Luminarium. Magiczny przewodnik self-care

Zbiór mistycznych praktyk i ćwiczeń, który stanowi jedyny w swoim rodzaju przewodnik po uważności i dbaniu o siebie dla nastolatków. Nauczy cię, jak wieść życie pełne siły i oczywiście magii! Przekonasz się, że samoopieka nie tylko jest konieczna, ale także potrafi być magiczna!

Twoja droga do dbania o siebie może być mistyczną podróżą, która sprawi, że uwierzysz w siebie, poczujesz się bardziej zdeterminowana i gotowa do spełniania marzeń. Znajdziesz tu wskazówki pomagające radzić sobie ze stresem, kreatywne sposoby na uważne i magiczne życie, konkretne narzędzia do samoopieki oraz porady praktyków w takich dziedzinach, jak tarot, astrologia, praca z energią i wiele innych. ,,Luminarium" to książka o praktycznej magii, która pozwala ci dążyć do dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego z ciekawością i pewnością siebie.

Informacje dodatkowe o Luminarium. Magiczny przewodnik self-care:

Luminarium. Magiczny przewodnik self-care - opinie o książce

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2024-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam,

Z książki dowiemy się wielu ciekawych rzeczy... np jak stawiać tarota (nigdy nie próbowałam, ale kto wie) , co oznacza twój znak zodiaku (u mnie się sprawdziło), co tak naprawdę kryje za sobą termin "czarownictwo", jak współpracować ze swoim przewodnikiem duchowym, w jaki sposób dbać o swoje ciało i je zaakceptować, jak sobie radzić z własną tożsamością i wstydem i wiele, wiele innych cennych tematów. Co ciekawe, te "magiczne" tematy autorka umiejętnie przeplotła z tym neutralnymi, takimi jak np z rolą terapii, ciałopozytywności, wyciszaniu emocji, umysłu. Czy one się wykluczają? Wręcz przeciwnie - idealnie się uzupełniają!
Po każdym rozdziale autorka zawarła ćwiczenia, aby lepiej zrozumieć przedstawione treści oraz, umieć stosować w życiu. Autorka własne przemyślenia, czy doświadczenia popierała przykładami że swojego życia, przez co narracja zyskała na autentyczności. Na rynku istnieje mnóstwo poradników, skłaniających do zadbania o siebie na każdej płaszczyźnie. Jednak ten jest inny. Zawarta w tym poradniku szczypta magii stanowi o jego wyjątkowości. Autorka udowadnia, że można podnieść się z każdej porażki, i kreować własną ścieżkę ku lepszemu życiu.
Samo wydanie jest po prostu przepiękne!

Avatar użytkownika - lunkabookstagram
lunkabookstagram
Przeczytane:2024-02-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Luminarium” to magiczny przewodnik self-care autorstwa Kate Scelsy wydany przez Wydawnictwo Kobiece. [współpraca reklamowa]

Książka została napisana w celu zmapowania drogi ku lepszemu, pełnemu mocy życiu. Jest to źródło kreatywnych sposobów, wyznaczających kierunek zdobywania pewności siebie, realizowania marzeń i planów, oparty na narzędziach i poradach zaczerpniętych z tarota, astrologii, pracy z energią i innych dziedzin, które pozwalają lepiej zrozumieć siebie, nasze więzi energiczne oraz otoczenie.
Autorka przekonuje, że stosując opisane narzędzia będziemy w stanie zagłębić się w (magiczne) self-care, odbędziemy „mistyczną podróż, która sprawi, że osiągniemy dobrostan fizyczny, psychiczny i metafizyczny”.

Książka rozpoczyna się wstępem, przybliżającym nas do autorki. Opisuje ona swoje pierwsze zetknięcia z magią („Swój pierwszy sabat czarownic (kowen) zwołałam w wieku siedmiu lat, przekazując trzem koleżanką z podstawówki stosowną wiadomość. Zaproponowałam im, że będziemy się uczyć rzucać zaklęcia, komunikować ze zwierzętami, a w końcu także i latać”). Później przybliża swoją drogę i wszystko to, co było z nią „nie tak”. Bardzo lubię, gdy w pewien sposób autor odsłania się przed czytelnikiem, pokazując nam, dlaczego aktualnie jest w tym miejscu, w jakim jest i jak do tego doszło.

Autorka uważa, że korzystając z narzędzi, jakie nam oferuje, będziemy w stanie na życiowych drogach zmierzać w kierunku lepszego zrozumieniu siebie i będziemy w stanie przerwać fałszywą narrację, którą tworzymy w naszych głowach. Wstęp z doświadczenia autorki oraz późniejsze tłumaczenie metod sprawiają, że chcemy w to wierzyć. Nawet sensowniej dla nas byłoby w to wierzyć i wyruszyć w drogę bez delulu, a z nowym spojrzeniem, nieograniczającym naszej samoświadomości.

Przede wszystkim, kluczowe jest to, że autorka nam niczego nie narzuca. Energia? Miej swoją. Autorka ma swoją. Duchowość? Postrzegaj tak, jak chcesz. Autorka postrzega po swojemu (i tłumaczy, dlaczego). W dużej mierze skupiamy się podczas lektury na samoświadomości, samopoznaniu, jednostkowym procesie poznawczym, osobistym potencjale. Wszystkie narzędzia zatem, na czele z tarotem, są pokazywane jako coś, co nie jest „zwykłą, prostą wróżbą, odpowiadającą na nurtujące nas pytania”, a metodą, pozwalającą nam spojrzeć z innej perspektywy na aktualny stan. Jak zauważa autorka, za jego pomocą, dostrajamy się do życia, przestając postrzegać wszystko przez pryzmat naszego ego, naszego JA.

Co konkretniej znajduje się w książce? Odpowiedzi na podstawowe pytania, np. gdzie kupimy talię tarota, co symbolizują poszczególne karty tarota, jak przygotować się do wróżenia, czym są układy tarota. Autorka poświęca także cały rozdział astrologii, opisując znaki zodiaków, planety, domy astrologiczne. Skupia się również na zaklęciach, manifestacjach, rytuałach magicznych, pracy z cieniem, przewodnictwie duchowym, medycynie alternatywnej, poznawaniu siebie, ciałopozytywności, pracy z ciałem (nawet, gdy uważamy, że wszystko z naszym ciałem jest w porządku!), naszej kreatywności. Macie wrażenie, że już to wszystko czytaliście gdzie indziej? Pewnie, ale „Luminarium” daje pewnego rodzaju świeże spojrzenie na wszystko, ujednolicając wiedzę i dodając nowe wątki – właśnie te bezpośrednio po doświadczeniach autorki.

Autorka ma też bardzo szerokie podejście do czarostwa, określeń związanych z magią. Określasz siebie jako wiedźma/czarownica? Okej, masz prawo na naprawdę milion różnych sposobów. A ktoś, kto siebie również tak określa, ma prawo z powodów tych samych, bądź zupełnie innych. Kate Scelsa nie narzuca nam niczego. Ani przy określeniach, ani przy sposobie myślenia, ani przy narzędziach, które będziemy używać. „Luminarium” to zbiór metod, przykładów, opisów, wskazówek. Każdy z nas jest inny i coś innego z książki wyciągnie.

Bardzo podobało mi się także to, że gdziekolwiek autorka nawiązywała do swoich doświadczeń, to były to krótkie historie, które dokładnie obrazowały to, o co autorce chodziło. Bez zbędnego gadania – prosto, na temat i w takiej formie, ze zapadało to w pamięć.

W książce znajdują się również liczne ćwiczenia. Niektóre są banalne, ale zwracają naszą uwagę na to, co opisuje autorka. Niektóre są trudniejsze i wymagają przygotowania, ale również są dobrym materiałem pod praktykę.

Dodatkowym plusem jest piękne wydanie oraz estetyczne grafiki w środku.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2024-03-27, Ocena: 3, Przeczytałem,
"Luminarium. Magiczny przewodnik self-care" to dobra pozycja dla tych, którzy zmagają się z różnego rodzaju problemami, może są w trakcie terapii lub chcą się rozwinąć się nieco w kwestii dbania o swój dobrostan.
Ale chcieliby to zrobić w duchu magicznym/ezoterycznym.

Dbanie o siebie i swoją kondycję psychiczną to coś, z czym mierzy się większość z nas. Jedni podchodzą do tego świadomie, inni robią to naturalnie, jednym wychodzi to szybko i gładko, a drudzy potrzebują poświęcić na to więcej czasu i uwagi. To książka raczej dla tych drugich.

Wydaje mi się, że podążanie witchcraftową ścieżką zazwyczaj trochę wymaga tego typu działań, wymusza większe zadbanie o siebie, lecz każdy ma różne potrzeby. Ten poradnik pozwala przyjrzeć się tym tematom pod kątem zabarwionym czarostwem, chociaż większość opisanych tu kwestii można też spokojnie omówić posługując się samą psychologią.

Autorka pisała tę książkę trochę jako auto terapię, a przynajmniej ja miałam takie wrażenie, jakby był to pamiętnik. Do mnie ta forma nie przemówiła, wolę raczej "suchą teorię", którą sama do siebie dostosuję. Z pewnością jednak znajdą się osoby, którym właśnie coś takiego bardziej odpowiada.

Opisane tu tematy, nawet obszerniej niż się spodziewałam, wciąż jedynie muskają czubek góry lodowej - zarówno pod kątem psychologicznym, jak i magicznym. Czarostwa nie ma tu za wiele, jest to coś dla osób totalnie początkujących. Jednocześnie też tych, którzy dopiero zaczynają swoją drogę z rozwojem i dbaniem o siebie.

Ja nie byłam targetem tej książki, osobiście raczej nic z niej nie wyniosłam, ponieważ poruszała tematy już mi znane lub takie, które trochę mniej mnie interesują. Z pewnością jednak są osoby, którym taki poradnik może sporo pomóc. Nie jest to zła książka, ale czy potrzebna? Nie wszystkim, lecz mam nadzieję, że trafi do tych, którzy z niej skorzystają ?

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Luminarium. Magiczny przewodnik self-care" to przepięknie wydany poradnik. Wydrukowany jest na grubym papierze, zawiera wiele pięknych ilustracji do tego znajdziemy tutaj również wartościową treść. Jest to tytuł przyjemny dla oka i umysłu.

Jak wynika z tytułu autorka opisuje tutaj również rzeczy związane z magią. Ja bardzo lubię czytać o różnego rodzaju wierzeniach. Niektóre mnie przekonują, inne nie za bardzo ale i tak, jest to zwykle bardzo ciekawa tematyka.

Książkę, czyta się szybko i lekko. Nad niektórymi fragmentami należy zatrzymać się na dłużej, a najlepiej do nich wrócić. Znajdziemy tutaj podstawową wiedzę na temat chociażby tarota czy astrologii. Ja użyłam wiele znaczników podczas czytania i sądzę, że jeszcze nie raz wrócę do tego tytułu.

W tym tytule zostają poruszone różne kwestie, jak wyżej wspomniany tarot ale również czarownictwo w ogóle, przewodnicy duchowi oraz energetyczni, zostają tutaj dotknięte także tematy jak ciało, terapia, uważność, kreatywność.

Jesli interesują was takie zagadnienia, to myślę, że ta pozycja zdecydowanie przypadnie wam do gustu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka