Łączą nas różnice

Wydawnictwo: AdTempus
Data wydania: 2017-09-11
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-946318-2-6
Liczba stron: 365

Ocena: 5.67 (3 głosów)

„Łączą nas różnice” – tom drugi


Główni bohaterowie powieści po powrocie z podróży poślubnej zderzają się z rzeczywistością. Zagadkowe znaki i zaskakujące wydarzenia sprawiają, że ich życie zupełnie rozmija się z wyobrażeniami i nabiera szalonego tempa. Motywy uczuciowe ustępują miejsca wątkom sensacyjnym. Na tajemnice przeszłości nakładają się dramatyczne sytuacje, które niesie codzienność. Podobnie jak w pierwszym tomie, trudne chwile równoważone są przez zabawne incydenty z udziałem nietuzinkowej bohaterki. W tle przewijają się próby zrozumienia genezy podziałów, poszukiwania jedności oraz odkrycia prawdy.

„Przeszłość kończy się dzisiaj” – tom pierwszy wydany w grudniu 2016 roku

Książkę czyta się szybko, odnajdując na jej kartach sytuacje ze swojego życia bądź z życia bliskich nam osób. (…) Tajemnice i niedomówienia z przeszłości intrygują, skłaniają do lektury. (…) Nie sposób zliczyć wątków, jakie pojawiają się na kartach tej powieści.
(Źródło: www.granice.pl, organizator konkursu na Książkę Katolicką 2017, w którym powieść ta zdobyła nagrodę internautów).

Beata Piliszek-Słowińska


Z wykształcenia ogrodniczka, ceniąca życie na wsi. Obroniła pracę doktorską z pogranicza historii gospodarczej i sadownictwa. Pracowała w redakcji czasopisma branżowego, a także prowadziła portale internetowe. Wydała tomik poezji „Rajskie jabłka”, książkę „Początki sadownictwa w Grójeckiem”, powieść obyczajową „Przeszłość kończy się dzisiaj” oraz jej dopełnienie, które trzymają Państwo w dłoni – „Łączą nas różnice”.

Kup książkę Łączą nas różnice

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

O tym, że życie na prowincji może zaskoczyć, że to właśnie zwyczajni ludzie uczestniczą czasem w nadzwyczajnych wydarzeniach czytelnicy mieli okazję przekonać się podczas lektury powieści Beaty Piliszek-Słowińskiej Przeszłość kończy się dzisiaj. Jednak - jak się okazało - nie był to koniec opowieści o czterech dorosłych siostrach, ich rodzinach i matce. Autorka kontynuuje swoją opowieść na stronach książki Łączą nas różnice, a w wątki obyczajowe wplata elementy prawdziwie sensacyjne. Alicja, narratorka powieści, druga z czterech sióstr, znajduje wreszcie swoje szczęście. Jak wiemy z tomu pierwszego, po licznych problemach wreszcie udaje się bohaterce założyć upragnioną rodzinę. W tomie drugim witamy nowożeńców – Alicję i Piotra – gdy ci wracają właśnie z podróży poślubnej do Ziemi Świętej. I chociaż szczęście zdaje się nie opuszczać Alicji, coraz wyraźniej daje też o sobie znać proza życia. Codzienność mocno zaburza początkową euforię nowożeńców. Alicja i Piotr nie mieszkają razem – sprawy zawodowe i konieczność opieki nad córką Piotra sprawiają, że młodzi małżonkowie widują się jedynie w weekendy. Cieniem na małżeństwie kładą się też wkrótce przyprawiające o dreszcze sprawy kryminalne – pobicie i włamanie do domu Piotra w Pomiechówku, a także trudna ciąża Alicji. Czy i tym razem silna wiara w Boga oraz bezgraniczne zaufanie drugiej osobie pozwolą ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Łączą nas różnice

Nagroda internautów w plebiscycie portalu granice.pl na „Najlepszą Książkę Katolicką 2018” w kategorii „Wartościowa Proza”

Trudno pisać opowieści o małżeństwie w taki sposób, by nie popaść w żadną ze skrajności. Większość współczesnych pisarzy skupia się na mrocznych stronach człowieczeństwa po to, by podważyć sens małżeństwa i wiarę w miłość. Autorom chrześcijańskim grozi skrajność przeciwna, czyli epatowanie naiwnością i brakiem realizmu w opisie człowieka oraz w analizie relacji między mężczyzną a kobietą. Beata Piliszek-Słowińska nie wpada w żadną z tych pułapek. Autorka zdaje sobie sprawę z tego, że być chrześcijaninem to być realistą. Jej powieść w fascynujący i literacko bardzo oryginalny sposób ukazuje złożoną prawdę o ludziach i ich wzajemnych relacjach. Ukazuje też złożoną prawdę o miłości między małżonkami, gdyż na co dzień miłość ta wiąże się zarówno ze świętowaniem wzajemnej bliskości i wierności, jak też z wielką nieraz ceną niepewności czy cierpienia, jakiej nie uniknie najbardziej nawet kochający mąż czy żona (Źródło: „Gość Niedzielny” 13/2018 s. 82, 83, ks. dr Marek Dziewiecki).


Cierpliwie budowane szczęście Alicji i Piotra nie jest łatwe. Tajemniczy list z przeszłości nie pozwala im świętować miodowego miesiąca. Niezamknięte sprawy Piotra burzą spokój codzienności. Nocne wizyty, ślady nieproszonych gości w ogrodzie zaczynają osaczać Alicję. Sekrety kryją się w historiach najbliższych osób. Cztery siostry i ich mężowie, dzieci, była żona, dawny narzeczony to aż nadto, by móc bez komplikacji cieszyć się własnym szczęściem. To opowieść o tym, jak przeszłość naszych bliskich staje się naszym życiem, a bagaż ich doświadczeń musimy dźwigać wspólnie. To opowieść o oczekiwaniu i stracie, porozumieniu i rozczarowaniu, szukaniu tego, co łączy, pomimo różnic. Warto, bo nagrodą jest miłość (Źródło: dr Małgorzata Peroń, krytyk literacki KUL).

Link do opinii
Avatar użytkownika - sloneczko25
sloneczko25
Przeczytane:2017-11-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Inne książki autora
Przeszłość kończy się dzisiaj
Beata Piliszek-Słowińska0
Okładka ksiązki - Przeszłość kończy się dzisiaj

Powieść o przeszłości i teraźniejszości, w którą wplecione jest życie czterech sióstr. Pewnego dnia list od przypadkowej osoby ujawnia istnienie nieznanego...

Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska0
Okładka ksiązki - Ktosiek 2.0

Barwna, zagadkowa, tchnąca optymizmem opowieść o chłopcu, który musi odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji i w nieznanym, zadziwiającym miejscu...

Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Trzecia terapia
Danuta Chlupova
Trzecia terapia
Klub fanek W.M. Oliwia
Majka Milejko
Klub fanek W.M. Oliwia
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Pokaż wszystkie recenzje