MAGI: LABYRINTH OF MAGIC: TOM 37

Aladyn, Alibaba i ich przyjaciele sprzeciwiają się przeznaczeniu, podczas gdy wszystko zmierza ku zniszczeniu przez magię, która przywróci świat wśród ruki. Dawid i Sindbad staczają zaciekłą walkę w Świętym Pałacu. Rozpacz miesza się z nadzieją i historia zmierza ku końcowi! Czekająca ich przyszłość przekracza wszelkie wyobrażenia…! Oto 37 tom, monumentalne zakończenie magicznej przygody o magu stworzenia i otaczających go ludziach!!!

Informacje dodatkowe o MAGI: LABYRINTH OF MAGIC: TOM 37:

MAGI: LABYRINTH OF MAGIC: TOM 37 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-07-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

W tomiku #36 ostateczna potyczka o wygląd przyszłości świata nabiera coraz większej dynamiki i przynosi coraz więcej zaskoczeń. Dar przekonywania Alibaby ma wpływ na zachowanie Sindbada, wszystko mogłoby więc potoczyć się w dobrym kierunku. Niestety, ale w Wielkim Kanionie zaczynają się dziać naprawdę dziwne rzeczy, a święty Pałac zaczyna porażać się w odmętach chaosu. Garstka bohaterów, których ogromna wiara w ludzkość jest niezachwiana, staje więc do potyczki, która zadecyduje o wszystkim. Konsekwencje tej decyzji są doskonale widoczne w ostatnim #37 tomie mangi. Świat pomimo starań bohaterów i ich wielkiego poświęcenia zaczyna coraz szybciej obracać się w nicość. Nadzieja i rozpacz mieszają się tutaj, tworząc wyraziste i silnie odczuwalne przez czytelnika emocje. Najmocniej są one widoczne w walce na śmierć i życie, jaką prowadzą Sindbad i Dawid.
W poprzednich recenzjach wielokrotnie było wspominane, jak bardzo manga na przestrzeni kolejnych numerów nie tyle ewoluowała, co wyraźnie się zmieniała. Śmiało można nawet stwierdzić, że od pewnego momentu mamy do czynienia z dwoma różnymi tytułami. Początek to dynamiczna przygoda, przepełniona świetnym humorem i masą nietuzinkowych postaci. W pewnym momencie autorka poszła w o wiele zaskakującą tematykę, tworząc tym samym dzieło na bardziej wymagające i dojrzalszego odbiorcy. Doskonale obrazują to dwa ostatnie tomy cyklu, które po brzegi wypełnione zostały filozofią, polityką, religią, wielowymiarowością, zwrotami akcji i masą treści, która ma wprowadzić odbiorcę w głębszą zadumę. Oba tomiki mocno skupiają się na zagadnieniu istnienia czegoś takiego jak „wolna wola” i próbie odkrycia czy los definiuje życie człowieka. Obok tego wszystkiego można znaleźć również odpowiednią porcję mocnej i widowiskowej akcji, która jednak nie pełni tu tak ważnej roli, jak na początku cyklu. Jest to więc doskonały finał dla kogoś, kto zaakceptował przemianę tytułu i jego „głębszą” tematykę.

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-05-26, Ocena: 4, Przeczytałem,

MAGICZNY KONIEC

Seria „Magi” wreszcie dobiegła końca. Po trzydziestu siedmiu tomikach wypełnionych akcją i niezwykłościami, opowieść łącząca shounenowy bitewniak z „Baśniami tysiąca i jednej nocy” dobiega końca. I chociaż czasem autorka mogła skrócić niektóre wojenne epizody, „Magi” to seria, która dostarczyła mi solidnej dawki zabawy, na jaką liczyłem i z ochotą polecam ją każdemu miłośnikowi gatunku.

Świat, jaki znają bohaterowie może przestać istnieć. Aladyn, Alibaba i reszta nie zamierzają jednak siedzieć z założonymi rękami i godzić się na taki stan rzeczy. Zacięta walka trwa, zagrożenie narasta, tragedie i szczęśliwe chwile mieszają się ze sobą, ale jaka będzie przyszłość? I co czeka naszych bohaterów?

ORIENT: TOM 2
Shinobu Ohtaka0
Okładka ksiązki - ORIENT: TOM 2

Musashi i Kojirou są zdeterminowani, by pokonać kishina. Ale dowódca oddziału Takeda, Naotora Takeda, kradnie im chwałę sprzed nosa, dobijając Piekielne...

MAGI: LABYRINTH OF MAGIC: TOM 23
Shinobu Ohtaka0
Okładka ksiązki - MAGI: LABYRINTH OF MAGIC: TOM 23

Aladyn opowiada o upadku Alma Torran. Salomon, przywódca ruchu oporu, ratuje Szebę, młodego maga. Dziewczyna powoli otwiera serce przed swoimi wybawcami...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;