Lila

Miłość masz taką, na jaką sobie pozwolisz... Ta miłość jest pełna emocji. Nie brakuje w niej mocnych wrażeń i emocjonalnych huśtawek. Historia romantyczna rozgrywająca się niemal wyłącznie we włoskich plenerach podczas krótkich wakacji.
Akcję rozpoczyna wspomnienie sprzed trzech lat i wiąże przeżycia Lilii z losami jej przyjaciółki. Teraźniejszość natomiast kończy sielankowa atmosfera przyjęcia w posiadłości Costello.
Lilianę i Marco, łączył kiedyś wakacyjny romans, zakończony zawodem miłosnym. Uczucie wciąż jednak się tli. Po telefonie od najlepszej przyjaciółki Natalii, Lila wraca do Włoch. Spotyka się tam również z Marco. Wspomnienia dawnych namiętności powracają, a uczucie, którym młodzi się darzyli, staje się bardziej intensywne.
Dla Lili wielki świat stoi otworem nie brakuje tu markowych ubrań, stylistów i makijażystów. Ale czy happy end Lili stanie się zapowiedzią happy endu całej historii trójki przyjaciółek, warszawskich studentek, ich zagranicznych miłości, a także przeplatających się losów?
Agnieszka Kraśkiewicz powraca z kolejną historią, w której fabuła zadowala, a zarazem zdumiewa. Miłość, duże pieniądze, porwanie dzieje się dużo.
Powieść łączy się jak puzzle z poprzednią książką autorki, z ""Pięknym"". Nie stanowi jednak jej dalszego ciągu w tradycyjnym rozumieniu, jako kontynuacja znanej historii. Jednakże jest urozmaiceniem i rozszerzeniem przedstawionych tam wydarzeń.
Musisz poznać tą historię...

Patronat objęli: Oaza recenzji – Mirosława Dudko, Weź przeczytaj, czyta.mymamy, Kulturalne Rozmowy – Sylwia Cegieła

Informacje dodatkowe o Lila:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2021-07-23
ISBN: 9788381198769

Tagi: rumunia porwani

Kup książkę Lila

Lila - opinie o książce

Biorąc po uwagę, że „Piękny” był debiutem autorki i można było to dostrzec w czasie czytania, to „Lila" wydaje się bardziej dopracowana i dojrzała, dlatego czyta się ją lekko, bez znużenia i szybko, gdyż zdarzenia występują po sobie dynamicznie z niewielkimi tylko partiami opisowymi.

W efekcie powstała przyjemna, romantyczna fabuła dająca odczuć targające bohaterami namiętności, pożądanie i łączące ich więzi miłości, którą muszą sobie uświadomić wskutek różnych wydarzeń, zwłaszcza wówczas, gdy dzieli ich odległość i czas.

To opowieść o miłości z wątkiem mafijnym, ale nie jest to typowy romans mafijny. Na pierwszy plan wysuwają się relacje między Lili i Marco, w które wplecione zostały wątki związane z rodzinnymi tradycjami, biznesowymi układami i włoskimi klimatami. Ta część podobała mi się bardziej, niż „"Piękny” ze względu na mniejszą ilość wulgaryzmów i prostackich zachowań. Oczywiście są też sceny erotyczne, ale nie dominują nad całością, lecz jedynie mają charakter dopełniający.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/07/834-lila-tom-2-przedpremierowo.html

Piękny
Agnieszka Kraśkiewicz0
Okładka ksiązki - Piękny

Emisja odcinków pierwszego i drugiego sezonu telewizyjnego serialu Opowiedz mi bajkę (HBO) zwróciła uwagę na potencjał tkwiący w mieszaniu...