Księżniczka Detektyw. Góra czarnoksiężnika Assa Tarassa

Kto powiedział, że malutka księżniczka nie może być doskonałym detektywem, nieustraszonym pogromcą wszelkiej maści złoczyńców, bohaterską obrończynią słabych i pokrzywdzonych? Może, bez najmniejszych wątpliwości! Rozwiąże każdą zagadkę, pokona wszystkie złe czarne charaktery. Nawet potężny czarnoksiężnik nie jest w stanie jej przechytrzyć. Bez wahania wyruszy na brawurową, pełną niebezpieczeństw wyprawę. Koniecznie musicie się z nią zapoznać.

Zuchwała jak Pippi Pończoszanka, pomysłowa jak Szewczyk Dratewka - Księżniczka Detektyw jest miniaturowym super-hero (tyle, że zamiast obciachowego trykotu nosi kraciastą czapkę w kształcie kabaczka). Jej bezczelna mina sprawia, że miękną kolana złoczyńców, a spryt i determinacja tej nie księżniczkowatej Księżniczki budzi „szacun” u czytelnika. Chętnie podążamy za nią, ściskając kciuki w potrzebie i chichocząc podczas lektury.

Tomasz Minkiewicz (znany szerzej jako WILQ) żongluje baśniowymi motywami, ubranymi w nowy, śmieszny kostium. Jego koboldy, trolle i czarownicy pochodzą z zamierzchłej bajki, a zarazem zdają się mieszkać tuż za rogiem, na wielkomiejskim blokowisku. W pojedynku z nieustraszoną tycią Księżniczką Detektywem, uzbrojoną jedynie w notes,  tracą język w gębie. Nieuchronny happy end wieńczy tę fajną (!) książkę.
Joanna Olech

Informacje dodatkowe o Księżniczka Detektyw. Góra czarnoksiężnika Assa Tarassa:

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2017-10-11
ISBN: 978-83-62248-14-8
Ilustracje:Tomasz Minkiewicz

Kup książkę Księżniczka Detektyw. Góra czarnoksiężnika Assa Tarassa

Księżniczka Detektyw. Góra czarnoksiężnika Assa Tarassa - opinie o książce

Dzisiaj przychodzę do Was z propozycją lektury dla młodszych czytelników, która ukazała się już jakiś czas temu nakładem Wydawnictwa Alegoria pod moim patronatem. Jest to książeczka, której autorem, a jednocześnie ilustratorem jest Tomasz Minkiewicz, a jej tytuł brzmi „Księżniczka Detektyw. Góra czarnoksiężnika Assa Tarassa”.

Główną bohaterką, a zarazem narratorką opowieści jest ośmioletnia Księżniczka Detektyw, która nigdy się nie nudzi. Dzieje się tak dlatego, że rozwiązuje różne zagadki i tajemnice pomagając przy tym przyjaciołom z sąsiednich krain, których na różne sposoby nęka zły Czarnoksiężnik Assa Tarassa mieszkający we wnętrzu Czarnej Góry.

Jak więc widzicie nie jest to typowa księżniczka, nosząca piękne, zwiewne sukienki i mieszkająca w wieży. Nasza Księżniczka Detektyw nosi kraciasty kapelusz w kształcie kabaczka i lata na smoku, mimo, iż trochę ją przy tym mdli ;).

Autor w swojej barwnej i ciekawej opowieści ukazał jak ważne jest to, aby zawsze być sobą będąc przy tym ogromnie pomocnym, ciekawym świata i otwartym na innych, gdyż Księżniczka spotyka na swej drodze do Góry Czarnoksiężnika wielu ciekawych bohaterów, jak np. Miętoperza, Kobolda czy Kamiennego Człowieka.

Jeśli Wasi milusińscy chcieliby odbyć ciekawą i barwną podróż przez różne magiczne krainy i wraz z Księżniczką Detektyw przeżyć wiele przygód, które bawią, uczą, a czasem bywają też zaskakujące to ta książka według mnie będzie bardzo dobrym wyborem.

Dodam jeszcze, iż znakomicie nadaje się ona również do samodzielnego czytania ze względu na dużą, czytelną czcionkę, wspaniałe ilustracje oraz idealną dla młodszego czytelnika długość historii.

Gorąco polecam!

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień
Tomasz Minkiewicz0
Okładka ksiązki - Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień

Nadstawcie uszu, przysuńcie się do ognia, gdy zawierucha. Nastroszcie wąsy, ogony w słup, kto ciekaw, ballady niech słucha. Trójka ich jest...

Mapa przyszłości
Tomasz Minkiewicz0
Okładka ksiązki - Mapa przyszłości

,,Mapa przyszłości" to niezwykła książka w formie harmonijki. Można ją oglądać strona za stroną albo rozłożyć na podłodze, by śledzić przygody głównych...