Księżyc w nowiu

Tytuł oryginału: New Moon
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Joanna Urban

Tom 2 cyklu Zmierzch

Na Księżyc w nowiu, dalszy ciąg bestsellerowego Zmierzchu, czekały z niecierpliwością tysiące czytelników z kilkudziesięciu krajów świata. Od wielu miesięcy obie powieści znajdują się w czołówce listy bestsellerów "New York Timesa", a nakład trzeciej z cyklu osiągnął w USA milion egzemplarzy. Podobnie jak pierwsza powieść o nastoletniej Isabelli Swan, Księżyc w nowiu jest połączeniem romansu z trzymającym w napięciu horrorem, w którym rozterki zakochanej dziewczyny przeplatają się z opisami mrożących krew w żyłach niesamowitych wydarzeń. Sądząc po popularności wszystkich tomów sagi, nie tylko jej bohaterka, ale i sama autorka ma duże szanse na nieśmiertelność.

Edward Cullen to wciąż dla Belli najważniejsza osoba pod słońcem. Są parą i jest im razem cudownie. Gdyby tylko chłopak nie był wampirem! Niestety, ten fakt wszystko komplikuje, także z pozoru niewinną zażyłość dziewczyny z przyjacielem z dzieciństwa Jacobem. Wiosną Edward musiał bronić ukochanej przed swoim krwiożerczym pobratymcem, jesienią zakochani uświadamiają sobie, że był to dopiero początek ich kłopotów?

Kup książkę Księżyc w nowiu

Avatar użytkownika -

Księżyc w nowiu to kontynuacja "kultowego" Zmierzchu: opowieści o miłości nastolatki i wampira, która zakończyła się happy endem. Po odłożeniu pierwszego tomu sagi zastanawiałam się, czy nie można by było poprzestać na jednej części i nie rozwlekać historii Belli i Edwarda na aż cztery pokaźne tomy? O czym można było jeszcze napisać? Przecież uczucia Kopciuszka i Księcia ustabilizowały się – jest im razem bajecznie. On kocha ją, ona - jego, więc po co to wszystko roztrząsać? Widocznie: było po co...Stephenie Meyer nie wykazała się pokaźną wyobraźnią, tworząc banalną historię, której główną bohaterką stała się dziewczyna irytująco naiwna. Osiemnastoletnia Bella Swan jest bez pamięci zakochana, oczywiście ze wzajemnością, w idealnym aż do bólu Edwardzie. Miłość kwitnie, życie staje się bajką i bajką by było, gdyby piękny wampir nie doszedł do wniosku, że naraża swoją ukochaną na niebezpieczeństwo i zwyczajnie, bez skrupułów, nieczuły na łzy i błagania, nie pozostawił jej samej sobie. Bella oczywiście wpada w rozpacz, z której pomaga jej wyjść przyjaciel z dzieciństwa – Indianin, Jacob Black. Niestety, w tle pojawia się wilkołak, uroczy wrogowie oraz wielki come back Edwarda – historia na kilka stron, no, może kilkanaście, ale autorka rozwlekła ją na prawie pięćset, przez co lektura może człowieka nerwowo wykończyć.Fabuła jest do bólu przewidywalna, a główna bohaterka - irytująco sentymentalna. Nie, nie lubię dziewczyny ...

Opinie o książce - Księżyc w nowiu

Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Przyjemne czytadełko na wieczór w samotne dni :) czyta się szybko i przyjemnie
,,Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje.'' Druga część słynnej sagi 'Zmierzch' w moim odczuciu nieco gorsza. Pierwsza połowa potwornie mnie nudziła, ale już w drugiej więcej się działo i nawet fajnie została poprowadzona akcja. Cóż, książka jak to w stylu pani Meyer - lekka, trochę banalna, ale można dobrnąć do końca.
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Druga część bestselleru S. Meyer. Delikatnie mówiąc byłam w szoku, kiedy przeczytałam, że Edward dla dobra Belli porzuca ją i cała rodzina Cullenów wyjeżdża z Forks. Czy to już koniec ich nieśmiertelnej (przynajmniej z jednej strony) miłości? Poza tym w tej części bardziej poznajemy Jacoba i historię jego plemiona - zupełnie nie wiem, co Bella ma w sobie, że chłopcy tak do niej lgnął. Końcówka, może nie tak mroczna jak w pierwszej części, nie mniej tym razem do Bella ratuje Edwarda. Mamy też okazję poznać klan Volturich czyli szlachtę wampirską - niezbyt przyjemną.
Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
To jest ta książka, którą to ciężko mi było czytać za każdym razem. Nie wynikało to z niskiego poziomu, ale z moich chorych wyobrażeń i porównań do własnego życia. Tak samo wciągająca, jak pierwszy i kolejne tomy.
Avatar użytkownika - patusia1990
patusia1990
Przeczytane:2014-01-22, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Może ciut gorsza jak dla mnie od pierwszej części .Byc może zbyt dużo opisów tęsknoty Belli za Edwardem, mało akcji..
Avatar użytkownika - ffiona902
ffiona902
Przeczytane:2014-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Druga część wielkiego hitu Stephenie Meyer. Trochę mniej przypadła mi do gustu, niż wszystkie pozostałe części, ale w porównaniu z filmem jest naprawdę dobra.
kontynuacja zmierzchu. Wciągnęła mnie pierwsza częsc, wiec zabrałam się za drugą. Jak dla mnie dalej świetna książka. Tym razem role się odwracają tym razem Bella musi ratować Edward przed samobójstwem. Dodatkowo wkracza kolejny wątek miłosny - Bella - Jake. Książkę równie przeczytałam jednym tchem.Świetna część
Avatar użytkownika - dominika76767
dominika76767
Przeczytane:2013-02-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka cudowna Jedna z lepszych na mojej półce :)
Avatar użytkownika - mesenger
mesenger
Przeczytane:2013-11-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie w 2013 roku,
Oczarowana Zmierzchem sięgnęłam po Księżyc w nowiu - kolejna część sagi również przypadła mi do gustu. W każdej wolnej chwili brałam książkę do ręki i śledziłam losy bohaterów - zerwanie Edwarda z Bellą, jej ból, przyjaźń z Jacobem, jego wilczą przemianę, powrót Laurenta i Victorii, skok z klifu i całe zamieszanie z tym związane no i 'szczęśliwe zakończenie' - tak, marzyłam, by Bella i Edward znowu się zeszli. Księżyc w nowiu bardzo mi się spodobał, ale odpuściłabym chyba sobie tak długi rozwój przyjaźni z Jacobem, mogłoby to nieco szybciej się potoczyć. Myślałam także, że wątek związany z Volturi bardziej zamrozi krew w żyłach. Szóstki dać nie mogę, ale piątka należy się jak najbardziej :)!
To moja ulubiona książka z całej sagi.Tak naprawdę to ona pokazuje jak wielka jest miłość Edwarda i Belli , dodatkowo rozłąka sprawia ,że więź jest jeszcze silniejsza. Film jest super!Podoba mi się to ,że pokazano w niektórych scenach Edwarda.Uważam , że Kristen Stewart zagrała w tym filmie świetnie.Pokazała cierpienie i ból.
Avatar użytkownika - klaudia2310
klaudia2310
Przeczytane:2013-03-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Sylwia-T
Sylwia-T
Przeczytane:2013-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Druga część jednej z moich ulubionych Sag :) Jak pisałam przy pierwszej części - jestem pod jej urokiem. Czytam drugi raz i nadal nie mogę się oderwać! Drugi tom pochłonęłam w 2 dni. Ten jest dla mnie najbardziej smutny. Ból jaki przeżywa Bella po odejściu Edwarda jest wręcz namacalny. Tempo akcji jest błyskawiczne, nie można się nudzić. Dodatkowe wątki bardzo ubarwiają całość.
Avatar użytkownika - LilAlia
LilAlia
Przyjemnie się czyta, aczkolwiek, moim zdaniem, najbardziej irytująca część sagi ;) Co nie zmienia faktu, że ją lubię :D
Avatar użytkownika - Rzepusia
Rzepusia
Przeczytane:2011-09-26, Ocena: 2, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2011-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam,
świetna. polecam. odczuwanie emocji pełnią umysłu.
Avatar użytkownika - Rozczochrana
Rozczochrana
Przeczytane:2011-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Na początku z niechęcią podeszłam do drugiej części sagi zmierzch, a to ze względu na brak jednego z głównych bohaterów - Edwarda. Po przeczytaniu szybko zmieniłam zdanie. Niektóre fragmenty bardzo mnie wzruszyły.
Nieco lepsza niż pierwsza część. Polecam.
Avatar użytkownika - catling
catling
Przeczytane:2011-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
za mało Edwarda ale jakoś ją przeczytałam ; pp
Avatar użytkownika - agaj100
agaj100
Przeczytane:2010-12-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo dobra książka. Jeżeli spodobał Ci sie Zmierzch to musisz KONIECZNIE przeczytac Ksieżyc w Nowiu ! ; D No i nareszcie było też coś o Wilkołakach ;D . Bella jak zawsze ściąga na siebie same Katastrofy xD Myślę że Księżyc w Nowiu dorównuje pierwszej części ...a moze jest nawet lepszy
Avatar użytkownika - Fleur
Fleur
Przeczytane:2010-06-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
z całej sagi to moja najmniej lubiana cześć - w końcu w większej jej części nie ma Edwarda. Chyba na żadnej książce nie płakałam tak bardzo. xD
Avatar użytkownika - zosia781
zosia781
Przeczytane:2011-06-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Piękna książka...
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2009-11-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Kolejny tom i pozytywne wrażenia . Kontynuacja niczego sobie , chociaż cz.1 miała najwięcej uroku ze wszystkich części .
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Najbardziej smutna z wszystkich części. Według mnie również najbardziej emocjonalna. Jak reszta książek Pani Meyer - wspaniała. Szkoda tylko, że tak mało książek wyszło spod pióra tej pani.
najlepiej przeczytać całą sagę , przeczytałam i uważam ze bardzo ciekawa oraz interesująca opowieść o nastolatce i wampirze
Avatar użytkownika - claracorelli
claracorelli
Przeczytane:2010-03-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika -

Miłość przetrwała rozstanie :)

Przeczytane:, Mam,
Najsłabsza ze wszystkich części... Ale poczytać można do snu :)
Avatar użytkownika - kozunia97

Przeczytane:2018-09-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Przed świtem
Stephenie Meyer0
Okładka ksiązki - Przed świtem

Odkąd Bella zakochała się w wampirze, jej życie przypomina sen - sen, który czasem zamienia się w koszmar. Rozdarta pomiędzy Edwardem, któremu...

Przewodnik po sadze Zmierzch
Stephenie Meyer0
Okładka ksiązki - Przewodnik po sadze Zmierzch

Wspaniałe encyklopedyczne wydanie w twardej oprawie, które pozwoli czytelnikom powieści Stephenie Meyer jeszcze głębiej poznać niezapomniany świat ZMIERZCHU...

W głębi lasu
Harlan Coben