KULINARNE POJEDYNKI: TOM 30

Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2021-11-26
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788380968028
Liczba stron: 0

Ocena: 4.33 (3 głosów)

Wreszcie nadchodzi finałowa runda Régiment de Cuisine!
Souma i Erina zaprezentują swoje dania, stając naprzeciw najsilniejszym w Dziesiątce – Tsukasie i Rindou! Jaki będzie wynik pojedynku?!
I czym okaże się podejście Eriny do ,,prawdziwej cuisine”, które zademonstruje swojemu ojcu?

Tagi:

Kup książkę KULINARNE POJEDYNKI: TOM 30

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - KULINARNE POJEDYNKI: TOM 30

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-02-09, Ocena: 5, Przeczytałem,

Wiele rozdziałów i przygotowanych pysznych potraw musiało minąć, zanim fani serii mogli zobaczyć ostatnią rundę Regiment de Cuisine. Twórcy mangi stopniowali kulinarne napięcie tak, aby jego kulminacja nastąpiła właśnie w tym tomiku. Ostateczna potyczka o przyszłość Akademii rozegra się tutaj pomiędzy dwoma duetami Soma/Erin vs Eishi/Rindo. Finałowe zadanie jest dość proste, należy przygotować dwudaniowy posiłek (przystawka + danie główne), które będzie się wzajemnie uzupełniać i zapewni podniebieniu sędziów niesamowite doznania. Już sama walka ze szkolną elitą zwiastuje dla młodych kucharzy poważne problemy. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę dotychczasowe relacje Somy i Erin oraz ich burzliwe „współprace”, to można być pewnym, że będzie gorąco i ciekawie. Czytelnik może więc być pewny, że fabuła mangi nie tylko pobudzi jego apetyt, ale również zaspokoi potrzebę dobrej rozrywki.

Pod względem konstrukcji scenariusza trzydziesta odsłona serii trzyma się sprawdzonych schematów. Każdy fan cyklu znajdzie więc tutaj wszystko to, co stanowi siłę mangi. Są „widowiskowe” kulinarne popisy rodem z najlepszych tytułów akcji, jest stopniowanie napięcia, są wyraziste emocje i oczywiście nieodzowny szalony humor. W przypadku wielkiego finału nie mogło przecież zabraknąć kulinarnego ekshibicjonizmu. Wszystko to jednak stanowi jedynie dodatek do najważniejszego elementu tytułu, którym jest ukazanie rozwoju bohaterów. Soma na przestrzeni wszystkich części naprawdę „kulinarnie” dorósł i stał się jednym z topowych uczniów mających przed sobą świetlaną przyszłość. Największa przemiana dotknęła jednak Erin, która staje się niekwestionowaną gwiazdą tomiku. Dziewczyna postanawia stworzyć najlepsze z możliwych dań, tak aby ostatecznie sprzeciwić się woli ojca i przełamać jego dominację. W tworzeniu swojego kulinarnego arcydzieła nie boi się ona sięgnąć po pewne pomysły innych (tym samym je doceniając). Przestała ona być zadufaną w sobie nastolatką, a stała się prawdziwą liderką „szkolnych rebeliantów”.

Fabularnie jest więc ciekawie i satysfakcjonująco. Jedyne, do czego można się tutaj przyczepić to całkowite pominięcie procesu tworzenia dania, całą uwagę skupiając na emocjach związanych z jego podaniem. Jeśli zaś chodzi o warstwę graficzną, to nadal prezentuje ona najwyższy możliwy poziom. Świetnie zaprezentowana dynamika wydarzeń, apetycznie wyglądające dania i oczywiście świetne projekty postaci.

Link do opinii
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-12-07, Ocena: 4, Przeczytałem,

FINAŁOWA RUNDA

 

Trzydzieści tomów kulinarnych pojedynków już za nami. Konkretna ilość, prawda? A jednak wciąż nie czuć, by autorzy byli zmęczeni formułą, co przekłada się na tradycyjnie bardzo dobrą jakość wykonania. Zabawa jest jak zwykle przednia, a całość ani przez chwilę nie nuży, a tym bardziej nie rozczarowuje na żadnym polu.

 

Souma i Erina kontra Tsukasa i Rindou! Tak przedstawia się finał Régiment de Cuisine. Kto zwycięży?

 

 

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2021/12/kulinarne-pojedynki-30-tsukuda-yuuto.html

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy