Kwantowa dominacja. Jak komputery kwantowe odmienią nasz świat

Fascynująca opowieść o komputerach kwantowych, które całkowicie odmienią nasze życie. Dzięki nim być może w końcu poznamy najgłębsze tajemnice natury, wykorzystamy w pełni potencjał sztucznej inteligencji i rozwiążemy najtrudniejsze problemy nękające ludzkość. Komputery kwantowe wywołają ogromną rewolucję, porównywalną chyba tylko z przełomem spowodowanym pojawieniem się tranzystorów i układów scalonych. Dzięki technologii kwantowej uzyskamy dostęp do ogromnej mocy obliczeniowej, przewyższającej wszystko, co udało nam się do tej pory osiągnąć. Doprowadzi to do przemian we wszystkich dziedzinach życia. Prawdę mówiąc, nie ma chyba ani jednego problemu stojącego przed ludzkością, którego nie dałoby się rozwiązać za pomocą obliczeń kwantowych. Michio Kaku jak zwykle opisuje te fascynujące zagadnienia z ogromną przejrzystością i niezrównanym entuzjazmem, kreśląc wymowny obraz niezbyt odległej przyszłości.

Michio Kaku- jeden z najbardziej prominentnych i szanowanych uczonych naszych czasów, współtwórca teorii strun, kieruje katedrą fizyki na City University of New York. Jest autorem światowych bestsellerów: ,,Boskie równanie", ,,Fizyka rzeczy niemożliwych", ,,Wizje", ,,Wszechświaty równoległe", ,,Hiperprzestrzeń", ,,Fizyka przyszłości", ,,Kosmos Einsteina", ,,Przyszłość umysłu" oraz ,,Przyszłość ludzkości", a także licznych podręczników akademickich i prac naukowych.

Informacje dodatkowe o Kwantowa dominacja. Jak komputery kwantowe odmienią nasz świat:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2023-10-24
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788383520926
Tytuł oryginału: Quantum Supremacy: How the Quantum Computer

Kup książkę Kwantowa dominacja. Jak komputery kwantowe odmienią nasz świat

Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Wszechświaty równoległe. Powstanie wszechświata, wyższy wymiar i przyszłość kosmosu

Czy istnieją wyższe wymiary czasoprzestrzeni? Czy czarne dziury są bramą do innych wszechświatów? Czy możliwe jest zbudowanie ,,machiny czasu"? Czy cywilizacja...

Boskie równanie. W poszukiwaniu teorii wszystkiego
Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Boskie równanie. W poszukiwaniu teorii wszystkiego

Jedno równanie unifikujące wszystkie oddziaływania i opisujące każde zjawisko - od ruchu rozszerzającego się Wszechświata po najmisterniejszy taniec...