KULINARNE POJEDYNKI: TOM 14

Souma zaliczył pierwszy etap praktyk. Teraz skierowano go do restauracji szefa Shinomiyi, który otwiera kolejny lokal. To idealna okazja na wymyślenie jakiegoś oryginalnego dania. Czy Souma poradzi sobie w całkiem nowym dla niego środowisku elitarnych kucharzy?!

Informacje dodatkowe o KULINARNE POJEDYNKI: TOM 14:

KULINARNE POJEDYNKI: TOM 14 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-06-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

Czternasta część Kulinarnych Pojedynków skupia się na drugim etapie praktyk. Soma trafia do restauracji szefa Shinomiyi, z którym miał już przyjemność się zmierzyć i sromotnie przegrać. Dla Somy jest to doskonała okazja, do pokazania jak bardzo się rozwinął. Właściciel nie ma jednak zamiaru mu ułatwić „zaliczenia praktyk”, tym bardziej że wie czego można się po chłopaku spodziewać i będzie od niego wymagać jeszcze więcej. Mamy więc tutaj do czynienia z kolejnym tomem serii, w której autor skupia się na szybkim rozwoju stworzonych przez siebie postaci (głównie Somy, ale nie zapomina on również przedstawić krótko losów innych bohaterów). Chodzi tutaj zarówno o rozwój ich umiejętności kulinarnych, jak i znaczący skok emocjonalny, dzięki któremu ciągle pną się oni po szczeblach początkującej kariery.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-02-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

APETYT ROŚNIE W MIARĘ CZYTANIA

Ile można gotować? Jeśli się to lubi, to długo – i to bardzo. Ale ile można o gotowaniu pisać i rysować? Jak udowadniają twórcy „Kulinarnych pojedynków” tyle samo, bo gdy piszę te słowa, na polskim rynku mamy już czternaście tomików serii, a w Japonii niedawno wyszedł 33 i to jeszcze nie koniec całej opowieści. Liczy się jednak coś innego: nie ilość, a jakość, ale seria o przygodach Soumy oferuje i jedno, i drugie. I tak oto w ręce czytelników trafia apetycznie wyglądający i bardzo smakowity shounen, na którego apetyty rośnie w miarę je… czytania.

Zaczyna się nowy rozdział w kulinarnej karierze Soumy. Po zaliczeniu pierwszego etapu praktyk, chłopak trafia pod skrzydła mistrza Shinomiyi. Ten otwiera bowiem nową restaurację, a to dla młodego kucharza nie lada wyzwanie. Co prawda Souma z ojcem prowadził własny lokal i ciągle wymyślał tam nowe dania, ale była to przecież knajpka rodzinna, tradycyjna i – mimo zachwycającego wszystkich poziomu dań – daleka od elitarnych jadłodajni, bo królowała w niej swoboda i lekkość. Teraz czeka na niego gotowanie wśród elity, w miejscu do jakiego nie jest przyzwyczajony. Jak zwykle chłopak nie traci optymizmu, ale jak poradzi sobie z tym, co go czeka? I co tak właściwie szykuje dla niego los?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/02/kulinarne-pojedynki-14-tsukuda-yuuto.html

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;