M. O. W. A. Czyli historie Mirandy, Oli, Weroniki i Antka

M. O. W. A, czyli historie Mirandy, Oli, Weroniki i Antka to krótkie opowiadania przedstawiające okres dorastania czworga dzieci, otaczające je smutki i bezkompromisową rzeczywistość. Na horyzoncie widać jednak promyk nadziei, który będzie próbował przebić się przez szare chmury codzienności.

Każda z historii uczy nas czegoś ważnego. Autorka opowiadań przypomina, jak ważnymi są: drugi człowiek i wiara w niego, dobroć, niesienie pomocy, poświęcenie, przyjaźń i miłość, chęć uczenia się oraz samorealizacja. Bez tych wartości życie jest ciężkie, nieznośnie puste.

Bohaterami są Miranda, Ola, Weronika i Antek. Poznajemy ich, gdy mają po kilkanaście lat i chodzą do szkoły, ale też uczą się na przyspieszonym kursie dorosłości. Czworo różnych dzieci, naznaczonych słabymi charakterami swoich rodziców, dzieci, których, wydawałoby się, losy są już wytyczone. Czy uda się im odzyskać równowagę, stanąć na nogi i stworzyć coś swojego, lepszego?

Aby znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania, warto sięgnąć po tę lekturę. Warto to zrobić też po to, by kibicować młodym bohaterom i nie tracić w nich wiary.

Zaletą tych 4 opowiadań jest niewątpliwie autentyczność przekazu. Autorka wiernie oddaje nasze realia i sytuacje, z którymi borykają się młodzi ludzie. Jest to wartościowa lektura, która wywarła na mnie duże wrażenie. Samo życie, bez retuszu, ale opisane z nieprzeciętną wnikliwością. Najważniejszym przekazem tej książki jest danie nadziei, do której droga jest bardzo kręta i zwykle wiedzie przez pot, krew i łzy. Najważniejsze jest, żeby dojść do celu. Samo życie...

Ewa Błaszczyk

Informacje dodatkowe o M. O. W. A. Czyli historie Mirandy, Oli, Weroniki i Antka:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2017-09-29

Kup książkę M. O. W. A. Czyli historie Mirandy, Oli, Weroniki i Antka

M. O. W. A. Czyli historie Mirandy, Oli, Weroniki i Antka - opinie o książce

Avatar użytkownika - DingoN
DingoN
Ocena: 6, Czytam,

Książka napisana młodzieżowym i przejrzystym stylem. Bardzo ciekawe jest opowiadanie o Weronice i jej zmaganiach życiowych , ojciec alkoholik , matka pracoholiczka i dziadkowie jako jedyni ludzie jej bliscy. Problemy o jakich książka opowiada wydają się problemami dzisiejszych nastolatków. Coraz więcej młodych ludzi próbuje alkoholu , narkotyków i papierosów, polecam książkę młodym ludziom, może to będzie dla nich przestrogą.

Avatar użytkownika - Aleksa_Olcia
Aleksa_Olcia
Przeczytane:2017-09-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka łatwa i przyjemna w czytaniu. Przejrzysta i w prosty sposób napisana za co duży plus. Gorąco polecam;)

Ciekawa i wciągająca, polecam

Avatar użytkownika - Erdig
Erdig
Ocena: 6, Czytam,

Jestem w trakcie czytania , miło zaskoczyła mnie książka nieznanej mi dotąs autorki. Przeczytałem dwa opowiadania z czterech , ale już mogę z czystym sumieniem stwierdzić , że książka godna uwagi, polecam

Avatar użytkownika - Dragon_942
Dragon_942
Przeczytane:2017-09-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czytająć tę książkę ma się wrażenie , że boharetowie są wsród nas. Szczególnie historia Antka i jego bezgranicznej miłości do rodziców mimo cierpienia wzrusza do łez.

Avatar użytkownika - Katarzyna97
Katarzyna97
Przeczytane:2017-12-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zwięzła , krótka , ale zawierająca dużo szczegółów. Napisana prostym językiem , aczkolwiek wszystkie zasady poprawności zostały zachowane. Bardzo mi się podoba !

Avatar użytkownika - Dzikusek90
Dzikusek90