Leczenie odżywianiem. Cukrzyca typu 2

Jeden z najbardziej rzetelnych i najpraktyczniejszych poradników o cukrzycy typu 2.

Kompletny poradnik, który każdy diabetyk i jego bliscy powinni posiadać w swojej biblioteczce. Zawarte w nim informacje są niezbędne, by zrozumieć istotę cukrzycy typu 2 i poprawić jakość życia.

To trzecia książka z serii Leczenie odżywianiem napisana przez dietetyczkę i specjalistkę od spraw żywienia Kimberly Tessmer. W poradniku znajdują się:

najnowsze doniesienia medyczne dotyczące choroby oraz uproszczone ich omówienie, opisy interaktywnych narzędzi, które pozwalają nauczyć się kontrolować poziom cukru we krwi, by poczuć przypływ energii i wzmocnić organizm, przewodnik po zakupach oraz optymalny jadłospis diabetyka z łatwymi do planowania posiłkami, które pomogą rozpocząć życie bez objawów cukrzycy.

Książka wskazuje 10 produktów, których należy unikać, oraz 10 produktów, które należy włączyć do diety cukrzyka, by poczuć się lepiej. Zawiera informacje dotyczące m.in. insulinoodporności, stanu przedcukrzycowego, różnic pomiędzy cukrzycą typu 1 a cukrzycą typu 2, cukrzycy ciężarnych, badań A1C, komplikacji związanych z chorobą, niezbędnych do wykonania badań i metod leczenia.

Informacje dodatkowe o Leczenie odżywianiem. Cukrzyca typu 2:

Leczenie odżywianiem. Cukrzyca typu 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - margoth86
margoth86
Przeczytane:2021-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Nie ma nic smutniejszego niż świadomość walki z chorobą, ale należy zawsze próbować. Bardzo fajny zbiór prostych przepisów i porad.

Leczenie odżywianiem. Refluks
Kimberly A. Tessmer0
Okładka ksiązki - Leczenie odżywianiem. Refluks

Choroba refluksowa przełyku jest jedną z najczęściej występujących chorób przewodu pokarmowego. Każdego dnia około 10% populacji krajów rozwiniętych doświadcza...

Leczenie odżywianiem. Stany zapalne
Kimberly A. Tessmer0
Okładka ksiązki - Leczenie odżywianiem. Stany zapalne

Groźne powikłania nierozpoznanego stanu zapalnego mogą powodować ciężkie choroby! Samodzielne zdiagnozowanie stanu zapalnego trawiącego organizm nie...