KULINARNE POJEDYNKI: TOM 34

Ze względu na charakter tegorocznego THE BLUE wielu kucharzy powierzchni odpadło z powodu trudnych prób.
Souma i jego przyjaciele radzą sobie dobrze, ale w końcu czekają na nich walki z kucharzami podziemia władającymi tajemniczymi umiejętnościami. Jakie są ich moce...?!

Informacje dodatkowe o KULINARNE POJEDYNKI: TOM 34:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

Początek trzydziestej czwartej części serii kontynuuje bezpośrednie wydarzenia z poprzedniego tomu mangi. Autor skupia więc uwagę czytelnika na kucharzach „Noir”, których zdolności gastronomiczne są równie wielkie, jak ich ego i nietuzinkowość.

Jeżeli wcześniej wydawało się komuś, że “Kulinarne pojedynki” robią się momentami szalone - to tym razem autor całkowicie daje się porwać swojej fantazyjności. Na fana cyklu czekają tutaj dwie ekscytujące kulinarne walki. W pierwszej z nich Souma mierzy się z przeciwniczką wyposażoną w …. niezwykłą piłę łańcuchową. Narzędzie to na pewno nie służy do cięcia drewna i może zostać wykorzystane w zaskakujący sposób, tak aby przygotowane dzięki niemu danie zachwyciło degustatorów i pozostało w ich pamięci na długi czas. O tym, czy nastolatek będzie wstanie przeciwstawić się takiemu wrogowi, każdy będzie musiał przekonać się samemu, sięgając po ten tomik.

Wspomniana piła nie jest jedynym kuchennym przyrządem wykorzystywanym w tym tomie. Tych pojawia się znacznie więcej, tak samo, jak niezwykłych użytkowników potrafiących za ich pomocą wyczarować kulinarne cuda. Zaprezentowane wydarzenia prowadzą odbiorcę do finałowej drużynowej bitwy, która zadecyduje o tym, czy młodzi pretendenci mogą starać się o miano najlepszych. W duecie wystąpi Yukihira i Takumi, czyli dwójka mocno rywalizujących ze sobą nastolatków, którzy kiedy sytuacja tego wymaga, potrafią się jednak zjednoczyć.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-08-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

MOCE KUCHARZY

How come you're always such a fussy young man?

Don't want no Captain Crunch, don't want no Raisin Bran

Well, don't you know that other kids are starving in Japan?

So eat it, just eat it

Don't wanna argue, I don't wanna debate

Don't wanna hear about what kind of food you hate

You won't get no dessert 'till you clean off your plate

So eat it

Don't you tell me you're full

- Weird Al

Coraz bliżej końca, a tego końca wcale nie widać. Tak w skrócie można podsumować ten tomik ,,Kulinarnych pojedynków", w którym dzieje się dużo, a przede wszystkim dzieje się to samo. Ale to nie błąd, bo na to samo wciąż liczymy, tego chcemy i to dostajemy, i jeszcze dostajemy świetną okładkę, która mnie osobiście kupiła i chyba należy do najlepszych z dotychczasowych, ale to już taka uwaga na marginesie.

The Blue trwa. Pierwszy etap jest już za naszymi bohaterami, Souma i jego ekipa radzą sobie całkiem nieźle, ale dopiero teraz czeka na nich prawdziwe wyzwanie. Oto stawić będą musieli czoła największym kucharzom z podziemia i odkryć, jakie mają moce...

Avatar użytkownika - isil
isil