Drugie życie Bree Tanner

Tytuł oryginału: The Short Second Life of Bree Tanner
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska

Tom 3.5 cyklu Zmierzch

Powieść na motywach trzeciej części sagi Zmierzch – „Zaćmienia”. Opisuje losy Bree Tanner, ważnej postaci z „Zaćmienia”, która staje się wampirem. Akcja książki rozgrywa się w świecie wampirów, tak mrocznym i złowrogim, jak nigdy dotąd. „Drugie życie Bree Tanner” to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi. Ekranizacja „Zaćmienia” wchodzi do kin 30 czerwca 2010. Bree jest w niej grana przez debiutantkę Jodelle Ferland.

„Właściwie sama jestem zaskoczona, bo nie planowałam wydania tej opowieści oddzielnie. Zaczęłam ją pisać dawno temu, jeszcze zanim “Zmierzch” wszedł na ekrany kin. Po prostu dopracowywałam szczegóły „Zaćmienia” i całej tkanki mojego wampirzego świata. Dużo myślałam nad istotą nowonarodzonych, wyobrażałam sobie, jak wyglądałaby ich wersja wydarzeń. W końcu zaczęłam opisywać sprawy z punktu widzenia Bree. Ciekawiło mnie, jak to jest być nowonarodzonym (…)” Stephenie Meyer

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Drugie życie Bree Tanner

Opinie o książce - Drugie życie Bree Tanner

Avatar użytkownika - Romantyczka15
Romantyczka15
Przeczytane:2015-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, oppowieści "wampiry",
Ksiązka bardo interesująca wciągająca i poruszająca
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka przedstawia krótkie aczkolwiek interesujące życie młodej wampirzycy (ten, kto czytał trzecią część sagi Zmierzch, wie co się stanie z Bree). Łączy w sobie motyw przyjaźni a także miłości z wszechogarniającą rządzą krwi (w dodatku ludzkiej) I na całe szczęście - Bree nie wykazuje takiej dziewczęcej naiwności jak Bella. Szkoda mi głównej bohaterki, bo myślę, że z powodzeniem wpasowałaby się w rodzinę Cullenów, no ale cóż :)
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-03-03, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Przez sagę "Zmierzch" przebrnęłam z wielkim zaciekawieniem i przyznam, że choć to banalna historia to dla mnie jednak była interesująca, momentami wzruszająca a czasami przerażająca. "Drugie życie Bree Tanner" to odrębna powieść Stephenie Meyer również o wampirach, ale o tych uznawanych przez bohaterów "Zmierzchu" za złych. W tej powieści autorka ukazała ludzkie cechy młodej wampirzycy, jej uczucia, obawy i nadzieje. I choć książka nie ma happy endu to jednak skłania do refleksji, także o ludzkich życiu. Czy to co wydaje się złe zawsze jest złe? I skąd bierze się w człowieku zło? Myślę, że warto przeczytać tę książkę, ale pod warunkiem że ma się pojęcie o czym opowiada saga Zmierzch.
Avatar użytkownika - dominika76767
dominika76767
Przeczytane:2013-12-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Książka całkiem fajna. ;>
Avatar użytkownika - Arvena
Arvena
Przeczytane:2013-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - Pióro i Pazur,
Ktoś kto zakochał się w serii Zmierzch, na pewno będzie zadowolony i z tej pozycji. Ciekawe i intrygujące wydarzenia z życia Wampirzycy Bree, którą w okrutny sposób zgładzili Volturi. Autorka dała nam możliwość uściślenia Sagi Zmierzch, wiemy co się działo z Armią Nowonarodzonych zanim zaatakowali Klan Callenów.
Avatar użytkownika - oldzix
oldzix
Ocena: 6, Czytam,
Lubię czytać, ale tylko wtedy gdy coś mnie naprawdę wciągnie. Przeważnie jest tak, że przeczytam góra dwa rozdziały i już nigdy nie zaglądam do książki. A ta jest świetna!
Avatar użytkownika - Convenant
Convenant
Ocena: 5, Czytam,
Ksiazka opowiada o nowo narodzonej wampirzycy Bree, ktora staje przed obliczem nieśmiertelnosci.
Avatar użytkownika - Tula
Tula
Przeczytane:2011-05-27, Ocena: 3, Przeczytałam,
Mogło wyjść z tego coś o wiele lepszego, cały czas miałam wrażenie, że książka została napisana na szybko i jest niedopracowana.
Avatar użytkownika - catling
catling
Przeczytane:2011-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika -

"Drugie zycie" nie spodobalo mi sie tak, jak saga "Zmierzch". Powiem, ze byla to dosc interesujaca ksiazka, jednak w moim zdaniem jest napisana jakby troche na sile.
Avatar użytkownika -

Mimo, iż większość (prawdopodobnie idą za kolejną modą tym razem na antyZmierzch) ciąle narzeka na książki Meyer z serii Zmierzchu, to zapewne wiele osób kupi także tą pozycję. Ja się nie boję powiedzieć, że mi Zmierzch się podobał i dalej się podoba... Dlatego chętnie rpzeczytam Drugie życie...
Oj bardzo chcę przeczytac. Już nie mogłam się doczekac aż Pani Meyer coś nowego napisze.
Avatar użytkownika - Kalinka89
Kalinka89
Przeczytane:2020-01-06, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2018-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

To porywająca opowieść na motywach trzeciej części sagi "Zmierzch" Doskonale łączy tajemnice i romantyczną intrygę. Bree stawia pierwsze kroki w złowrogim świecie nowo narodzonych wampirów. Ma wyostrzone zmysły, nadludzkie zdolności, nieograniczoną siłę fizyczną i dręczy ją nieustające pragnienie ludzkiej krwi. Jej twórczyni tworzy armię nowo narodzonych i przygotowuje ich do walki. Niestety w sprawe zamieszani są Valturi, a rodziną którą mają zniszczyć to Carlisle i Esme-żółtoocy. Niestety wynik może być tylko jeden... Niestety Bree chcąc ratować Diego opuszcza Freda swoją ochronę. Przypłaci to życiem.

Avatar użytkownika - Terenia
Przeczytane:2017-03-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 2010,
Słońce w mroku
Stephenie Meyer0
Okładka ksiązki - Słońce w mroku

Stephenie Meyer ponownie bierze na warsztat wielką love story – opowieść o śmiertelniczce Belli, która zakochała się w wampirze Edwardzie...

Intruz
Stephenie Meyer0
Okładka ksiązki - Intruz

STEPHENIE MEYER, jedna z najciekawszych pisarek ostatnich lat, autorka megabestsellerowego cyklu Zmierzch, który ma miliony fanów na całym...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło