Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2019-11-13

Wielka podróż przez różnorodne parki narodowe w wielkim albumie komiksowym pełnym wiedzy o świecie dzikiej przyrody.

On jest nieśmiały, ona - przebojowa. On - ogromny i ciężki, ona - mała i zwinna. Poznajcie żubra Kubę i wiewiórkę Ulę - parę przyjaciół z Puszczy Białowieskiej. Właśnie dostali tajemniczy list z Ameryki i wybierają się w wielką podróż tropami dzikiej przyrody.

Poprowadzi ich ona przez osiem niezwykłych parków narodowych w najróżniejszych zakątkach naszej planety. Od amerykańskiego Yellowstone przez Park Narodowy Grenlandii po indonezyjski Park Narodowy Komodo. Od amazońskiej puszczy przez afrykańską pustynię po chiński las bambusowy. W każdym z tych miejsc spotkają miejscowe zwierzęta, poznają ich zwyczaje i środowisko, przeżyją wiele przygód i dowiedzą się mnóstwa ciekawych rzeczy.

Co żubr ma wspólnego z bizonem?

Jak podróżuje lodowiec?

Dlaczego wilki są potrzebne?

Jak zwierzęta radzą sobie z upałem afrykańskiej pustyni, a jak - z mrozami Arktyki?

Skąd się wzięły nieloty na Nowej Zelandii?

Na czym polega noc polarna?

Dlaczego panda musi ciągle jeść?

Aleksandra i Daniel Mizielińscy są mistrzami przekazywania wiedzy w przystępny i atrakcyjny sposób. Tym razem ogrom informacji o dzikiej przyrodzie różnych kontynentów zawarli w dowcipnym i wciągającym komiksie, który płynnie przenika się z efektownymi planszami edukacyjnymi.

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych

Opinie o książce - Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych

„Którędy do Yellowstone?” Aleksandry i Daniela Mizielińskich to kolejne po książkach „Pszczoły” i „Drzewa” wielkoformatowe wydanie Wydawnictwa Dwie Siostry, po które zdecydowaliśmy się sięgnąć, ale dopiero, kiedy znalazła się na półce w filii naszej Biblioteki Miejskiej.
Zraziło nas do niej zastosowanie komiksu w dużym formacie, choć przyznam, iż zabieg ten jest interesującym eksperymentem.
To właśnie jego bohaterowie – żubr Kuba i wiewiórka Ula zabierają małego czytelnika w podróż do ośmiu parków narodowych w różnych częściach świata. Książka przeznaczona jest dla dzieci od siódmego roku życia, ale mojemu ośmiolatkowi ciężko było połapać się w komiksowej historyjce przeplatanej wieloma ciekawostkami i kartami edukacyjnymi bez mojej pomocy. Nie wiem, czy dzięki takiej formie wiele utkwi mu w pamięci. Mam nadzieję, że tak, bo to naprawdę interesujące wiadomości, których na pewno w dużej mierze nie pozna ze szkolnych podręczników. Jedno jest pewne, humorystyczny charakter komiksu, rozładowuje nagromadzenie wiadomości ze świata przyrody, geografii, czy historii.

Jeśli tak, jak my tęsknicie za podróżami, macie dość czterech ścian, w których jesteśmy zmuszeni przez lockdown przebywać praktycznie non stop, to jest to idealna propozycja by wybrać się z dziećmi w podróż po świecie. Od rodzimego Białowieskiego Parku Narodowego, przez amerykański Yellowstone, Park Narodowy Grenlandii po indonezyjski Park Narodowy Komodo. Od amazońskiej puszczy przez afrykańską pustynię po chiński las bambusowy.

Warto mieć tę pozycję na półce, by pokazać dzieciom, jak różnorodny, barwny i ciekawy jest świat, a nauka nie musi być nudna!
Naprawdę świetnie można spędzić przy niej czas z dzieckiem.
To również rewelacyjny pomysł na prezent. Polecam

Dawno temu w Mamoko
Daniel Mizieliński0
Okładka ksiązki - Dawno temu w Mamoko

Kontynuacja popularnej książki ,,Miasteczko Mamoko". Tym razem pełna szczegółów rysunkowa opowieść toczy się w średniowieczu. Dawno, dawno temu w...

Mapownik. czyli praktyczny kurs mazania po mapach
Daniel Mizieliński0
Okładka ksiązki - Mapownik. czyli praktyczny kurs mazania po mapach

Blok pełen twórczych zadań rysunkowych dla młodych odkrywców. Ciąg dalszy podróżniczej przygody zapoczątkowanej bestsellerową książką ,,Mapy". Wyrusz...

Szpetnicy
Maciej Kapuściński