Księga potworów

,,Księga potworów" zostały napisana, aby ocalić od zapomnienia stwory, których młodsze pokolenie już w ogóle nie zna, a starsze niemal nie pamięta. Z opowieści usuwa się bowiem wszelkie ,,straszne" rzeczy, aby nie wzbudzać strachu. Bo przecież strach jest niewłaściwy, nieładny i nie wygląda dobrze na kartach książek. Ale jeśli nie będziemy mówić o potworach, nie przypomnimy ich imion czy wyglądu, one znikną, a wraz z nimi zniknie część naszej spuścizny kulturowej. Przywołując cyklopy, wilkołaki, olbrzymy, harpie, syreny, nimfy czy krasnoludy, opisując, gdzie mieszkają, jakie są, jakie mają zwyczaje, nie tylko ocalamy je od zapomnienia, ale pielęgnujemy także bogatą tradycję przekazów ludowych.

Informacje dodatkowe o Księga potworów:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2023-03-22
Tytuł oryginału: Libre de monstruos espanoles

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Księga potworów

Księga potworów - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-04-05, Ocena: 6, Przeczytałem,

??

Słyszeliście kiedyś historie o syrenach, olbrzymach lub cyklopach? A co z tymi mniej znanymi potworami, takimi jak lamia, wiwern czy chmurnik? Chcielibyście poznać ich charakterystykę i zwyczaje? Jeśli tak, koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

?????

,,Księga potworów" to pięknie wydany zbiór, przedstawiający sylwetki blisko dwudziestu różnych stworzeń - lądowych, morskich, a nawet podniebnych. Autorka zebrała i spisała ponad czterdzieści krótkich przypowieści, pozwalających nam bliżej poznać tajemnicze monstra.

Niektóre z nich zostały opisane w kilku historiach, co ułatwia spojrzenie na nie z różnych punktów widzenia i zaobserwowanie ich zachowań w rozmaitych sytuacjach.

Książka zawiera wspaniałe, klimatyczne ilustracje, które pozwalają na pełniejsze przeżywanie czytanych historii.

Myślę, że będzie to świetny wybór dla fanów baśni i potworów, stanowiący ciekawą rozrywkę na wiele wieczorów.

??

Nieunikniona. Baśnie o śmierci
Ana Cristina Herreros0
Okładka ksiązki - Nieunikniona. Baśnie o śmierci

Baśnie o Śmierci to zbiór 44 historii zaczerpniętych z rozmaitych kultur (m.in. hiszpańskiej, greckiej, irlandzkiej, chińskiej, tybetańskiej, arabskiej...