Księga Liczb

Pomyśl o jakiejś liczbie, nie jesteś pierwszy. Liczby fascynowały ludzkość od chwili, gdy człowiek zauważył, że ma nie jeden, ale dwa kciuki. Z czasem liczby stały się najważniejszym i najbardziej uniwersalnym z języków. Ta książka pokazuje, jak ważną rolę odgrywają liczby w codziennym życiu, tłumaczy, jak rozwijały się systemy numeryczne, a także bada znaczenie najpotężniejszych liczb znanych człowiekowi:Co jest takiego niezwykłego w liczbie 7?Czemu 13 przynosi pecha?Kto jest bestią o numerze 666?Od algebry po astrologię, od muzyki po mitologię, od religii po wypoczynek i od nauki po przesąd, "Księga liczb" opisuje i porządkuje ten niezwykle szeroki temat zaczynając od zera.Od zera do nieskończoności, "Księga liczb" prezentuje tajniki wiedzy opartej na magii liczb. W tej książce opisano wszystkie najważniejsze liczby, wraz z ich charakterystycznymi cechami oraz przypisywanymi im znaczeniami. Po drodze napotkasz wiele ciekawostek i dygresji, a także szczegółowe opisy pomagające lepiej zrozumieć tajemnice poszczególnych liczb.Ta książka to jednym wielki ciąg liczb opisanych w fascynujący i efektowny sposób. Tim Glynne-Jones jest dziennikarzem mieszkającym i pracującym w Wielkiej Brytanii. W swojej karierze zajmował się wieloma tematami, m.in. muzyką, motoryzacją, sportem i gastronomią, a także napisał trzy książki o piłce nożnej. Od list przebojów po restauracyjne menu, liczby zawsze odgrywały istotną rolę w jego pracy, choć sam przyznaje, że nie zdawał sobie sprawy z tego, jak istotną, dopóki nie zabrał się za pisanie tej książki. Tim ma jedną żonę, dwoje dzieci, trzy punkty karne na swoim prawie jazdy i mieszkał pod numerami 2, 4, 14, 33 i 111. Interpretujcie to sobie jak chcecie.

Informacje dodatkowe o Księga Liczb:

Wydawnictwo: K.E.Liber