Kuracja

Wydawnictwo: KOS
Data wydania: 2005-11-06
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788389375926
Liczba stron: 173

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Jest to powieść - oparta na autentycznej historii - o lekarzu-psychiatrze, który chcąc poznać psychikę swych podopiecznych, postanawia przekonać się, jak wygląda szpitalne życie z perspektywy pacjenta. Decydując się na karkołomny eksperyment poznawczy, próbuje wkroczyć na niezbadany grunt i wpada w pułapkę.

Wraz z bohaterem niepostrzeżenie przekraczamy granicę między fascynacją i obsesją, normalnością i szaleństwem. Powieść skłania do pytań o możliwość rozróżnienia tych stanów, uświadamia, jak kruche może się okazać poczucie naszej tożsamości i bezpieczeństwa, kreuje sugestywną aurę osaczenia i bezsilności zarówno wobec mechanizmów nieubłaganie funkcjonującej instytucji, jak i - przede wszystkim - własnej psychiki...

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Kuracja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kuracja

Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ciekawa, nietypowa, urzekająca i zaskakująca! Lekarz w roli pacjenta? odwrócenie ról może rzucić zupełnie nowe światło na całe nasze życie, gdy spojrzymy na nie z innej perspektywy. Choć głównie mowa w książce o chorych na schizofrenie, to sytuację zaistniałą w książce można przełożyć na każdą inną. Lektura obowiązkowa! Polecam.
Link do opinii

Nowy miesiąc i od razu taka perła. Książka przeczytana ponad tydzień temu i dalej jestem pod jej wrażeniem. Przy ilości książek, które ostatnio połykam to duży komplement – zostać w głowie tak wyraźnie ponad tydzień.

Pomysł na historię już mnie nastawił, że może być nieźle albo kulawo. Lekarz podejmuję wejść do szpitala psychiatrycznego i jako pacjent zamierza zrozumieć co w ludzkich głowach siedzi. Parę razy miałam poczucie, że książka jest za długa i dłużyło mi się czekanie do jakiegoś działania. Koniec został trochę za szybko skończony, ale i tak koniec rozwalił mój system. I cały czas miałam wrażenie, że ta książka jest na faktach. Więc efekt zakończenia przeżyłam podwójnie. Warta przeczytania.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Kamulka84
Kamulka84
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Droga do Ite
Jacek Głębski0
Okładka ksiązki - Droga do Ite

Jacek Głębski [1963] studiował geografię na UŁ i dziennikarstwo na UW. Sekretarz oddziału łódzkiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy