Ludzkie zwierzę

Komisarz Paweł Wilk, doświadczony policjant wydziału kryminalnego, i aspirant Renata Mazur, dla której będzie to pierwsze śledztwo, rozpoczynają pracę nad sprawą zaginięcia piętnastoletniej Marty Barańskiej. Wkrótce znajdują ciało nastolatki w podziemiach rodzinnego grobowca Barańskich, ale zdemaskowanie mordercy nie będzie łatwe. Zanim stanie się jasne, kto tak naprawdę pociąga za sznurki, życie Wilka i Mazur zmieni się bezpowrotnie. Bohaterowie staną przed trudnymi wyborami i przekonają się na własnej skórze, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda.

Mariusz Leszczyński w najnowszej powieści przenosi czytelnika w mroczny świat, w którym jeśli chcesz rozdawać karty, musisz pozbyć się sentymentów i zdać się na pierwotne instynkty.

Informacje dodatkowe o Ludzkie zwierzę:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2022-02-07

Kup książkę Ludzkie zwierzę

Ludzkie zwierzę - opinie o książce

Avatar użytkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:2022-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Tym razem zacznę od końca...którego nie ma:(
Jak tak można? To niedopuszczalne autorze tak zabawić się czytelnikiem.
Aż sprawdziłam czy mi ktoś kartek w książce nie wyrwał.
Panie Mariuszu mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy tego mrocznego kryminału.

Wbita w fotel pochłaniałam kolejne trudne przygody bohaterów powieści. Śmierć wszechobecna: zdrada, kłamstwo, tajemnica.
Ciarki po plecach, duże oczy i ignorowanie bodźcow zewnetrznych- mój wczorajszy dzień czytania.

Już okładka działa na mnie niepokojąco. Te oczy wbite we mnie i ptaki nad drzewami, brrrrrr....
Gratuluję pomysłu.

Autor życzył mi przy lekturze moc wrażeń , bardzo dziękuję.
Dobrze, że mam rolety w oknach. Ładnie to tak straszyć ludzi.

Długo broniłam się przed książkami tego typu. Może czas przesłać; i tak co jakiś czas wpadają w moje ręce, a ja jestem nimi zachwycona.

"Ludzkie zwierzę " dało mi duży zastrzyk adrenaliny; wciągnęło fabułą, zaintrygowało pomysłem. Kolejny raz przeczytałam utwór literacki na wdechu, z kubkiem kawy obok.
Najwyższej klasy thriller, kryminał, sensacja. Trochę nie wiem co najbardziej pasuje, ponieważ wszystkie potrzebne cechy tych gatunków są zawarte.
Podoba mi się także nazwisko komisarza. Wilk -drapieżnik.

Na koniec dwa słowa- polecam przeczytać.

Dostępna jako e-book w @empikgo

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2022-03-14, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Pierwsze spotkanie z autorem i jestem pod mega wrażeniem!
Na pewno sięgnę po resztę książek Pana Mariusza.
Dawno nie czytałam tak dobrego kryminału, który trzymał w napięciu do ostatniej strony.

Renata Mazur dostaje przydział do wydziału kryminalnego. Razem z Pawłem Wilkiem mają rozwiązać sprawę zniknięcia nastolatki. Ciało dziewczyny odnajdują dosyć szybko w rodzinnym grobowcu. Jednak sprawa zaczyna się robić tak bardzo zawiła, że odbija się również na życiu prywatnym policjantów.
Nic nie jest takie jak wydawało się na początku, a konsekwencje decyzji, które podejmą zmienia ich życie na zawsze.

Autor świetnie wprowadza nas w świat kryminalny, przeplatając wątki, aby tworzyły logiczną całość. Od początku stopniowo buduje napięcie. Kiedy już myślałam, że wszystko wiem i już nic więcej się nie wydarzy, zdarzenia przybierały jeszcze większy rozpęd.
Mariusz Leszczyński nie szczędził brutalności w fabule. Opis zabójstw oraz otoczka są na tyle mocno przedstawione, że z pozoru niewinna mroczna historia staje się rasowym kryminałem, gdzie rządzą instynkty. Trup za trupem, morderstwo za morderstwem. Krzywda niewinnych przeplata się z wyrachowaniem ludzkich zwierząt. Giną niewinni ludzie, aby zaspokoić chore potrzeby zwyrodnialców.

Czytelnik dostaje wszystko czego wymaga się od dobrej kryminalnej historii.
Spójność dialogów i dokładne opisy dopełniły opowiadanie tworząc naprawdę mocną pozycję.
Pomimo , że książka ma 460 stron czytało się szybko i nie było żadnego wątku, nawet najmniejszego, który wydawałby się mało istotny.
Zakończenie sugeruje, że będzie kontynuacja i liczę, że nastąpi to już niedługo. 💪
Polecam miłośnikom mocnych wrażeń. Na pewno w tej książce Wam ich nie zabraknie.

Mariusza Leszczyńskiego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To autor świetnych powieści sensacyjnych. Sama przeczytałam świetne ,,Oblicze zła", a teraz rewelacyjne ,,Ludzkie zwierzę". Już jutro swoją premierę będzie miała kolejna książka Mariusza ,,Wysłannik śmierci", która nawiasem mówiąc też zapowiada się ciekawie. No ale dziś zabieram Was do świata, gdzie króluje władza i pieniądz, a ludzkie życie jest tak naprawdę nie wiele warte.   Komisarz Paweł Wilk zajmuje się sprawą zaginięcia piętnastoletniej Marty Barańskiej. Do zespołu komisarza przydzielono aspirant Renatę Mazur, dla której to śledztwo ma być tak naprawdę pierwszą kryminalną sprawą jaką ma prowadzić. Wkrótce policja wpada na trop, który prowadzi do rodzinnego grobowca rodziny Barańskich. To właśnie w jednej z trumien znaleziono ciało nastolatki. Mazur i Wilk szukają mordercy. Ich śledztwo zaczyna zataczać coraz większe kręgi. Mają coraz więcej podejrzanych a tropy prowadzą do bardzo niebezpiecznej organizacji przestępczej. Paweł i Renata weszli na bardzo niebezpieczną ścieżkę, z której już nie mają odwrotu. Oboje w wyniku śledztwa stracili bardzo dużo a to tak naprawdę dopiero początek ich kłopotów.   Wow! Co to była za książka! To było rewelacyjne. Historia wciąga od początku, potem kiedy Wilk i Mazur kroczą za kolejnymi tropami akcja przyspiesza i nie zwalnia do samego końca. Zakończenie mnie zaskoczyło, bo myślałam, że Mariusz to inaczej zakończy. Nawiasem mówiąc, to książka zakończona jest tak, że może zapowiadać powstanie drugiej części. Krótko mówiąc to powieść, która ma to coś w sobie, co sprawia, że nie można jej tak po prostu odłożyć.   Występuje tu wiele różnych wątków, tak że w pewnym momencie zastanawiałam się jak to się wszystko ze sobą połączy. No i się połączyło, ale dopiero jasno to widać na ostatnich stronach. Mariusz napisał powieść, w której porusza tematy mafii, korupcji, pedofili i brutalnych mordów. W niektórych fragmentach było naprawdę drastycznie, ale to dodawało książce charakteru i pazura. Ta książka ma w sobie to co lubię w tego typu książkach, jest ciekawa i zawiła fabuła. Świetnie skonstruowana i przedstawiona fabuła sprawia, że czytając czułam się jakbym tam była i to wszystko widziała na własne oczy.   Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcic Was do tej rewelacyjnej lektury. A Mariuszowi gratuluję jutrzejszej premiery. Oby nowa książka okazała się tak samo świetna jak poprzednie.

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-07-23, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Czy macie ulubione wydawnictwo, z którego bierzecie książki w ciemno?

Ja tak. @luckywydawnictwo bezspornie jest moim ulubionym. Każda z ich książek trafia w sam środek mojego gustu czytelniczego, pozostawiając po sobie jedynie chęć sięgnięcia po kolejną pozycję.

Tym razem poszłam w mroczniejsze klimaty, które okazały się prawdziwą bombą emocji!

Czytając tytuł, wyobrażałam sobie fabułę, która będzie podobna do filmu "Ludzka stonoga". Kojarzycie go?
Dostałam coś o wiele lepszego!

Aspirant Renata Mazur stawia pierwsze kroki w kryminalnej, gdzie kiedyś pracował jej ojciec. Początki bywają trudne, czego dowie sie na własnej skórze, odnajdując zwłoki poszukiwanej dziewczynki, która została zamknięta żywcem w rodzinnym grobowcu. Niestety, znalezienie sprawcy pociągnie za sobą szereg wydarzeń, na które nikt z nich nie będzie gotowy.
Stojący u boku aspirant, komisarz Paweł Wilk, jest wprawionym weteranem wydziału kryminalistycznego, jednak i jego nerwy zostaną wystawione na próbę.
Rozpoczyna się gra, której stawką będzie życie. Czy uda im się wyjść cało ze sprawy? Ile ofiar będzie miał na koncie morderca, nim policyjny duet wpadnie na jego trop?

Emocje wzięły górę i sprawiły, że nie potrafiłam oderwać się od lektury. Ależ to było dobre! Autor nie raz wyprowadził mnie w pole i pozostawił z otwartymi ustami z wypisanym na twarzy szokiem. Nie, nie ze względu na brutalne sceny, choć i one licznie zagościły w tej powieści. Nie przypuszczałam, że bohaterowie pozwolą wplatać się takie tarapaty.

Narracja została pociągnięta w taki sposób, aby pozwolić czytelnikowi zajrzeć nie tylko do miejsc, w których rozegrała się część morderstw, ale również poznać punkt widzenia sprawców, nie zdradzając przy tym fabuły. Świetne zagranie!

Umiejętne operowanie piórem, od początku rozkochuje czytelnika w powieści, sprawiając, że nie ma czasu na tak przyziemne rzeczy jak obowiązki domowe ??

Wchodząc do wydziału kryminalistyki, zamieniamy się w detektywów, próbujących rozwikłać zagadkę tajemniczych znikniec dzieci, jak i morderstw, które wydają się nie mieć ze sobą związku.

Dziekuję @luckywydawnictwo za egzemplarz recenzencki i gratuluję @mariuszleszczynski.autor tak dobrej książki.

Avatar użytkownika - mklaudiamax
mklaudiamax
Przeczytane:2022-04-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Ludzie są jak zwierzęta. Od urodzenia mamy zakorzenione ich instynkty, zachowania. Natura nas tak ukształtowała. Niewierność, sposób wychowania potomstwa, dążenie do posiadania terenu To wszystko sprawia, że chcemy więcej, i więcej."

Muszę przyznać, że bardzo zaintrygował mnie opis książki i bardzo dziękuję Wydawnictwu za możliwość jej przeczytania i zrecenzowania. I chociaż blurb zanęcił moją ciekawość, to kompletnie nie spodziewałam się tego, co dostałam.

A dostałam bardzo wiele... Bardzo wiele, prócz emocji.
Zapoznając się z treścią miałam wrażenie, że czytam raport z prowadzonego śledztwa od osoby, która brała w tym czynny udział, ale która jest... wyprana z uczuć. Albo jakbym sięgnęła po dziennik, w którym podano suche fakty jakiegoś wydarzenia, bez żadnych ulepszaczy i podkolorowań rzeczywistości. Czy to był dobry zabieg?

Moim zdaniem jak najbardziej.

W książce działo się wiele. Zagadka zaginięcia nastolatki szybko zamieniła się w śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa dziewczyny. Doświadczony komisarz Wilk i świeża w wydziale kryminalnym aspirant Mazur rozpoczynają nierówną walkę ze zbrodniarzem, który posunął się do tak okrutnego czynu. Jednak okazuje się, że to jest dopiero początek zezwierzęcenia, którego policjanci są świadkami.

I ta dwójka nawet nie spodziewa się, jak wiele doznają cierpienia, jak duże przed nimi straty i jak ich kariery oraz życie zawisną na włosku, w próbie dążenia do wymierzenia sprawiedliwości... Jednak czy będzie ona zgodna z prawem i ogólnie przyjętymi normami? Czy bohaterowie podejmą właściwe decyzje? Czy zauważą czyhające na nich zagrożenie, a może jeden błąd sprawi, że stracą wszystko, co jest im ważne?

Musicie sami odnaleźć odpowiedź na to pytanie.

Wracając do emocji, chociaż nie były one opisane w książce, to jej fabuła, kalejdoskop wydarzeń i bezwzględność w dążeniu do realizacji celu, uzyskania władzy, zdobycia fortuny oraz brutalność, która towarzyszy temu, co jest zawarte w tej pozycji samoistnie wywołują skrajne emocje. Aż do ostatnich stron nie można być pewnym tego, jaka jest prawda, a wyciągane w trakcie śledztwa wnioski niejeden raz nas zaskoczą.

Na początku troszkę brakowało mi poszlak i naprowadzania do rozwiązania zagadki, ale jak wspomniałam wcześniej, ze względu na sposób prowadzenia narracji nie było to raczej możliwe do ujęcia. Czy w ostatecznym rachunku mi to przeszkadzało? Nie, ponieważ każda nowa zmienna została natychmiast wyjaśniona i naprawdę poczułam się, jakbym uczestniczyła w tym śledztwie.

Jeśli chodzi o końcówkę książki... Miałam przez moment takiego laga, że napisałam nawet do Autora, czy ja dostałam pełnowymiarowy egzemplarz książki. Czytam ostatnie na stronie zdanie, przewracam kartkę i... pustka. Szok! Przecież tak się nie robi... I to w taki sposób!
Panie Mariuszu, naprawdę liczę na kontynuację! I gratuluję świetnej książki!

PS. Czy polecam Ludzkie zwierzę? Tak! Czy żałuję, że ją przeczytałam? Absolutnie nie. Czy coś mi w niej przeszkadzało? Nawet jeśli, to końcówka wszystko wynagrodziła i... rozwaliła system. Dosłownie.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-03-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Renata Mazur zostaje przeniesiona do wydziału kryminalnego policji. Ma pomóc w sprawie zaginięcia nastolatki. Współpracuje z doświadczonym policjantem, czterdziestoletnim Pawłem Wilkiem, który był przyjacielem jej zmarłego ojca. Wkrótce zostaje znalezione ciało dziewczyny, ale zabójca nie zostawia śladów.

Dotarcie do mordercy nie będzie łatwym wyzwaniem dla policji. Ofiar przybywa. Giną najbliższe osoby z otoczenia policjantów oraz małe dziewczynki.

Morderca bawi się z policją w kotka i myszkę. Sprawa się komplikuje gdy odnajdują się kolejne brutalnie zamordowane ofiary.

Gdy śledczy myślą że są u celu okazuje się że nic nie jest takie na jakie wygląda.

Zanim stanie się jasne, kto tak naprawdę pociąga za sznurki życie bohaterów zmienia się bezpowrotnie.

Jak wpłynie na ich życie te śledztwo?

Czy oprawca który jest niczym duch w końcu wpadnie?

Moim zdaniem musicie przeczytać żeby odpowiedzieć sobie na te pytania.

Chodź nie powiem zakończenie książki to dla mnie szok.

Ja pytam autora jak tak można? No jak?

Książka jest bardzo świetnie napisana. Autor wprowadza nas w świat wydziału krymiamnalnego i pokazuje nam tu nie tylko ich pracę ale również to jak wygląda ich życie codzienne.

Byłam pod wrażeniem jak realistycznie opisał każdy szczegół książki.

Była to moja pierwsza przygoda z tym Autorem ale na pewno nie ostatnia.

P.s. Panie Mariuszu mam nadzieję że będzie druga część tej książki ?

Renata Mazur zostaje przeniesiona do wydziału kryminalnego policji. Ma pomóc w sprawie zaginięcia nastolatki. Współpracuje z doświadczonym policjantem, Pawłem Wilkiem, który był przyjacielem jej zmarłego ojca. Wkrótce zostaje znalezione ciało dziewczyny, ale zabójca nie zostawia śladów.

Śledczy błądzą po omacku, kiedy nagle znika mąż Mazur. Czy ma to coś wspólnego z prowadzonym śledztwem?
Mazur i Wilk muszą się zmierzyć z osobistymi dramatami, a także stawić czoła niewyobrażalnemu okrucieństwu.

"Ludzkie zwierzę" to nowa powieść Mariusza Leszczyńskiego. Dla mnie to pierwsze spotkanie z jego piórem. Bardzo dziękuję autorowi egzemplarz z dedykacją.

Książka jest sporej objętości, ale też wątków, akcji i trupów jest bardzo dużo. Spokojnie można by to podzielić na dwa tomy. Ilość wątków i bohaterów jest trochę przytłaczająca i momentami miałam problem, żeby się w tym odnaleźć. Na pewno jest to książka, która wymaga skupienia i uwagi przy czytaniu.

"Ludzkie zwierzę" to lektura mocna, mroczna i brutalna. Jeżeli lubicie makabryczne opisy i krew lejącą się strumieniami to będziecie zadowoleni.
Akcja pędzi tu jak szalona, więc nie ma czasu na nudę. Ciągle coś się dzieje, ktoś znika, ktoś ginie, a jakieś ciało wypływa. Mariusz Leszczyński pokazuje ludzką naturę w najgorszym wydaniu. Zakończenie jest zaskakujące. Autorowi udało się połączenie pozornie niepowiązanych ze sobą wątków.

Styl autora jest lekki i przyjemny w odbiorze, dobrze się czyta. Jest to książka warta uwagi, dla wielbicieli mocnych wrażeń.

Krocząc wśród cierni
Mariusz Leszczyński0
Okładka ksiązki - Krocząc wśród cierni

William, dwudziestotrzyletni syn Johna Baxtera, angielskiego biznesmena, mieszka koło Londynu w miasteczku Winchester, wiodąc frywolne życie bawidamka...

Oblicze zła
Mariusz Leszczyński 0
Okładka ksiązki - Oblicze zła

Brutalna zbrodnia, seria morderstw, obsesja zemsty i niewyjaśniona sprawa Kata. Kiedy Tomasz Sadowski pojawia się w życiu Anny Klimczak, jest już za późno...