Łowca smaku

Wydawnictwo: Manufaktura Słów
Data wydania: 2019-06-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366115187
Liczba stron: 248

Ocena: 0 (0 głosów)

Kryminał w najlepszym smaku.

Dziennikarz kulinarny Garik Nadej zostaje wplątany w morderstwo swojego kolegi po fachu. Razem z szaloną przyjaciółką Sylwią postanowił rozwikłać tajemnicę zbrodni, aby oczyścić się z zarzutów.

Co należy podać do ramenu? Czy da się po smaku rozpoznać składniki potrawy? I najważniejsze – kto mógł pragnąć śmierci znanego warszawskiego krytyka kulinarnego?

Tego wszystkiego dowiesz się z Łowcy smaku. Urszula Ziętek udowodniła, że nawet najbardziej ponure zbrodnie da się opisać z humorem, dystansem i… smakiem! Polecamy jako odtrutkę na ponure wieczory!

Tagi: kryminał

Kup książkę Łowca smaku

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - ktrya
ktrya
Przeczytane:,
Łowca smaku to debiut powieściowy Urszuli Ziętek i pierwsza część planowanego cyklu kryminalnego o dziennikarzu kulinarnym Gariku Nadeju, jak dowiadujemy się z fanpage’a książki. O samej autorce zaś nic nie wiemy, tu zagadka zdaje się znacznie trudniejsza do rozwiązania niż ta, która pojawia się w kryminale. Jeśli do pisania inspirowało ją własne miasto, to być może jest z Legionowa. Nie wiem, na ile to wynika z odautorskiej potrzeby zachowania anonimowości, ale sama często czytuję noty o autorach zamieszczane w książkach. Smakowita opowieść z Garikiem Nadejem, bohaterem o armeńskim pochodzeniu, któremu zawdzięcza on talent do rozpoznawania smaku, opiera się na klasycznym konflikcie w historiach kulinarnych. Zazwyczaj ten konflikt rozgrywa się w relacji kucharz-krytyk, ale także między samymi kucharzami czy właśnie krytykami kulinarnymi. W Łowcy smaku Tomasz Opocki, niezbyt lubiany krytyk z konkurencyjnej gazety, rzuca Garikowi wyzwanie, w którym jego kubki smakowe zostaną poddane testowi. Dla Opockiego wydarzenie to miało być okazją do skompromitowania rywala przy udziale licznej publiczności, w której znaleźli się także dziennikarze z innych mediów. Niestety, Garik ze swoim talentem i ogromną wiedzą z historii smaku bez problemu poradził sobie z rozpoznawaniem składników serwowanych potraw, czym rozwścieczył dotąd pewnego siebie Tomasza. Opocki zareagował rękoczynami, a gdy go ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Łowca smaku

Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje