Kubuś i anioł ze snu

Dodająca otuchy opowieść o przezwyciężaniu dziecięcych lęków.

Książka ukazuje się w serii Aniołki, stworzonej z myślą o najmłodszych czytelnikach przez Lucindę Riley, uwielbianą autorkę powieści obyczajowych, i jej syna Harry'ego Whittakera, we współpracy z ilustratorką Jane Ray.

Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów, by cię wysłuchać...

Bill i jego rodzina właśnie się przeprowadzili. Ale pomimo że ma teraz naprawdę duży pokój i wspaniały ogród, w którym może się bawić, chłopiec tęskni za swoim starym rodzinnym domem. Leżąc nocą w łóżku, długo nie może zasnąć. Zaniepokojony wsłuchuje się w tajemnicze dźwięki, niepokojące trzaski i skrzypienia. Na szczęście jest ktoś, kto nad nim czuwa. Czy Will Destiny, Anioł Snu, zdoła udowodnić Billowi, że to, czego początkowo nie rozumiemy, może okazać się najbardziej magicznym z odkryć?
Każda książeczka z serii Aniołki odnosi się do obaw, zmartwień lub problemów, które mogą dręczyć małe dziecko, i pomaga mu się z nimi zmierzyć.

Idealna propozycja dla tych dzieci, które właśnie samodzielnie zaczęły czytać, a także dla dzieci młodszych, które lubią słuchać, gdy czytają im rodzice.

Kojąca, ponadczasowa opowieść w twardej oprawie i pięknej edycji upominkowej ze wspaniałymi ilustracjami Jane Ray.

Lucinda Riley urodziła się w Irlandii. Jej książki, przetłumaczone już na trzydzieści siedem języków, sprzedały się na całym świecie w trzydziestu milionach egzemplarzy i trafiły na prestiżowe listy bestsellerów ,,Sunday Timesa" i ,,New York Timesa". Seria Aniołki to jej pierwszy cykl książek adresowanych do dzieci.

Harry Whittaker jest cenionym i nagradzanym prezenterem radiowym pracującym dla BBC oraz członkiem jednej z najbardziej znanych w Wielkiej Brytanii amatorskich grup teatralnych. Seria o Aniołach Stróżach to wspólne przedsięwzięcie pisarskie Harry'ego i jego mamy Lucindy, za sprawą którego chcieli dodać otuchy małym czytelnikom i przekazać im nieco tych ciepłych uczuć, którymi zawsze wzajemnie się obdarzali.

Jane Ray - ilustratorka książek dla dzieci, ceniona na całym świecie za wyjątkowe, ręcznie malowane prace plastyczne. Zilustrowała ponad 60 książek dla dzieci, sześć razy znalazła się w ścisłej czołówce kandydatów do Nagrody Kate Greenaway, przyznawanej za ,,wybitną ilustrację w książce dla dzieci". Jest też zdobywczynią nagrody Nestlé Smarties przyznawanej corocznie w kilku kategoriach najlepszym brytyjskim książkom dla dzieci.

Informacje dodatkowe o Kubuś i anioł ze snu:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2022-06-01
Ilustracje:Jane Ray

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Kubuś i anioł ze snu

Kubuś i anioł ze snu - opinie o książce

Lucindę Riley znamy z niesamowitych powieści obyczajowych, czy bestsellerowej sagi Siedmiu Sióstr. Książka dla dzieci, to nowa grupa czytelników, do której jeszcze za życia, napisała z synem opowieść dającą ukojenie. Kubuś i Anioł Snu, otworzył serię Aniołki, gdzie każda część opowiadać będzie o innym aniele, czuwającym nad przypisanym dzieckiem. Obok jasnego przekazu w treści, opowieść dopełniona zostaje pięknymi ilustracjami, autorstwa Jane Ray.

Kuba – najmłodszy z bohaterów tej historii przeprowadza się z rodzicami do nowego domu, lecz czuje się niepewnie i boi się mieszkania na wsi. Kiedy nadchodzi noc – nie może spać, bo za zasłoną czai się potwór. Oczywiście to tylko wytwór jego dziecięcej wyobraźni, a najlepszym co może zrobić, by pozbyć się uczucia strachu jest przekonanie się, że dziwne odgłosy, skrzypienia i trzaski wcale nie należą do rzekomego potwora. Zawsze może liczyć na pomoc Anioła Snu i tym razem jego wsparcie jest nieocenione. Opowieść niesie dla najmłodszych bardzo ważne przesłanie: jeśli się czegoś boimy, najlepszym sposobem na pokonanie strachu, jest zmierzenie się z nim. Nasze lęki i obawy przed tym czego nie znamy, zwykle są wyolbrzymione, a kiedy postaramy się je zrozumieć i poznać, mogą nie okazać się wcale takie straszne.

Książka skierowana jest do dzieci, które rozpoczęły swoją literacką przygodę z czytaniem, jak i tych młodszych – chętnie słuchających czytanych książek i bojących się ciemności. Opowieść zamknięta w twardej oprawie, będzie trafionym pomysłem na prezent.

Wydawnictwo Albatros ma ciekawą propozycję dla swoich najmłodszych czytelników "Kubuś i Anioł Snów". Tę książkę stworzyła już niestety nieżyjąca Lucinda Riley i jej syn Harry Whittaker. Przepiękne ilustracje zawdzięczamy Jane Ray, koniecznie musicie je zobaczyć. Podoba mi się twarda oprawa i przepiękna okładka. Na początku przeczytacie kilka słów o autorach i ilustratorce, potem dowiecie się kilka słów o Aniołach. Poznacie Anioła Stróża o imieniu Przeznaczenie oraz chłopca -- Kubusia. Nasz mały bohater razem ze swoimi rodzicami przeprowadził się z małego mieszkania do domku na wsi. Czy chłopiec jest z tego powodu szczęśliwy? Czy macie swojego ulubionego misia? Kuba też takiego posiada. Jak go nazwał, przekonacie się czytając. Czy jego pluszowy przyjaciel ułatwi mu przespanie nocy? Co w nocy robi Anioł Stróż? Czy będąc dziećmi, również baliście się zasnąć i tak jak nasz bohater wszędzie widzieliście potwory? Czy nocne potwory istnieją naprawdę? Kim tak naprawdę okazał się nocny potwór widziany przez Kubusia? Tę zagadkę rozwiążecie po przeczytaniu. Książka "Kubuś i Anioł Stróż" podobała się mojemu synkowi. Proponuję przeczytać tę historię dzieciom przed spaniem. Po niej wasze pociechy nie powinny bać się zasnąć. Z całego serca polecamy - mommy_and_books i syn. Ps. Książka idealnie nadaje się na prezent. Zachęcam do przeczytania. Czytajcie razem z dziećmi, to rozwija ich wyobraźnię.
Siostra Perły
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Siostra Perły

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego...

Dziewczyna z Neapolu
Lucinda Riley 0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z Neapolu

W świecie muzyki kochać kogoś znaczy wybrać ścieżkę najtrudniejszą z możliwych. Bo nic nie brzmi tak pięknie, jak pieśń miłości, ale nic też nie spala...