Magia zmienia

Tom 8 cyklu Seria o Kate Daniels

Zalewające Atlantę fale magii wydają się coraz groźniejsze.

Po odejściu z Gromady najemniczka Kate Daniels i jej ukochany Curran muszą dostosować się do życia w innym tempie. Choć nie tęsknią za sporami wewnętrznymi, szybko zaczynają rozumieć, że całkowite oddzielenie się od Gromady to proces, który wymaga czasu.

Kiedy dowiadują się o zaginięciu Eduarda, przyjaciela z dawnych lat, włączają się w poszukiwania. Gildia Najemników ma kłopoty, a ostatnie zlecenia Eduarda wiązały się w złowieszczy sposób.

Ktoś musi powstrzymać starożytną potęgę, zanim ta rozerwie Atlantę na strzępy...

Informacje dodatkowe o Magia zmienia:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2019-10-18
ISBN: 978-83-7964-458-2
Tytuł oryginału: Magic shifts
Tłumaczenie: Kaja Wiszniewska Mazgiel

Kup książkę Magia zmienia

Magia zmienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytajaca_Sandra
czytajaca_Sandra
Przeczytane:2019-11-10,

"Magia zmienia" jest to ósma część serii książek Andrews. Zanim sięgnęłam do lektury tej pozycji, zasięgnęłam wiedzy wcześniejszych części. Pierwej jednak zainteresowała mnie postać autorki.
Ilona Andrews, bo o niej mówimy to... duet pisarski. Tak. Odkrywając tę informację byłam troszeczkę zaskoczona. Ale przejdźmy do meritum. Garstka info: Ilona urodziła się w Rosji (1976), do USA przybyła jako nastolatka. Uczęszczała na Western Carolina University, gdzie studiowała biochemię i poznała swojego przyszłego męża. Pomógł on jej napisać i przełożyć jej pierwszą powieść pod tytułem Magia kąsa. Kontynuacja cyklu pt. Magia parzy osiągnęła 32 miejsce na liście bestsellerów New York Timesa, w kwietniu 2008 roku.

Może to nie była bardzo emocjonująca lektura, zwłaszcza, kiedy szczególnie nie zna się poprzednich części. Może popełniłam błąd, nie zamawiając wcześniejszych pozycji tej serii. Może nie do końca znam się na fantastyce. Przyznam jedną rzecz. Jest to jedna z bardziej fachowo napisanych książek tego typu. Może zauroczyło mnie tłumaczenie książki. Może zasięgnęłam do oryginalnego egzemplarza. Może zaintrygował mnie fakt znajomości broni oraz mitologii.

Na szybko, polecam książkę. Może komuś przypadnie do gustu, by zamawiać poprzednie pozycje? :-)

Kolejny bardzo dobry tom. Co prawda trochę wkurzała mnie Kate, tym ciągłym zachwytem nad Curranem, ale reszta bardzo mi się podobała. Czekam na kolejną część.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2021-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2021,
Magia wskrzesza
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Magia wskrzesza

Atlanta to miasto dręczone przez magiczne problemy. Najemniczka Kate Daniels i Curran, Władca Bestii borykają się z rozdzierającym serce kryzysem. Niezdolne...

Magia zabija
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Magia zabija

Atlanta, nękana przez wojny między magią i technologia, nigdy nie była tak zabójczo niebezpieczna. Kate Daniels opuszcza Zakon Rycerzy Miłosiernej...