KULINARNE POJEDYNKI: TOM 13

Po zaciekłej walce z trójki finalistów pozostaje tylko jeden. Czy Jesienne Wybory kogoś zaskoczyły?! Po ostatecznej decyzji sędziów Soumę i jego szkolnych przyjaciół czeka całkiem nowe wyzwanie! Czyżby nadszedł czas sprawdzenia ich umiejętności?! Zaczynamy nowy rozdział!

Informacje dodatkowe o KULINARNE POJEDYNKI: TOM 13:

KULINARNE POJEDYNKI: TOM 13 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-06-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

Trzech wybitnych młodych kucharzy dotarło do wielkiego finały Jesiennych Wyborów. Który z nich okaże się najlepszy? Odpowiedź na to konkretne pytanie znajdziemy właśnie w tomie trzynastym. To na początku tego albumu czytelnik ma okazję przekonać się jaka „tajemnica” smaku skrywa się za daniem Somy. Wygranym może być jednak tylko jeden z uczestników. Po ogłoszeniu wyników następuje kolejny ważny dla początkującego kucharza wątek - są nim praktyki. Nie obejdzie się więc tutaj bez masy ciężkiej pracy i konieczności pokazania szybkiego dostosowania się do nowej sytuacji. To i tak stanowi jedynie wstęp do najważniejszej części „kulinarnego stażu”. Każdy z uczniów trafia do miejsca, w którym będzie musiał pokazać czego się nauczył przez ostatni rok i tym samym udowodnić, że drzemie w nim ogromny potencjał. Autor wykorzystuje więc fabułę tej odsłony do pokazania zarówno mocnego rozwoju postaci, jak i pewnych zmian emocjonalnych zachodzących w nich samych, czego inicjatorem z w głównej mierze był Soma.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-01-11, Ocena: 4, Przeczytałem,

KOLEJNE KULINARNE WYZWANIA

Jak wiadomo shounen to nie tylko bitewniaki. A może inaczej – shounen to bitewniaki, ale pod tym hasłem mogą kryć się o wiele mniej oczywiste rzeczy, niż sądzicie. Weźmy takiego „Bakumana”, gdzie mangacy pojedynkują się o zdobycie pierwszego miejsca na listach przebojów magazynu „Shounen Jump” albo właśnie „Kulinarne pojedynki”, opierające się na zmaganiach na jedzenie. I właśnie tego typu przełamanie schematu, z jednoczesnym zachowaniem wszystkich atrakcyjnych dla miłośników gatunku elementów sprawia, że seria ta stanie się interesującym powiewem świeżości, dostarczającym niezapomnianej rozrywki.

O fabule tego tomu trudno jest mówić bez zdradzania istotnych dla akcji wydarzeń, więc pozwólcie, że tym razem będę ogólnikowy. Jesienne Wybory dobiegają końca. Z wielkiego pojedynku, w którym zmierzyło się trzech licealistów, zgodnie z zasadami, zwycięsko wychodzi tylko jeden. Ale kto nim jest? Oczywiście przegrana nie oznacza końca, dlatego na bohaterów czekają nowe wyzwania, pytanie tylko jakie!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/01/kulinarne-pojedynki-13-tsukuda-yuuto.html

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;