Ktoś tu był przed tobą

Gdy wymarzona podróż potoczy się nie tak, jak to zaplanowałaś, to znak, że musisz wziąć sprawy w swoje ręce.

Sonia Piotrowska nie posiada się ze szczęścia na myśl o czekających ją wakacjach w Hiszpanii. W wyprawie, którą planowała przez lata, ma jej towarzyszyć ukochany Krzysiek. Dziewczyna marzy o dniach spędzonych na wspólnym zwiedzaniu fascynujących miejsc – oraz o oświadczynach w romantycznej scenerii.

Pierwsze dni wyjazdu przynoszą jej jednak największy zawód życia. Sonia przekonuje się, że jej związek nie ma przed sobą przyszłości. Kiedy nie udaje się jej powstrzymać łez w restauracji, pociesza ją Pedro – hiszpański aktor. Przystojny i czarujący mężczyzna niespodziewanie okazuje się dla Soni wspaniałym towarzyszem przy zwiedzaniu miasta. Wspólnie spędzony czas sprawia, że między parą rodzi się coraz większa fascynacja.

Beztroskie wakacje zakłócają jednak mrożące krew w żyłach wydarzenia. Aktorzy z filmu, w którym Pedro gra rolę mordercy, zaczynają ginąć w podobny sposób, co ich postaci w scenariuszu. Mężczyzna staje się jednym z głównych podejrzanych. Aby oczyścić go z zarzutów, Sonia i Pedro rozpoczynają prywatne śledztwo. Ale czy instynkt dziewczyny słusznie podpowiada jej, by zaufać Hiszpanowi?

"Ktoś tu był przed tobą" to kolejna powieść Natalii Brożek, w której autorka mistrzowsko łączy romans i thriller! Tym razem przeniesiecie się do gorącej Hiszpanii, w której idylliczne krajobrazy staną się scenerią dla niewyjaśnionych morderstw. Angażująca, pełna emocji historia, od której nie będziecie umieli się oderwać.

Informacje dodatkowe o Ktoś tu był przed tobą:

Wydawnictwo: Niegrzeczne książki
Data wydania: 2023-06-14

Kup książkę Ktoś tu był przed tobą

Ktoś tu był przed tobą - opinie o książce

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2023-10-08, Ocena: 4, Przeczytałam,

„ᴋᴛᴏś ᴛᴜ ʙʏᴌ ᴘʀᴢᴇᴅ ᴛᴏʙą” ɴᴀᴛᴀʟɪᴀ ʙʀᴏżᴇᴋ 🌹

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Wakacje, romans i gorąca Hiszpania. Brzmi idealnie? Do czasu, gdy pojawi się pierwszy trup…

Autorka - Natalia Brożek to moje najlepsze pisarskie odkrycie tego roku! Zachwyciła mnie swoją pierwszą powieścią, jaką miałam okazje czytać, a mianowicie „Wszystkie nasze granice”, która okazała się być, tak dobrze skonstruowana, pełna napięcia i niespodziewanej akcji, że nie mogłam się od niej oderwać!

Tym razem autorka zabiera nas do słonecznej Hiszpanii. Sonia - to główna bohaterka książki. Na codzień pracuje w magazynie z książkami. Dziewczyna marzy o podróży do Hiszpanii. I to marzenie spełnia jej facet - Krzysiek. Sonia podejrzewa, że może w końcu mężczyzna się jej oświadczy podczas tego wyjazdu. Nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, Krzysiek zaplanował te wakacje ze swoimi kumplami, a Sonie zabrał, bo przez przypadek dowiedziała się o wyjeździe. Rozczarowana Sonia przypadkiem trafia na przystojnego Pedro. Jak się okazuje, Pedro to znany aktor, który zabiera dziewczynę na premierę swojego pierwszego filmu, w którym grał mordercę. Na planie umiera jedna z reżyserek. Ta smierć nie daje mężczyźnie spokoju, więc próbuje sam dowiedzieć się co ludzie wiedzą, a informacje jakie udaje mu się zdobyć okazują się być zaskakującymi. A jakby tego było mało, to nagle trupy zaczynają się mnożyć…

Powieść Natalii Brożek czytało mi się naprawdę szybko, z łatwością się w nią wciągnęłam i pozostałam zainteresowana tą historią aż do samego końca. Nie znalazłam momentu, w którym akcja by mi się dłużyła czy w jakiś sposób mnie do siebie zniechęciła. Autorka utrzymywała takie tempo, aby nieustannie podtrzymywać zainteresowanie czytelnika i to wyszło jej znakomicie.

To świetna, wciągająca opowieść, z naprawdę barwnymi, ciekawie wykreowanymi postaciami, która powinna usatysfakcjonować każdego miłośnika twórczości autorki oraz łowców książek które łączą ze sobą romans i dreszczyk thrillera. Autorka tak fajnie konstruuje tempo tej akcji, tak fajnie przedstawia czytelnikowi kolejne wydarzenia, że nie sposób jest oderwać się od tej powieści. Bardzo chciałam wiedzieć, co wydarzy się dalej, w jakim kierunku potoczy się fabuła, a samo zakończenie było dla mnie satysfakcjonujące.

„Ktoś tu był przed tobą” to gorąca Hiszpania, przystojny mężczyzna, trup i zagadka do rozwiązania! Czego chcieć więcej?

Avatar użytkownika - zaczytania
zaczytania
Przeczytane:2023-06-25,

Sonia od zawsze pragnęła odwiedzić Hiszpanię. Jej marzenie w końcu ma się spełnić. Dziewczyna planowała od dawna swój wyjazd z ukochanym Krzyśkiem. Skrycie liczy, że chłopak oświadczy się podczas tych wakacji.On jednak planował ten sam wyjazd ze swoimi kumplami. Sonia nie jest zachwycona perspektywą spędzenia z nimi tak długo wyczekiwanego urlopu… Podczas samotnej wędrówki po Saragossie, dziewczyna poznaje Pedra — znanego aktora. Między nimi zaczyna rodzić się uczucie tak gorące, jak hiszpańskie słońce i tak apetyczne i barwne jak tapas.

Niestety, na drodze do szczęścia kochanków staje seria morderstw na aktorach, w których Pedro zagrał ostatnio główną rolę… Ludzie zaczynają ginąć w podobny sposób, co postacie przez nich zagrane.

Ależ to była książka! No świetnie się ją czytało. Zaczęło się od płomiennego romansu z nutką erotyku, a skończyło na krwawym thrillerze. Tu akcja ani na moment nie zwalnia tempa. Natalia Brożek sprytnie połączyła ze sobą różne gatunki, tworząc tym samym historię, przy której nie sposób się nudzić. Postaci na przestrzeni fabuły zmieniają się, co rusz zaskakując czytelnika swoim zachowaniem. Sonia z szarej myszki ewoluowała w odważną, charakterną kobietę, a Pedro z hiszpańskiego amanta stał się niejednoznaczną postacią, która może budzić wątpliwości czytelnika…

To nie jest klasyczny letni romans. To książka, która rozpala zmysły, ale też zmusza do myślenia i kombinowania. Tu nie ma co liczyć na klasyczny happy end. A może w ogóle nie ma happy endu? Musicie przekonać się sami. Ja wiem jedno - ta książka to idealna lektura na lato i tegoroczny must read.

Twórczość Natalii Brożek nie jest mi obca. W maju miałam okazję czytać jej wiosenną propozycję, której klimat idealnie wpisywał się w pogodę za oknem, dlatego, teraz gdy zarówno w kalendarzu, jak i na dworze zawitało do nas lato, przyszedł najwyższy czas na publikację, której akcja rozgrywa się w gorącej i malowniczej Hiszpanii. Tym bardziej że "Ktoś tu był przed tobą" to nie tylko romans, ale również thriller, a połączenie tych dwóch gatunków ostatnimi czasy awansowały w moim rankingu ulubionych gatunków książek.

Główna bohaterka najnowszej powieści Natalii Brożek ma na imię Sonia. Dziewczyna nie może doczekać się wymarzonych wakacji w Hiszpanii, które ma spędzić ze swoim chłopakiem Krzysztofem. Zarówno Sonia, jak i jej rodzice podejrzewają, że to właśnie podczas wakacyjnego wyjazdu chłopak poprosi ją o rękę. Niestety tuż przed wyjazdem okazuje się, że wcale nie będzie to romantyczny wyjazd we dwoje, bowiem Krzysiek postanowił zabrać również swoich kolegów, których Sonia nie darzy zbytnią sympatią. Na domiar złego późniejsza seria wydarzeń ujawnia fakt, że chłopak ją okłamał, co dobitnie uświadamia dziewczynie, że ich związek nie ma przyszłości.

Sonia nie jest zachwycona perspektywą spędzenia dalszej części urlopu w towarzystwie Krzyśka i jego dwóch kumpli, dlatego postanawia odhaczać kolejne miejsca z przygotowanej wcześniej listy w samotności. Wtedy w jednej z restauracji poznaje czarującego Pedro, który pociesza ją, gdy przytłoczona niedawnymi wydarzeniami zaczyna płakać. Okazuje się, że mężczyzna jest hiszpańskim aktorem, który niedawno skończył zdjęcia do nowego filmu.

Chociaż Sonia z początku nie jest nim zainteresowana, postanawia skorzystać z jego propozycji spędzenia wspólnego wieczoru, a następnie kolejnych dni, które upływają im na poznawaniu siebie oraz zwiedzaniu okolicznych zabytków. Czy ich przyjacielskie stosunki przerodzą się w coś więcej? Zanim główni zainteresowani odkryli odpowiedź na to pytanie, sielankę przerywały im tajemnicze morderstwa, których ofiarami okazali się aktorzy z filmu, w którym Pedro grał rolę mordercy. Czy zatem mężczyzna stanie się głównym podejrzanym? Czy mimo niesprzyjających okoliczności relacja między Sonią a Pedro wskoczy na wyższy poziom? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie w najnowszej książce Natalii Brożek.

Muszę przyznać, że lektura "Ktoś tu był przed tobą" okazała się zdecydowanie lepsza, niż oczekiwałam. To świetna książka, która fantastycznie łączy ze sobą zarówno wątki romantyczne, jak i kryminalne. Podczas jej czytania odczuwałam emocje razem z bohaterami, przez co bawiłam się wyśmienicie. Nie dość, że mogłam wraz z Sonią odkrywać uroki Hiszpańskich miasteczek, których nie miałam okazji odwiedzić w realu, mogłam również obserwować, jak między nią a Pedro rozwija się płomienne uczucie. Chociaż przyznaję, iż dla mnie wisienką na torcie były niewątpliwie tajemnicze morderstwa, które dostarczyły mi nie lada rozrywki podczas zgadywania i kilkukrotnego zmieniania zdania na temat tego, kto jest mordercą.

Zatem jeżeli spodziewaliście się jedynie kolejnej wakacyjnej miłostki, będę musiała Was nieco rozczarować, bo nazwanie tej książki jedynie romansem to bardzo duże niedopowiedzenie! Myślę, że "Ktoś tu był przed tobą" przypadnie do gustu większości czytelników i zadowoli zarówno miłośników literatury kobiecej, jak i fanów zbrodni. Dlatego, jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z tą publikacją, serdecznie Was do tego namawiam!

Każdej nocy słyszę twój oddech
Natalia Brożek0
Okładka ksiązki - Każdej nocy słyszę twój oddech

Prześladowca jest blisko. Każdej nocy słyszy jego oddech. Siedemnastoletnia Mila przeprowadza się wraz z matką do rodzinnej posiadłości w miasteczku...

Nie chcę być tobą
Natalia Brożek0
Okładka ksiązki - Nie chcę być tobą

Anna Adamczyk od dawna czuje, że straciła kontrolę nad swoim życiem. Każdym jej krokiem kieruje matka, która wymarzyła dla córki międzynarodową karierę...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska