Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2019-11-13

Wielka podróż przez różnorodne parki narodowe w wielkim albumie komiksowym pełnym wiedzy o świecie dzikiej przyrody.

On jest nieśmiały, ona - przebojowa. On - ogromny i ciężki, ona - mała i zwinna. Poznajcie żubra Kubę i wiewiórkę Ulę - parę przyjaciół z Puszczy Białowieskiej. Właśnie dostali tajemniczy list z Ameryki i wybierają się w wielką podróż tropami dzikiej przyrody.

Poprowadzi ich ona przez osiem niezwykłych parków narodowych w najróżniejszych zakątkach naszej planety. Od amerykańskiego Yellowstone przez Park Narodowy Grenlandii po indonezyjski Park Narodowy Komodo. Od amazońskiej puszczy przez afrykańską pustynię po chiński las bambusowy. W każdym z tych miejsc spotkają miejscowe zwierzęta, poznają ich zwyczaje i środowisko, przeżyją wiele przygód i dowiedzą się mnóstwa ciekawych rzeczy.

Co żubr ma wspólnego z bizonem?

Jak podróżuje lodowiec?

Dlaczego wilki są potrzebne?

Jak zwierzęta radzą sobie z upałem afrykańskiej pustyni, a jak - z mrozami Arktyki?

Skąd się wzięły nieloty na Nowej Zelandii?

Na czym polega noc polarna?

Dlaczego panda musi ciągle jeść?

Aleksandra i Daniel Mizielińscy są mistrzami przekazywania wiedzy w przystępny i atrakcyjny sposób. Tym razem ogrom informacji o dzikiej przyrodzie różnych kontynentów zawarli w dowcipnym i wciągającym komiksie, który płynnie przenika się z efektownymi planszami edukacyjnymi.

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych

Opinie o książce - Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych

Mapownik. czyli praktyczny kurs mazania po mapach
Daniel Mizieliński0
Okładka ksiązki - Mapownik. czyli praktyczny kurs mazania po mapach

Blok pełen twórczych zadań rysunkowych dla młodych odkrywców. Ciąg dalszy podróżniczej przygody zapoczątkowanej bestsellerową książką ,,Mapy". Wyrusz...

Mamoko 300
Daniel Mizieliński0
Okładka ksiązki - Mamoko 300

Jest rok 3000. Miasteczko Mamoko roi się od przybyszów z dalekich planet, robotów i latających pojazdów. Przenieś się w przyszłość i zobacz, co przydarzyło...

Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;