Łapy i ogony

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2019-08-28
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-7551-616-6
Liczba stron: 180
Ilustracje: Anna Teodorczuk

Ocena: 5.5 (2 głosów)

W domu Tomika nie było nigdy zwierząt. Tato weterynarz twierdził, że wystarczą mu te w pracy. To się jednak zmieniło gdy rodzice uratowali psa potrąconego na ulicy. Może po wypadku samochodowym, w którym sami niedawno ucierpieli, ich serca stały się wrażliwsze? Było naturalne, że uratowany pies po amputacji nogi zamieszka u nich w domu. A potem przybyli kolejni posiadacze łap i ogonów, którzy zawojowali serca całej rodziny.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Łapy i ogony

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

W życiu każdej rodziny przychodzi czas, gdy dzieci zaczynają prosić rodziców o futrzaka. Z jednej strony jest to kolejna, będąca członkiem rodziny, miła istotka do kochania, ale z drugiej strony z posiadaniem psa lub kota wiąże się szereg obowiązków. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę tata Tomika, weterynarz, który twierdzi, że wystarczająco często spotyka się ze zwierzakami w swojej codziennej pracy. O perypetiach Tomika, jego rodziców, sąsiadów i o tym, jak stali się wielką rodziną zastępczą dla futrzastych przybłędów opowiada książka Magdy Podbylskiej Łapy i ogony. Tomika, bohatera opowieści Magdy Podbylskiej, poznajemy w okresie wakacyjnym. Nie jest to jednak moment szczególnie radosny dla chłopaka. Jakiś bowiem czas temu rodzina Tomika przeżyła poważny wypadek samochodowy, w którym cała trójka doznała bolesnych obrażeń, a traumatyczne wspomnienia z tego dnia wciąż im towarzyszą. I chociaż rany doznane na ciele, dające o sobie znać co pewien czas, udało się w zasadzie wyleczyć, to krucha psychika – zwłaszcza mamy Tomika – nadal jest w stanie rozsypki. Okazuje się, że ten ból wyleczyć można tylko miłością. Nie to, żeby tata Tomika, czy sam Tomik nie kochali mamy. Chodzi raczej o to, że zmiany, jakie zachodzą w życiu rodziny po adopcji pierwszego psa, ogromne zaangażowanie w opiekę nad rannym w wypadku zwierzęciem i okazana przez trójnoga ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Łapy i ogony

Wzruszająca i ciepła opowieść o traumie po wypadku, o strachu, jak również o miłości do czworonogów. Terapią dla rodziny borykającej się ze skutkami wypadku samochodowego okazują się zwierzęta, które same w swym życiu wiele wycierpiały. Znakomita lektura dla dzieci, która uczy empatii, miłości do zwierząt i odpowiedzialności. Polecam.

 

Link do opinii