Leksykon zamków w Polsce

W pierwszej części leksykonu przedstawiono historię zamków polskich i ich problematykę badawczą. Zasygnalizowano w niej wpływy europejskiej architektury na polskie zamki oraz relacje między nowatorskimi a archaicznymi budowlami, pokazującymi zróżnicowanie dawnego społeczeństwa. Główna część książki składa się z 500 haseł, zaczynających się informacjami dotyczącymi opisu zabytku i jego dziejów, a także dane dotyczące jego kształtu w poszczególnych fazach użytkowania. Album wzbogacają plany omawianych obiektów, ich rekonstrukcje, widoki archiwalne i współczesne fotografie.

Informacje dodatkowe o Leksykon zamków w Polsce:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: b.d
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 83-213-4158-6

Kup książkę Leksykon zamków w Polsce

Leksykon zamków w Polsce - opinie o książce

Zamki kiedyś zamieszkałe przez wysoko postawionych ludzi, dziś są atrakcją turystyczną. Zazwyczaj każdy Polak kolarzy ten na Wawelu i kilka innych, ale mało kto wie, że jest ich w naszym kraju bardzo dużo. W książce poznamy je bliżej, dowiemy się, kiedy były zbudowane, poczytamy o ich historii i wiele więcej. To prawie 600 stron pełnych treści, zdjęć, mapek, rycin.

Tekst jest napisany dość ciekawie. Wszelkie informacje, jakie znajdziemy w książce, są na tyle obszerne, że moim zdaniem wyczerpują temat (czyli nie mam potrzeby szukania dodatkowych informacji).

Wizualnie mnie książka zachwyciła. Znajdziemy w niej piękne zdjęcia, które aż chce się oglądać i to wielokrotnie, a także sprawiają, że ma się ochotę zamki zobaczyć na żywo.

Na początku znajdziemy spis treści, a książka jest w formie leksykonu. To wszystko sprawia, że łatwo się po niej „poruszać”.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się zbyt szybko.

„Leksykon zamków w Polsce” to książka, która moim zdaniem będzie wspaniałym prezentem dla każdego, kto interesuje się zamkami. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Ultimate X-Men. Tom 3
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Ultimate X-Men. Tom 3

Kiedy X-Men dopuścili się najgorszego możliwego występku przeciw ludzkości, rząd wysłał ich tropem Kapitana Amerykę, Iron Mana, Thora i pozostałych Ultimates...

Francuskie opowiadania o miłości. Wydanie walentynkowe
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Francuskie opowiadania o miłości. Wydanie walentynkowe

Wielka miłość, jak powszechnie wiadomo, bywa nieobliczalna. Każde z opowiadań odsłania jakiś wymiar jej tajemnicy. Każde trąca nieco inną strunę. Znajdziemy...