Landon & Shay. Tom 2

Dawno temu zakochałam się w chłopaku. Pięknym, choć borykającym się z trudami życia.

Niektórzy ostrzegali mnie przed rozwijaniem tych uczuć, ale nie słuchałam. Byliśmy młodzi, słabi, głupi.

I niebezpiecznie zakochani, ale zupełnie się tym nie przejmowaliśmy.

Swoje uczucia owinęliśmy tajemnicą. Dzieliliśmy tylko skradzione chwile.

Wszystko układało się perfekcyjnie i miało trwać wiecznie, aż pewnego dnia nasze życie na zawsze się zmieniło.

Chłopak, którego kochałam, stał się gwiazdą Hollywood.

Jego kariera rozkwitła, podczas gdy moja utknęła w martwym punkcie. Odnosił sukcesy,

a mnie spotykały porażki. Realizował się, a moje marzenia pozostały niespełnione.

Przestaliśmy do siebie pasować. W bajkach miłość zawsze zwycięża, jednak w prawdziwym życiu jest głównym powodem upadania imperiów.

Zawsze wiedziałam, że moja historia wiąże się

z Landonem. To on był moim wstępem, rozwinięciem

i zakończeniem. Jedyny problem tkwił w tym, że ja chyba nie występowałam w jego opowieści.

Informacje dodatkowe o Landon & Shay. Tom 2:

Landon & Shay. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2021-01-06, Przeczytałam,

Na premierę tej książki czekałam bardzo długo. Odkąd tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach wiedziałam, że muszę ją przeczytać, bo w końcu to Brittainy C.Cherry - jedna z moich ulubionych autorek romansów. Po lekturze tej książki w mojej głowie kłębią się miliony myśli, lecz nie potrafię ubrać w piękne słowa tego, co pragnę wyrazić w opisaniu niezwykłości tej historii.

„Landon&Shay” opowiada o dwójce ludzi, którzy w tej powieści musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, jakie fundowało im życie. Brittainy poruszyła wiele ważnych aspektów takich jak depresja, poczucie osamotnienia, czy burzliwe relacje z rodzicami. Ta historia wydaje się być przejmująco smutna, jednak bohaterowie wychodzą na przeciw złym uczuciom przeradzając je w coś pięknego, dobrego. Każda strona do bólu przesycona jest emocjami. Ta historia zabiera nas w niesamowitą podróż, gdzie możemy żyć razem z bohaterami, dobrze ich poznać i ich historie, by potem na koniec pokochać za całokształt. Kto z nas nie lubi zanurzyć się w lekturze i zapomnieć o otaczającym świecie, z dala od problemów, tylko książka i my. Właśnie Brittainy zapewnia takie dozania. Autorka ma niesamowity talent kreowania niezapomnianych postacii.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Często spotykam się z tym, że drugi tom opowieści o tych samych bohaterach jest pisany odrobinę na siłę, stanowiąc niepotrzebne przedłużanie historii o wiadomym zakończeniu. Jednak mając do czynienia z piórem Brittainy C. Cherry coś takiego nie ma racji bytu. Ta część była niezbędna, była pełna emocji - zarówno dobrych, jak i złych, a całokształt opowieści o losach Landona i Shay chwytał za serce i na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Autorka kreuje bohaterów trudnych, złożonych, popełniających błędy i gubiących się w swoich uczuciach. Czytając, pomimo całej sympatii jaką żywię do Landona, czułam się skrzywdzona w imieniu Shay. To, jak potoczyły się losy tej dwójki, złamało mi serce, ale właśnie takie odczucia kocham w książkach, a nie jest łatwo je u mnie wzbudzić. Cherry pisze po prostu doskonale, potrafi zaangażować czytelnika, stworzyć historię bliską sercu, a postaci żywcem wycięte z życia. Tu nie ma miejsca na słodkie losy, nie ma cudownych zawirowań, które prowadzą do 'i żyli długo i szczęśliwie'. Jest depresja, jest strach przed odrzuceniem, jest mrok, który prowadzi do autodestrukcji. Ale są też miłość, wsparcie, rodzina i przyjaciele, bezcenna pomoc terapeutów i nieustanna walka. Ogromnie polecam tę dylogię, bowiem jest to kolejna wyjątkowa i warta uwagi pozycja od Autorki.

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-10-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

“Poprawiamy swój los, nawet się nie starając. Wydaje mi się, że właśnie na tym polega miłość. To uczucie zdrowienia, ilekroć towarzyszy ci ta druga osoba”

Wydawało się, że uczucie pomiędzy Shay, a Landonem przetrwa wszystko. Jednak, życie jest pełne niespodzianek.Byli młodzi, słabi, głupi i zakochani. Uczucie pomiędzy nimi były dla reszty tajemnicą. Wszystko układało się dobrze, dopóki :andon nie został gwiazdą Hollywood. Jego kariera zaczęła rozwijać się bardzo szybko. Niestety w tym samym czasie życie Shay stanęło w miejscu. Okazało się, że Landon i Shay już do siebie nie pasują, a ich drogi zaczęły się rozchodzić.

Druga część “Landon&Shay” jest o wiele lepsza od pierwszej. Znalazłam tu emocje, których brakowało mi w pierwszej części. Główni bohaterowie dorastają, zmieniają się, a ich drogi się rozchodzą. Jednak uczucie pozostaje. W tą historię wkręciłam się tak bardzo, że przeżywałam to razem z bohaterami, którym autorka zapewniła istny uczuciowy rollercoster. Po raz kolejny Brittainy pokazuje, że dwie zranione dusze potrafią sobie pomóc. “Landon & Shay” tom 2 to historia dwóch zagubionych dusz, które bardzo potrzebują siebie nawzajem, żeby zostać uleczone. Jednak życie zaskakuje i ich drogi się rozchodzą. Czy będą potrafili się odnaleźć? Przekonajcie się koniecznie!

“Wierzę w miłość, ale ona wydaje się nie wierzyć we mnie”

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2020-11-06, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2020,
Landon & Shay. Tom 1
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Landon & Shay. Tom 1

Shay Gable mnie nie znosiła. Zawsze próbowaliśmy się unikać. Rozchodziliśmy się w różne strony.Nawet na siebie nie patrzyliśmy. Wszystko się zmieniło...

Kochając pana Danielsa
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Kochając pana Danielsa

To historia wielkiej miłości. Takiej, która zdarza się wtedy, gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę. Mężczyznę, którego śmieszy...