Jest to druga część zestawu ćwiczeń dla dzieci leworęcznych przeznaczona dla 5- i 6-latków. Ćwiczenia służą usprawnieniu motorycznemu ręki oraz współpracy ręki i oka (koordynacji wzrokowo-ruchowej). Jeśli dziecko osiągnie taką sprawność ruchową lewej ręki, by mogło swobodnie rysować i wykonywać zadania graficzne, to bez trudu opanuje umiejętność pisania. Jest to dla niego trudniejsze zadanie niż dla dziecka używającego prawej ręki, bo nasza cywilizacja jest nastawiona na praworęczność.

Autorki w części teoretycznej szeroko omówiły warunki, jakie powinny zostać spełnione, by dziecko mogło się swobodnie rozwijać, wskazały, jak trzymać ołówek, jaka jest prawidłowa pozycja dziecka leworęcznego przy stole (biurku). Dokładnie też opisały, jak wykorzystywać opracowane przez nie ćwiczenia.

Informacje dodatkowe o Lewa ręka rysuje i pisze. Część 2. Ćwiczenia przygotowujące do pisania dla dzieci leworęcznych:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-04-25
Kategoria: Pedagogika

Tagi: Pedagogika Early childhood care & education Edukacja domowa Instytucje oświatowe Przedszkola Materiały edukacyjne Edukacja - pierwszy język (ojczysty) - pismo odręczne Educational: Child care / Child development Edukacja - pierwszy język (ojczysty) - nauka pisania i czytania Dzieci od ok. 5 lat

Kup książkę Lewa ręka rysuje i pisze. Część 2. Ćwiczenia przygotowujące do pisania dla dzieci leworęcznych

Dodaj cytat

Małgorzata Różyńska0
Okładka ksiązki - Lewa ręka rysuje i pisze. Część 1. Ćwiczenia przygotowujące do pisania dla dzieci leworęcznych

Jest to pierwsza część zestawu ćwiczeń dla dzieci leworęcznych przeznaczona dla 5- i 6-latków. Ćwiczenia służą usprawnieniu motorycznemu ręki oraz współpracy...

Małgorzata Rożyńska0
Okładka ksiązki - Lewa ręka rysuje i pisze. Część 3. Ćwiczenia przygotowujące do pisania dla dzieci leworęcznych

Jest to trzecia część zestawu ćwiczeń dla dzieci leworęcznych przeznaczona dla 6- i 7-latków. Poza rysunkami zawiera ćwiczenia wprowadzające kolejne litery...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;