Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach

Jaka jest ,,idealna księżniczka"? Czy powinna być posłuszna? Schludna? Elegancko ubrana? Aby odpowiedzieć na te pytania, czarodziejka wysyła magiczne lustro w podróż w czasie i przestrzeni.

Poznajcie niezwykłe dziewczynki, które pokazują, ile znaczą odwaga, przyjaźń i determinacja, ale które niekoniecznie są grzeczne i mają czyste paznokcie! Sprawdźcie, czy pewna księżniczka stawi czoła wiedźmie, by ratować siostrę, i czy inna zdoła ocalić swoją pustynną krainę przed atakiem wrogich wojsk. A co, jeśli księżniczka marzy o czymś, czego zabrania tradycja? I czy w wieżowcu na blokowisku też mieszkają księżniczki?

Te pięknie ilustrowane historie, łączące baśniową konwencję ze współczesną wrażliwością, nakłaniają do przełamywania barier, uczą empatii i udowadniają, że zawsze trzeba być sobą, a wartość człowieka nie zależy od jego pozycji czy wyglądu.

Natasha Farrant jest pisarką. Mieszka z rodziną w Londynie.

Lydia Corry jest absolwentką Royal College of Art. Zadebiutowała książką ,,Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych ważnych sprawach". Mieszka z rodziną w Hastings.

Informacje dodatkowe o Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2021-09-29
Tytuł oryginału: Eight Princesses and a Magic Mirror

Kup książkę Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach

Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach - opinie o książce

Miłość Flory. Pamiętniki Bluebell Gadsby
Natasha Farrant0
Okładka ksiązki - Miłość Flory. Pamiętniki Bluebell Gadsby

Flora znowu jest zakochana! Tym razem obiektem jej uczuć jest Zach - chłopak z gitarą o skomplikowanej sytuacji rodzinnej. Bluebell też ma pierwszego w...

Wszystko o Dyńku
Natasha Farrant0
Okładka ksiązki - Wszystko o Dyńku

Trwają wakacje. Rodzinka Gatsbych powiększyła się o nowego członka - maleńkiego Dyńka. Aby zapewnić mamie chwile spokoju z noworodkiem, Flora wyjeżdża...