reklama

Mapa przyszłości

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-05-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310130075
Liczba stron: 28

Ocena: 5 (1 głosów)

,,Mapa przyszłości" to niezwykła książka w formie harmonijki. Można ją oglądać strona za stroną albo rozłożyć na podłodze, by śledzić przygody głównych bohaterów. 

To najbardziej postrzelona historia, o jakiej słyszeliście!

Brysia i Albek podczas szkolnego eksperymentu przypadkowo otwierają portal do podróży w czasie,  który wsysa wszystko - całą 3a oraz przedmioty z klasy. Na mapie przyszłości trzeba będzie odnaleźć nie tylko wszystkich uczniów, lecz także części statku kosmicznego, zasuszonego rogala i miotełkę do kurzu. I parę innych rzeczy... (Za dziennikiem 3a nie będzie tęsknić!).

Dzieciaki wędrują z zachodu na wschód i z północy na południe. Razem z nimi odwiedzicie wieżę Eiffla, Tadż Mahal, Panteon... Zobaczycie miasta zbudowane z origami, park jurajski w Afryce, gigantyczne roboty grające w golfa, mityczną Atlantydę, a nawet fabrykę lodów o smaku zorzy polarnej w Arktyce! Pełno tu kosmitów, turystów, a także miejsc i elementów krajobrazu, których znaczenie i funkcję będziecie musieli wymyślić sami!

Odnajdźcie wszystkich uczestników wycieczki, żeby mogli bezpiecznie powrócić do klasy. Zwiedzajcie, odkrywajcie, bawcie się!

TOMASZ MINKIEWICZ - scenarzysta, grafik, ilustrator. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując dyplom magistra sztuki. Współpracuje z wydawcami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Współautor popularnej serii komiksów dla dorosłych ,,Wilq Superbohater".

Kup książkę Mapa przyszłości

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mapa przyszłości

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2016-05-27, Przeczytałam,

„Mapa przyszłości” ma dwie strony. Jedną, gdy obrócimy ją poziomo. Drugą, gdy zaczniemy czytać ją od końca i pionowo. Książeczka dodatkowo rozkłada się jak harmonijka, co pozwala pokazać obraz całej przygody. Tomasz Minkiewicz stworzył świetny rodzaj zabawy dla dzieci i ich rodziców. Tak, dla dorosłych również – ja bawiłam się przy tej książeczce wspaniale. Przyjemność byłaby jeszcze większa, gdyby pozwolić ją w niektórych miejscach pokolorować. Możliwość dopowiedzenia sobie historii do każdej strony pozwala na nieskończoną zabawę! To nie jest książeczka do jednokrotnego przeczytania!
 
 
Ilustracje w "Mapie przyszłości" zostały stworzone przez Tomasza Minkiewicza. Bardzo sympatyczna kreska z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Sporo zabawy znajdą tutaj już nawet 4-latki! Tomasz ilustrował już wiele książek dla dzieci i może niektóre będą go z nich kojarzyć - np. "Staś i Weronika", "Benek i spółka" czy "Wyprawa na ciemną stronę Słońca". Razem ze swoim bratem, Bartoszem tworzą serię Wilq, która ze względu na dużą liczbę wulgaryzmów, już dla dzieci polecana nie jest! ;)

więcej na zukoteka.blox.pl

Link do opinii
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-05-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
CAŁY ŚWIAT ZABAW Tomasz Minkiewicz, rysownik znany przede wszystkim z pracy nad niezwykle popularnym cyklem komiksowym o przygodach superbohatera ,,Wilqa", czasem popełnia także ilustracje przeznaczone dla dzieci. I do takiej grupy wiekowej skierowana jest ta właśnie publikacja, intrygująca wykonaniem i wydaniem i ciekawa także pod względem samej zawartości. Tak to bywa, jak nieopatrznie zada się na lekcję przygotowanie eksperymentu. To przecież wina nauczycieli, którzy nie powiedzieli, że najlepiej byłoby gdyby eksperyment się NIE udał, bo czasem, niestety, udaje się aż za dobrze. Tak dzieje się w tym przypadku (więc jednak poniekąd wina leży także i po stronie uczniów): stworzony przez dzieci portal do podróży w czasie działa. Efekt? Cała klasa zostaje wessana do niego i wyrzucona w przyszłości, w świecie odmiennym od tego, który znają, a w którym muszą się teraz odnaleźć. Zagubieni i rozdzieleni stają przed nie lada wyzwaniem. Czy poradzą sobie sami? Mało prawdopodobne. Dlatego potrzebują Waszej pomocy! Gotowi? A więc do dzieła! Nie ma czasu do stracenia! Ta książka to tak naprawdę jeden bardzo długi arkusz papieru, zadrukowany z obu stron i złożony tak, by dało się go zamknąć w twardych okładkach, które przemieniają go w ładny tom. Jedna strona tego arkuszu to świat przedstawiony wzdłuż, od futurystycznego, bardzo ludnego Bieguna Północnego, przez industrialną Europę i zamieszkałą przez dziwne mniej lub bardziej znane stworzenia Afrykę, po pełen pingwinów Biegun Południowy. Druga więc, analogicznie, zabiera nas w podróż wszerz naszej planety - od Stanów Zjednoczonych Ameryki, które tętnią kolorowym i zróżnicowanym życiem, przez (znów) Europę, ukazaną jednak z innej nieco perspektywy, po pełną tradycji Azję. A czytelnicy, wędrując z północy na południe i ze wschodu na wschód, muszą pośród całego mnóstwa doskonale znanych budynków i charakterystycznych miejsc oraz obfitości postaci odnaleźć najprzeróżniejsze rzeczy i osoby. Jak się można domyślić, zabawy jest tu wiele i na długi czas. Wystarczy tylko wejść w ten świat, a nie chce się tylko i wyłącznie wykonać powierzonych zadań. Rysunki Minkiewicza są urocze, przyjemne dla oka, ale także fascynując możliwością wyłapywania obiektów znanych z naszych czasów i szukania przeróżnych smaczków. Jak dla mnie super! Dlatego polecam tę pozycję Waszej uwadze. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/05/25/mapa-przyszlosci-tomasz-minkiewicz/
Link do opinii
Inne książki autora
Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień
Tomasz Minkiewicz0
Okładka ksiązki - Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień

Nadstawcie uszu, przysuńcie się do ognia, gdy zawierucha. Nastroszcie wąsy, ogony w słup, kto ciekaw, ballady niech słucha. Trójka ich jest...

Księżniczka Detektyw. Góra czarnoksiężnika Assa Tarassa
Tomasz Minkiewicz0
Okładka ksiązki - Księżniczka Detektyw. Góra czarnoksiężnika Assa Tarassa

Kto powiedział, że malutka księżniczka nie może być doskonałym detektywem, nieustraszonym pogromcą wszelkiej maści złoczyńców, bohaterską obrończynią...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Pokaż wszystkie recenzje