Kwantowa dusza

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-8171-228-6
Liczba stron: 248
Tytuł oryginału: Es werde Licht: Die Einheit von Geist und Materie in der Quantenphysik
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Kamila Wysocka
Ilustracje: Anetta Piechowska

Ocena: 4 (1 głosów)

Od stuleci wmawia się nam, że nauka i religia nie mogą współistnieć i jeśli ktoś kieruje się rozumem, powinien odrzucić wiarę, a jeśli wierzy, nie może być człowiekiem nauki. Pytanie, czy te dwie dziedziny naprawdę muszą się wykluczać, czy po prostu nauczono nas w to wierzyć? I jak ma się do tego nauka zwana noetyką, która zdaje się harmonijnie je łączyć, popierając badaniami i publikacjami autorytetów takich jak Gregg Braden czy dr Danuta Adamska-Rutkowska? Na te i wiele innych pytań odpowiada niezwykła publikacja duetu wybitnych umysłów.

Christine Mann, córka Wernera Heisenberga, i Frido Mann, wnuk Thomasa Manna, prezentują swoją wspólną książkę. Udało im się w niej zawrzeć jedność umysłu i materii w fizyce kwantowej. Udowadniają, dlaczego radykalny przełom mający właśnie miejsce w naukach przyrodniczych ma poważne – i korzystne – konsekwencje dla naszego myślenia i działania.

Wyjaśniają, dlaczego system stawiający idealizm i materializm w kontraście został przezwyciężony oraz proponują holistyczne spojrzenie na świat i człowieka. Uzupełniają to wszystko zrozumiałym wyjaśnieniem przełomowych odkryć teorii kwantowej oraz osobistymi odwołaniami do nowego wizerunku człowieka.

Tagi: popularnonaukowe ezoteryka fizyka kwantowa astronomia

Kup książkę Kwantowa dusza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kwantowa dusza

Książka zawiera materiał pozwalający prześledzić zmiany, jakie zachodziły na przestrzeni dziejów w podejściu do nauk przyrodniczych, zjawisk astronomicznych i świadomości. Pod tym względem jest to niezwykle wciągające i interesujące, gdyż nie każdy zdaje sobie sprawę z transformacji jaką ludzkość przeszła od początków swego istnienia. Nie jest to opracowanie naukowe, lecz raczej zebrane tematy, które w nowy sposób postrzegamy dzięki fizyce kwantowej.

 

Nie jest to lektura, którą czyta się szybko, gdyż wymaga otwartego spojrzenia na zagadnienia, które zostały nam wpojone przez stulecia. Autorzy posługują się przystępną formą przekazywania swojej wiedzy opierając ją na najnowszych badaniach, które skłaniają się do holistycznego charakteru natury i istoty informacji kwantowej. Ta ostatnia odgrywa istotną rolę w rozwoju naszej świadomości oraz tego, co nas otacza. Wszelkie zagadnienia wyjaśniają obrazowo, działając a wyobraźnię. Nie używają naukowych formułek czy długich opisów badań naukowych, dzięki czemu tekst nie jest nużący.

 

To na pewno interesujący materiał dla tych, którzy pragną zrozumieć procesy zachodzące wokół nas na poziomie materialnym, mentalnym i duchowym.

Link do opinii
Cytaty z książki

Wszystkie religie, sztuki i nauki są gałęziami tego samego drzewa. – Albert Einstein


Więcej
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Kto szuka, ten znajdzie
Dorota Wójcik ;
Kto szuka, ten znajdzie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy