Kuracja Kneippa. Cud wody

Zimna woda zdrowia doda – to znane od lat powiedzenie do dziś nie traci na wartości. Obecnie coraz modniejsze staje się morsowanie, ale dobroczynne zimne kąpiele znane były już wielu wcześniejszym pokoleniom.

Opat Kneipp doskonale wiedział, że woda ma właściwości lecznicze. Spisał, w jaki sposób należy po nią sięgać, by zaradzić wielu dolegliwościom. Ten łatwo dostępny środek zaradczy można stosować w formie kąpieli, parówek czy regenerujących spacerów po mokrych kamieniach.

Teraz porady Kneippa zebraliśmy w poręcznej książce, którą każdy może mieć na swojej półce. Kuracje przypisano poszczególnym układom (odpornościowy, oddechowy, trawienny, mięśniowy…). Porady odnoszą się również do narządów wzroku i słuchu. Rozpisane zostały też wskazówki dotyczące stosowania zabiegów u dzieci. Dodatkowo w książce znalazły się: zielnik Kneippa, porady kulinarne i informacje na temat wody jęczmiennej, która stosowana jest między innymi do stymulowania układu odpornościowego, pomaga także w odchudzaniu.

Informacje dodatkowe o Kuracja Kneippa. Cud wody:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2021-01-04
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-8144-242-8
Tłumaczenie: Edyta Tkaczyk-Borówka

Kup książkę Kuracja Kneippa. Cud wody

Kuracja Kneippa. Cud wody - opinie o książce

Z największą przyjemnością przeczytałam kolejny, leczniczy medyczny poradnik
pt. '' Kuracja Kneippa. Cud wody'' opracowany zbiorowo.

Chciałam tak naprawdę poznać, jakie wynikają z poznania właściwości zdrowotnych określenia, którym najczęściej posługują autorzy poradnika-hydroterapia.

Lubię, gdy w opisywanym i podjętym przez autorów główny temat zamieszczony w tym poradniku jest dokładnie skonstruowany, w taki oto sposób, że jako jego odbiorca mogę zaczerpnąć wiedzę związaną z wyjaśnieniem historii prawdziwego jego źródła pochodzenia.

Tym razem Czytelnik dowie się kim, był Kneipp, jak żył, co go skłoniło, aby odkrywał i zdobywał wiedzę na temat zainteresowań związanych z medycyną oraz lecznictwem i co wpłynęło, że zajmował się tymi dla niego ważnymi w momencie życia, czy pogłębiał wiedzę, jak pomagał ludziom?

Uważam, że tego rodzaju poradniki są bardzo pomysłowo napisane, gdyż możemy dzięki nim dodatkowo zagłębić się w tajniki wiedzy medycznej, która odsłania wiele nieznanych nam do tej pory sposobów na podjęcie się leczenia, ale nie zapominając o tym, że należy skonsultować się z lekarzem w celu udzielenia porady nad prawidłowym przebiegiem dotychczasowego leczenia.

Jestem dźwięczna Pani Edycie Tkaczyk – Borówce za przetłumaczenie poradnika z języka włoskiego na język polski, dzięki czemu mógł on trafić na nasz rynek czytelniczy.

Zamieszczony na samym końcu spis treści ułatwi korzystanie z interesujących czytelnika porad.

Elementami dodatkowymi w tym poradniku są: opracowana w czytelny sposób grafika oraz tekst.

Warto jest mieć ten poradnik.

Angielski. Rodzina - dobierz do pary 2
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Angielski. Rodzina - dobierz do pary 2

Gra "Dobierz do pary".Grę tworzy 35 par obrazków, razem 70 kartoników (w danym temacie - np. rodzina)....

Kalendarz Tepol 2008
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kalendarz Tepol 2008

W kalendarzu znajdziesz miejsce na dane personalne, dane firmy, roczny plan zamierzeń, wykaz podstawowych telefonów, kalendarz wieloletni, odległości drogowe...