Łasuch, tom 3

Ostatni tom znakomitej opowieści rozgrywającej się w postapokaliptycznej Ameryce.

W wyniku zabójczej Przypadłości wymarła większość ludzi. Obok ostatnich przedstawicieli naszego gatunku dorasta młode pokolenie nowych władców Ziemi: ludzko-zwierzęcych hybryd. Gus, Jepperd i ich przyjaciele szukają odpowiedzi na pytanie, co było przyczyną zarazy. Jadą na daleką północ Alaski, skąd choroba rozprzestrzeniła się z niszczycielską siłą po całym świecie. Bohaterowie szukają zagubionego w głuszy ośrodka badawczego, w którym urodził się chłopiec-jeleń. Mają nadzieję, że zrozumienie źródeł zarazy pomoże w opracowaniu lekarstwa. Ale czy ludzkość można jeszcze ocalić?

Autorem Łasucha jest kanadyjski scenarzysta i rysownik Jeff Lemire, zdobywca wielu prestiżowych nagród. Znany m.in. z bestsellerowych tytułów: Czarny Młot, Opowieści z hrabstwa Essex, Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości, Staruszek Logan - Berserk, tom 2, The Underwater Welder, Trillium, Green Arrow, Justice League United, Animal Man, Superboy. W tym tomie autorem rysunków do jednej z opowieści jest Matt Kindt, znany z komiksu Mind MGMT.

Informacje dodatkowe o Łasuch, tom 3:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-06-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

OSTATNIA NADZIEJA LUDZKOŚCI

Trzeci i zarazem ostatni tom „Łasucha”, autorskiej serii Jeffa Lemire’a, pojawił się niedawno wśród komiksowych nowości. Jak na tytuł ze stajni Vertigo przystało, całość okazała się dojrzałą, emocjonującą i intrygującą serią, która chyba żadnego czytelnika nie pozostawiła obojętnym. Teraz, gdy wszystko dobiegło wreszcie końca, śmiało mogę powiedzieć, że warto było przeczytać całość i że finał godnie podsumowuje całą, liczącą czterdzieści zeszytów opowieść, która na głowę bije większość współczesnego (i nie tylko) post apo.

Zaczyna się ostatni etap drogi bohaterów. Gus, Jepperd i cała reszta w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie co wywołało zarazę, docierają na północ Alaski, gdzie wszystko się zaczęło. Czy uda im się odkryć prawdę? I czy jest szansa by znaleźli lekarstwo, które ocali ludzkość? A może dla naszego gatunku nie ma już nadziei?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/06/asuch-tom-3-jeff-lemire.html

Krewni
Jeff Lemire0
Okładka ksiązki - Krewni

Patric Pike – pogrążony w twórczym kryzysie pisarz – powraca do miasteczka, w którym dorastał, by zmierzyć się z rodzinną traumą...

Sonic Youth
Jeff Lemire0
Okładka ksiązki - Sonic Youth

Druga odsłona nowej autorskiej serii Jeffa Lemire’a. Tym razem cofamy się do 1993 roku i śledzimy wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Tommmy’ego...