Lockdown

72 godziny w Warszawie ogarniętej chaosem.

W zdominowanej przez pandemię rzeczywistości zdeterminowana matka złamie każdą zasadę, żeby ocalić życie dziecka.

Olga ma wszystko. Miliony na koncie, wielki dom, firmę oraz córkę, którą kocha nad życie. Za miesiąc otworzy swój najnowszy biznes - gigantyczną galerię handlową w stolicy. Nigdy nie była ryzykantką. Zawsze potrafiła działać tak, by nic nie stracić.

Jest piątek. Olga dowiaduje się, że ktoś uprowadził jej córkę Dominikę. Porywacz żąda zapłacenia dziesięciu milionów euro do poniedziałku. Zdobycie tych pieniędzy nie byłoby dla Olgi wielkim problemem, gdyby nie lockdown. Odcięta od bankowych kont musi znaleźć sposób na zdobycie pieniędzy.

Na ulicach wybuchają zamieszki, a wirus zbiera śmiertelne żniwo. Zaczyna się rozpaczliwy wyścig z czasem. Olga będzie musiała wniknąć do przestępczego świata warszawskich gangsterów. Tylko tam może dostać to, czego szuka.

Informacje dodatkowe o Lockdown:

Lockdown - opinie o książce

Avatar użytkownika - Jadzka_czyta
Jadzka_czyta
Przeczytane:2020-09-06,

LockDown to najnowszy thriller Roberta Ziębińskiego. Pandemia, strach, wirus, który sieje spustoszenie na ulicach. Walka o przetrwanie, tylko za jaką cenę ? Lockdown, to książka, która buduje napięcie już od pierwszych stron. Jednak to nie jest książka tylko o wirusie, ale również o działaniach policji, wojski oraz wojnie gangów, a w tym wszystkim idealnie wykreowana rola bogaczy.

"- Lockdown ma swoje prawa, ale na to wszystko nakładają się jeszcze prawa nocy. Ludzie dziczeją. Kiedyś chciałem z tym włączyć. Naprawić świat, sprawić, żeby był, choć na chwilę bardziej cywilizowany. A potem zrozumiałem, że się mylę. Że to, co chcę zrobić, jest nierealne. Świat musi być tak podzielony. Nie da się inaczej, bo w tym podziale na noc i dzień tkwi jakaś głęboka prawda o nas samych — Jesteśmy dzikusami ? - Część z nas. Część chce życia w ciszy i spokoju, a inni w chaosie "

Olga piękną bizneswomen oraz właścicielką Edenu. Ma cudowną nastoletnią córkę Dominikę,z którą ma naprawdę dobre kontakty. Pewnego dnia Dominika zostaje porwana przez dwóch mężczyzn. W tym samym czasie zostaje ogłoszony stan wojenny w całym kraju, na ulicy pojawia się policja, wojsko, a trup ściele się gęsto i to nie tylko za sprawą pojawienia się dziwnego wirusa z Chin. Makot sieje spustoszenie na ulicach, ludzie zaczynają panikować, uświadamiając sobie, że wszyscy zginą, ale czy tylko za sprawą wirusa ? W tym czasie Olga ma tylko 72 godziny, by uratować córkę z rąk bandytów. Wkracza w świat gangu, w samo centrum wojny gangów byle tylko pomóc swojej córce.

Czy Oldze uda się z pomocą Karola uratować Dominikę? Czy będzie mieć na tyle siły, by to wszystko przetrwać ? Jak poradzi sobie kraj w pierwszych godzinach pandemii ?

Po czym poznać dobrą książkę? Po tym, że nie możesz jej odłożyć na miejsce. Czytasz cały czas choćby po kilka stron. Taka właśnie jest LOCKDOWN, zaczynasz czytać i przepadasz.. Czyta się ją bardzo dobrze i bardzo szybko, strony przeskakują przez palce. Wciągający, pełen napięcia thriller, szybka i brutalna akcja, która wzbudza masę emocji. Autor przedstawił bohaterów w ludzki sposób, nie pozbywając się ich wszelkich uczuć. Styl pisania lekki, dzięki czemu nie ma problemów z odbiorem książki. Jest to jeden z lepszych thrillerów, jakie miałam okazję ostatnio czytać.

@jadzka_ czyta

Dziekuje za egzemplarz wydawnictwu :)

Olga ma wiele zer na koncie, fantastyczne dziecko, które wychowuje jako samotna mama oraz nieustanny głód sukcesu. Jej najnowszym projektem jest galeria handlowa Eden.
Kiedy kobiecie zdaje się, że świat leży u jej stóp, ktoś porywa jej jedyną córkę. Ten ktoś nie mógł wygrać lepszego momentu, bo niemal w tym samym momencie, w kraju zostaje wprowadzony stan wyjątkowy z powodu pandemii. Kraj zostaje sparaliżowany. Zdesperowana kobieta może liczyć tylko na swojego kierowcę, który wprowadza ją do mafijnego półświatka. Chcąc nie chcąc Olga poznaje mroczną stronę świata.
Tak właściwie Lockdown wypożyczyłam z biblioteki kompletnie spontanicznie. Po prostu zdjęłam z półki i położyłam na stoisk, który zamierzałam pożyczyć. Dopiero w domu naszła mnie refleksja czy aby na pewno ją przeczytam. W końcu może nie przypaść mi do gustu, prawda?
Takie oto miałam obawy dopóki nie przeczytałam kilku stron. Potem przepadłam, bo okazała się strzałem w dziesiątkę. Wystarczyło kilka chwil by Lockdown pochłonął mnie do reszty.
Autor stworzył nieco mroczną, na pewno trzymającą w napięciu do ostatniej strony historię, która pokazała jak niewiele trzeba by normalny człowiek zmienił się w krwiożerczą bestię.
Akcja książki dzieje się w ciągu trzech dni, ale wydarzyło się w niej tak wiele, że czasami zastanawiałam się czy aby na pewno bohaterowie nie potrafili zaginać czasoprzestrzeni... A może ich doba trwała więcej niż 24 godziny?
Lockdown to książka, która była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Oczywiście w sensie pozytywnym, bo już po kilku stronach sprawiła, że chciałam dowiedzieć się jak skończy się ta historia. Autor ukazał w niej mroczną stronę człowieczej duszy. Jak się okazuje, nie trzeba wiele by zło przejęło kontrolę nad naszym ciałem i umysłem. Lockdown uświadamia czytelnikowi, który zdecyduje się po nią sięgnąć, że pieniądze i władza mogą być świetną motywacją do wszelakich niegodziwości.
Książka charakteryzuje się wartką i trzymającą w napięciu akcją, pełną (niekonieczne pozytywnych) emocji, które się w niej się znalazły i oddziałują na czytelnika, niejedno wymiarowymi postaciami a także nieco apokaliptycznym tłem. Gorąco polecam tym, którzy lubią takie klimaty.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-01-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Gdybym przeczytała tą książkę rok temu, to bym ją zakwalifikowała do fantastyki. Teraz odebrałam ją zupelnie inaczej. Szalejący wirus na kartach książki jest dużo bardziej niebezpieczny, a towarzyszący chaos dezorganizuje wszystko. Przypomina to jednak obecny na całym świecie od kilku miesięcy wirus. Jest ciężko przyzwyczaić się nam do chodzenia w maseczkach, zamykania w domach, ale bohaterowie mają jeszcze gorzej. Akcja książki toczy się wartko, bohaterowie pozytywni. Aż trudno uwierzyć w szlachetnośc najniebezpieczniejszych gangsterów. Dialogi czasami sztuczne, ale ogólnie czyta się dobrze i trudno się oderwać od śledzenia kolejnych kroków Olgi i Karola.

Avatar użytkownika - mommy_and_books
mommy_and_books
Przeczytane:2020-12-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Witajcie Kochani. Dzisiaj przychodzę do was z niesamowitą książką Roberta Ziębińskiego „Lockdown”. Powieść swoją premierę miała we wrześniu. Jest tak rewelacyjna, że aż mi szczęka opadła. Wciągnęła mnie od samego początku. „Lockdown” zasługuje na ekranizację.
Lubicie trzymające w napięciu thrillery? To dobrze trafiliście. Autor nie daje o sobie zapomnieć. My zmagamy się z COVID-19, a bohaterowie zmagają się również z tajemniczym wirusem „MAKOT”. Niestety w książce ten wirus zabija. Zarażone osoby w ciągu 7 dni umierają. Policja, wojsko zabija zarażone osoby. Ps. Dobrze, że u nas tak nie robią. Ta epidemia jest w tle znacznie gorszej, przerażającej historii. Ktoś porywa córkę znanej milionerki. Czy Oldze uda się odnaleźć córkę? Nasza bohaterka będzie musiała udać się do półświatka, żeby ratować córkę. Kto i dlaczego porwał Dominikę? Komu zależy na tym, żeby Olga zniknęła z branży. Czy ona zna swojego wroga? Komu może zaufać, a komu nie? Czy mafia jej w tym pomoże?
Wejdziecie do niebezpiecznej gry na śmierć i życie?
To co tu się wyprawia nie daje o sobie zapomnieć. Jestem pod ogromnym wrażeniem twórczości tego autora. Książka jest doskonała na obecne czasy. Zobaczcie do czego może doprowadzić bogactwo. Olga jest bogata więc ma kupę przyjaciół i tyle samo wrogów. Czy jest tego świadoma? Nie ma ochrony – to jej podstawowy błąd. Ma tylko kierowców. Jeden z nich okaże się bardzo pomocny. Zobaczcie jak radzą sobie z epidemią makota w Warszawie.
Przeczytajcie. Nie zawiedziecie się. A co wy byście zrobili, żeby ratować wasze dzieci? Zobaczcie bohaterską walkę matki z niebezpiecznymi bandytami. Czy Olga zobaczy jeszcze żywą Dominikę?
Ja tego thrillera długo nie zapomnę i chętnie za jakiś czas ponownie do niego wrócę. Jeżeli jeszcze nie czytaliście „Lockdown” koniecznie to nadróbcie. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie. Za tak dobrą książkę daję 10/10. Powiem wam szczerze, że to jest jedna z najlepszych powieści tego roku. Mieści się w moim top 10 tego roku.
Akcja, bohaterowie i temat książki zasługują na wielkie brawa. Z tą powieścią nie będziecie się nudzili. Nie oderwiecie się ani na minutę od czytania. Jeżeli jesteście rodzicami wczujecie się w rolę Olgi. Matki, która za wszelką cenę chce odnaleźć swoją córkę. Czy odda swoje życie za życie córki? Czy świat wygra walkę z epidemią?

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2020-10-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Moje 2020,

Olga to polska miliarderka, wie co robić by zarobić. Ma również dobrą sieć kontaktów, Roberta w Szwajcarii a panią minister finansów - Bielską. Jej największym oczkiem w głowie jest nastoletnia córka Dominika. Olga jest przed otwarciem największej i nowoczesnej galerii w Polsce. Eden ma mieć kina z łóżkami, salę koncertową i wiele innych atrakcji jakich dotąd nie miały galerie handlowe. Z dnia na dzień wybucha epidemia a w Polsce zostaje wprowadzony stan wojenny.
Dominika zostaje porwana a porywacz żąda 10 milionów złotych. Gdyby nie lockdown Olga takie pieniądze mogłaby zdobyć bez problemu - wystarczyło by iść do banku.

Robert - kierowca Dominiki. Gdy nastolatka zostaje porwana na jego "służbie" on wraz z Olgą robi wszystko by ją uratować. Robert ma dużo potrzebnych znajomości, Olgę wprowadza w świat mafii i gangów.
Jedno jest pewne - porywacze są znęcać się nad Dominiką aż do jej śmierci.

Czy Olga poradzi sobie w tym świecie?
Kim jest Robert?
Kto stoi za porwaniem?
Czy zdążą ją uratować?

W książce jest dużo krwi, zabójstw jednak mi to nie przeszkadza. W takim momencie jak lockdown może zdarzyć się wszystko. Ludzie umierają na ulicach (wirus jest śmiertelny: pojawiają się drgawki, zmęczenie a następnie z uszu, nosa i oczu wypływa krew), są zamieszki, manifestacje, mafie walczą ze sobą. Policja i wojsko są na drogach, gdy ktoś się przeciwstawia mogą bezkarnie używać broni.

Postacie w książce: Olga, Robert i Dominika są silne i się nie poddają.

Lockdown to książk, którą trzeba przeczytać.
Tutaj nie ma nudy!
Akcja rozgrywa się w ciągu 3 dni. Tutaj nie ma o koronawirusie, tutaj jest porwanie z wirusem w tle. Książka jest napisana świetnie a okładka przyciąga wzrok.
Ja czytając tą książkę nie raz miałam dreszcze ale wiedziałam, że muszę ją skończyć i dowiedzieć się jakie będzie zakończenie.

Metro
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - Metro

Nowy thriller autora ,,Zabawki" i ,,Lockdownu". Korupcja polityczna ze skutkiem śmiertelnym. Podczas budowy trzeciej linii warszawskiego metra dochodzi...

Stephen King. Instrukcja obsługi
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - Stephen King. Instrukcja obsługi

Co łączy Stephena Kinga z księżną Dianą? Co wspólnego mają ze sobą młotek, pornosy i jego opowiadania? Której swojej powieści Król...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;