Łobuz

Kłótnie, awantury, nierozwiązane problemy dorosłych – to świat, w którym przyszło dorastać Marcinowi. Matka pedantka i ojciec choleryk nie potrafili, a może nie chcieli zrozumieć syna, skupieni bardziej na wzajemnych pretensjach niż wychowaniu dziecka. Chłopiec szybko zauważył, że uwagę rodziców może przyciągnąć najszybciej poprzez przemoc i kłopoty, wyrósł więc na osiedlowego łobuza.

Marcin nie ma przyjaciół, jedynie „kumpli” z podwórka, których wiąże nikła nić lojalności. Jedyną bliską osobą jest młodsza siostra, która jest jednak za mała, żeby rozumieć starszego, zbuntowanego brata. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Anię, która jako jedyna wyraża chęć poznania go bliżej. Ale czy Marcin znajdzie powód, dla którego warto być lepszym i szukać wyjścia z brutalnego świata, w którym przyszło mu funkcjonować?

Informacje dodatkowe o Łobuz:

Łobuz - opinie o książce

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2014-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Dzieci w przeróżny sposób reagują na awantury domowe, kłótnie czy też obojętność rodziców. Marcin, główny bohater tej książki, stwierdził, że tylko będąc łobuzem może zwrócić uwagę dorosłych na swoją osobę. Z kumplami kradnie, pije, ale czy w przypadku problemów może na nich liczyć. Sytuacja zaczyna się zmieniać, gdy chłopak poznaje Anię. Dziewczyna chce go poznać, wyciąga do niego rękę, ale czy to wystarczy, aby wyciągną go z "bagna".Warto przeczytać.
Odmiana
Maja Szanecka0
Okładka ksiązki - Odmiana

Siedemnaście lat - najlepszy wiek na młodzieńcze szaleństwa i przyjemności, czas korzystania z życia i jego dobrodziejstw. Czas, o którym wspominamy z...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;