego. Chłopiec dorasta i dzięki naukom Baloo potrafi rozmawiać z każdym zwierzęciem, co nieraz uchroniło go od nieprzyjemności. Kiedy stado wilków nakłaniane przez tygrysa chce śmierci chłopca ten broni ogniem siebie i zaprzyjaźnionego Akelę - zrzuconego przez wilki przywódcę. Odchodzi z dżungli, ale poprzysięga powrót i to ze skórą tygrysa, która rozścieli na Skale Narady.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-06-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Dla dzieci, Mam,
"Ksiega dzungli" znalam do tej pory z animacji i filmow. Teraz wpadla mi w rece wersja audio z Medii Rodziny. Do tej pory kojarzyam te ksiazke jako przygody chlopca wychowanego przez wilki I majacego za przyjaciol pantere Bagere i niedzwiedzia Balu. W ksiazce znajduja sie, oprocz tej historii, takze inne opowiadania dziejace sie w indiach w drugiej polowie XIX wieku oraz jedno na syberii. Bohaterami ich sa zwykle zwierzeta i widzimy swiat postrzegany ich oczyma. najbardziej przypadlo mi do gustu opowiadanie, w ktorym foczka postanowila odnalezc miejsce dla swoich pobratymcow, gdzie nie beda juz wiecej zabijani przez ludzi. Co do calosci, to czesto nudzily mnie przydlugie opisy i za malo dynamiczna momentami akcja.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-05,
Wspaniała zabawa dla całej rodziny
Link do opinii

Książka mojego dzieciństwa, w wieku "dojrzałym" dostarcza tych samych emocji (mimo wielu ekranizacji). Cudowny powrót do dzieciństwa, cudowna przygoda, czy raczej szereg przygód :)

Link do opinii

Szczyt mojej kupki wstydu - czekała na swoją kolej ponad 20 lat. Jako dziecko nie mogłam się do niej przekonać. Tym razem dałam radę, ale mimo paru pozytywów jestem trochę rozczarowana. Nie wszystkie opowiadania trzymają poziom, niektóre były dla mnie słabe albo nudne. Wychowana na disneyowskiej adaptacji, jestem zdumiona, jak mało jest Mowgliego w Księdze dżungli. No ale trudno mieć pretensje do książki, że nie przypomina adaptacji, to nie w tę stronę działa :-) Tak czy owak przeczytałam, po drugą część też sięgnę, ale do zachwytu mi daleko.

Link do opinii
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2022-06-24, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Tambonietu
Tambonietu
Przeczytane:2021-11-14, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy