Loty ku zwycięstwu

Wacław Król - as myśliwski, dowódca dywizjonu 302 i pilot Cyrku Skalskiego, pod koniec wojny objął dowództwo III Polskiego Skrzydła Myśliwskiego.

Nigdy nie publikowany, a odnaleziony po latach, tom znanego autora książek o tematyce lotniczej.

* podsumowanie dokonań polskich myśliwców na wszystkich teatrach wojennych II wojny światowej;
* opisy walk w wojnie obronnej 1939 roku,
* walki pod niebem Francji w roku 1940,
* Bitwa o Wielką Brytanię i służba polskich lotników pod rozkazami RAF-u,
* dokonania polskich pilotów myśliwskich służących w amerykańskich siłach lotniczych
* opisy walk pułku Lotniczego Warszawa działającego pod komendą sowiecką.

Loty „na wymiatanie”, pojedynki powietrzne, radość zwycięstw i gorycz niepowodzeń...

W relacjach Króla znajdziemy również opis życia codziennego asów przestworzy i ich męskie przyjaźnie. Barwne opowieści napisane na podstawie dzienników prowadzonych przez pilotów w czasie działań wojennych, oraz informacje zebrane z publikacji i dokumentów dostępnych asowi myśliwskiemu.

Wnikliwe obserwacje, skrzące dowcipem komentarze i adrenalina pilota myśliwskiego, ocierającego się co dzień o śmierć.

Informacje dodatkowe o Loty ku zwycięstwu:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2021-03-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Loty ku zwycięstwu

Loty ku zwycięstwu - opinie o książce

Avatar użytkownika - RadiBook
RadiBook
Przeczytane:2021-08-01,

Nie wiem czy sam bym sięgnął po tą książkę, gdyby nie zachwalanie kolegi z pracy. Historia, a tym bardziej II wojna światowa nie jest moim pierwszym wyborem, ani drugim, ani nawet trzecim… JEDNAK… Książka jest naprawdę ciekawa i zaskakująca. Opis bitwy o Anglię wcisnął mnie w fotel, a przeżycia i doświadczenia lotników na długo utkwiły mi w pamięci. Nie powiem, czasem bywały nudne fragmenty, ale można to przebrnąć. Warto niekiedy odbić od swoich ulubionych i wygodnych upodobań, żeby doświadczyć czegoś odświeżającego.

Avatar użytkownika - HisLovEr
HisLovEr
Przeczytane:2021-07-29, Ocena: 6, Przeczytałem,

Książka to zbiór wielu dat, postaci historycznych, oraz momentów wyjętych z życia autora podczas bitew. Dla miłośnika historii, nie tylko tej podręcznikowej to prawdziwy rarytas.

Avatar użytkownika - KarolaJak
KarolaJak
Przeczytane:2021-08-01,

Opisy prawdziwych bitew powietrznych, relacji między uczestnikami wojny ich codzienność, wszystko znajdziemy w tej książce. Bardzo spodobały mi się ilustracje znajdujące się na niektórych stronach, wprowadzają one dynamizm do całego utworu. Osobiscie nie jestem wielką fanką książek historycznych, ale ta naprawdę przypadła mi do gustu. Jest bardzo treściwa i konkretna.

Avatar użytkownika - Werciako
Werciako
Przeczytane:2021-07-25,

Książka naprawdę bardzo bogata w szczegóły i zdjęcia. Osobiście dogłębnie zapoznaję się z okresem II wojny światowej i ta książka jest skarbnicą wiedzy. Uświadomiłam sobie, że bitwy powietrzne rownież odegrały ogromoną rolę. Świetna pozycja dla miłośników historii czy lotnictwa.

Avatar użytkownika - EwciaKa
EwciaKa
Przeczytane:2021-07-25,

Bardzo ciekawa ksiązka! Wacław Król w świetny sposób opisał działania wojenne polskich lotników. Dodatkowo są również dzienniki pisane przez pilotów, przez co informacje zawarte w tej książce są bardzo szczegółowe i konkretne. Mam wrażenie, że więcej dowiedziałam się z tego dzieła o II wojnie światowej niż z lekcji historii.

Avatar użytkownika - Zanetkax
Zanetkax
Przeczytane:2021-07-18,

Loty ku zwycięstwu to na pewno bardzo osobliwe wydawnictwo dla historyków. Osobiście przepadam za księgami, które oddają hołd ludziom w walce o wolność, a tego tu na każdej stronie. Opisanie historii jednego z najsłynniejszych dywizjonów czyli dywizjonu 303 to prawdziwy majstersztyk. Warto pozaznaczać sobie ciekawe opisy i fragmenty oraz wrócić do książki za jakiś czas.

Avatar użytkownika - olgakot88
olgakot88
Przeczytane:2021-07-18,

Książka naprawdę mnie wciągnęła. Uwielbiam tematykę 2 wojny światowej i wydarzeń jej towarzyszących. Moja babcia żyła w tych czasach i bardzo dużo opowiadała jak wyglądało wtedy życie, także wiedzę z tamtych czasów chłonę z wielką przyjemnością. Bardzo dużo informacji faktycznych takich jak nazwiska lotniów czy daty poszczególnych wypraw. Spodobały mi się również zdjecia ludzi biorących udział w wyprawach.

Avatar użytkownika - aKuku
aKuku
Przeczytane:2021-07-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

Zaskakująco dobrze się czyta tę książkę, choć bardziej przypomina podręcznik od historii, niż powieść fabularną. W "Lotach ku zwycięstwu" znaleźć można daty, nazwiska, fotografie pilotów i samolotów. Ciekawy sposób narracji przedstawia historyczne fakty, braterstwo myśliwskich pilotów i ich zaciętą walkę.

Avatar użytkownika - Igor
Igor
Przeczytane:2021-07-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ciężko napisać cokolwiek co by opisało dokładnie tę książkę. Wszystko, co zostało w niej zawarte, jest bardzo konkretne, a opisy, jakie się znajdują, są bardzo detaliczne, co sprawia, że czytelnik czuje się, jakby sam brał udział w akcji. Niesamowite przeżycia, które nieraz mną wstrząsnęły.

Avatar użytkownika - Suchkar216
Suchkar216
Przeczytane:2021-07-25, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Książka urzekła mnie przede wszystkim dokładnością opisów zarówno wydarzeń jako treści jak, i dokładnością czasu w ,którym wydarzenia te miały miejsce. Pan Wacław opisał bitwy w taki sposób, że byłem w stanie na chwilę przenieść się w miejsce, gdzie toczyły się walki i poczuć dreszczyk emocji, który im towarzyszył.

Avatar użytkownika - gabi78x
gabi78x
Przeczytane:2021-07-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ksiązka naprawdę warta uwagi. Opisuje manewry polskich lotników podczas trwania 2 wojny światowej. Wiadomości w niej zawarte są bardzo treściwe, gdyż autor ksiązki brał udział osobiście w tych wydarzeniach! Często samoloty polskie wykrywały okręty podwodne i zrzucały bomby głębinowe. Uwielbiam historie naszej Ojczyzny, tak wiele można się dowiedzieć o dawnych czasach :)

Mój Spitfire
Wacław Król0
Okładka ksiązki - Mój Spitfire

Wacław Król – as myśliwski, dowódca dywizjonu 302 i pilot Cyrku Skalskiego, pod koniec wojny objął dowództwo III Polskiego Skrzydła Myśliwskiego...