Magiczna chwila

Wzruszająca książka o budowaniu więzi, przyjaźni i miłości - o wszystkim najlepszym, co człowiek może ofiarować człowiekowi. Julia, wzięty psycholog dziecięcy, popada w zawodowe kłopoty i wówczas dowiaduje się, że w jej rodzinnym miasteczku pojawiła się dziwna dziewczynka. Wyszła z lasu, nie mówi i boi się ludzi. Tylko Julia może otworzyć zalęknione dziecko, a wyjazd w dawno nie odwiedzane strony staje się też nieoczekiwanie początkiem znajomości z pewnym mężczyzną, również nie oszczędzanym przez życie...

Informacje dodatkowe o Magiczna chwila:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d

Kup książkę Magiczna chwila

Magiczna chwila - opinie o książce

Avatar użytkownika - Renax
Renax
Przeczytane:2023-02-26,

Książka jest wzruszająca. Po pierwsze wzrusza wątek skrzywdzonego dziecka. To zawsze 'chwyta' w takich powieściach. W sumie czytałam i będę czytać książki o znalezionych dzieciach, ale i tak za każdym razem będę poruszona. To nośna kalka, szczególnie jeśli czyta matka i kobieta. Po drugie ciekawy jest wątek głównej bohaterki Julii Cates, której kariera runęła i która musi jakoś odbudować swoje życie z gruzów. Po trzecie, pojawia się motyw prowincji amerykańskiej i samotnego singla, miłość i tym podobne. To się kojarzy z fajnymi powieściami chociażby Nicolasa Sparksa, którego książki kobiety kochają. Jest to więc powieść grająca na emocjach czytelników. I taki jest jej cel. Czyta się ją dobrze, szybko i intensywnie. Po lekturze się zapomina, ale i tak czytelnik poczuł się, że spędził relaksujące chwile z książką.
Powieść Kristin Hannah 'Magiczna chwila' była dla mnie lekturą miłą i wciągającą. Nie jest to jednak książka, która zapada w pamięć. W kwestiach formalnych nie ma w niej nic nowatorskiego. Ale jest napisana dobrze, z talentem pisarskim. Jednym słowem to miłe czytadło. Warto ją wybrać, bo autorka dobrze pisze. Bardzo ciekawie pokazuje akcję i postaci, ich problemy i ich świat wewnętrzny. Akcja rozwija się dynamicznie, uczuć jest dużo. To dobra książka w swoim gatunku. Właściwie to na tym skończyłabym recenzowanie tej książki, bo nie ma tu już nic do dodania. Książka jest dobra na zimowy wieczór z ciepłą herbatką. Ale nie jest to książka, która zmienia coś w życiu. To właściwie któraś z kolei wersja tego samego schematu. Fakt, że napisana sprawniej niż setki innych. Ale to tyle. Niemniej jednak po autorkę sięgnę, bo pisze poruszające książki, a im jestem starsza, tym częściej sięgam po takie zapełniacze czasu. Od początku roku czytam same smętne książki o śmierci i holokauście, ta jest więc miłą odmianą, bo o macierzyństwie i miłości, a to najpiękniejsze uczucia świata. Nawet jeśli są to kalki fabularne....
Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Avatar użytkownika - kakusia
kakusia
Przeczytane:2023-01-29,

Doktor Julia Cates od dawna znana jest jako jedna z najbardziej utalentowanych psychiatrów dziecięcych w kraju. Kiedyś prowadziła dobrze prosperujący gabinet, ale wszystko się zmieniło, gdy nie rozpoznała, że ​​jeden z jej pacjentów zamierza zabić członków kościelnej grupy młodzieżowej. Chociaż Julia nie ponosi w oczach sądu odpowiedzialności za to zdrzenia to media i członkowie rodzin ofiar postanowili ją ukrzyżować. Julia chce tylko ukryć się przed światem w swoim domu w Bay Area.

Głęboko w lasach stanu Waszyngton, siostra Julii, Ellie, jest szefem policji w małym miasteczku, zawsze piękna i popularna w rodzinie, w przeciwieństwie do nieśmiałej, książkowej osobowości Julii. Dwie siostry rzadko zgadzają się ze sobą w wielu kwestiach, aż pewnego dnia dochodzi do szokującego wydarzenia. Z lasu wyłania się mała dziewczynka – prawdziwe „dzikie dziecko”, które zachowuje się jak zwierzę i nie może lub nie chce porozumieć się z władzami. Ellie robi to, co wie, że musi – dzwoni i błaga Julię o pomoc. Wraz z mieszkańcami małego miasteczka Ellie i Julia postanawiają rozwikłać tajemnice dziecka, które nazywają Alice. Kim ona jest i skąd się wzięła?

Magiczna chwila to kolejna wciągająca lektura Kristin Hannah. Postacie są niedoskonałe, ale w bardzo realistyczny sposób. Hannah ma dar docierania do sedna związków i pozwalania bohaterom delikatnie odkrywać swoje wady, aby mogli je naprawić. Wielowarstwowa fabuła bada zarówno Julię, jak i Ellie i wykorzystuje Alice, aby pomóc im obojgu dojrzeć i znaleźć rzeczy, o których nigdy nie wiedziały, że ich brakuje.

Jedyne zastrzeżenie, jakie mam jest takie, że na końcu wszystko zbyt ładnie się łączy. Fabuła jest wciągająca, ale końcowy zwrot akcji wydaje się zbyt wygodny i wymyślony. Poza tym Hannah oczywiście przeprowadziła wiele badań dotyczących psychiatrii dziecięcej i dzieci takich jak Alice. Te szczegóły sprawiają, że czytelnik jest całkowicie zachwycony. Kristin Hannah rozwija się jako autorka i rzadko rozczarowuje czytelników. Magiczna chwila jest bardzo ciekawą książką.

Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2016-12-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016, 52 książki 2016,
Książka jest bardzo poruszająca. Muszę się przyznać że pierwszy raz czytając łza zakręciła mi się w oku. Ogromnie mnie wzruszyła i jeszcze przez parę dni po przeczytaniu nie tknęłam innej pozycji. Książka naprawdę piękna.
Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Wrzuciłam ją do koszyka w księgarni, ponieważ jako pedagog, lubię opowieści, gdzie głównym wątkiem są problemy dzieci. Przeczytałam książkę i nie żałuję ani złotówki. Opowieść poruszająca, niosąca mądry przekaz, trochę tajemnicza.
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2011-05-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka o budowaniu więzi, miłości i przyjaźni. Polecam romantykom

Kristin Hannah to jedna z najpopularniejszych amerykańskich autorek powieści obyczajowych mająca na koncie ponad dwadzieścia tytułów. Na naszym rynku prawdopodobnie wszystkie są dostępne, dzięki temu, że Wydawnictwo Świat Książki od czasu do czasu kusi się o wznowienia. W związku z tym założeniem, na początku roku 2023 premierę miało nowe piękne wydanie książki ,,Magiczna chwila", która w oryginale wydana została w 2006 roku. Jest to historia obyczajowa skupiająca się na psychologicznym podejściu do postaci, które poprzez niespodziewaną sytuację, zaczynają przechodzić przemianę. Fabuła skupia się na małej dziewczynce około siedmioletniej, która wyszła z lasu. Nie mówi, nie zachowuje się jak człowiek, czy to dzikie dziecko? Opiekę nad nią roztaczają policjantka oraz psycholożka, które dzięki opiece nad małą same zaczynają zastanawiać się nad własnym życiem. Jest to historia świetnie oddająca kreacje postaci, dzięki którym skupiamy się na ważnym tematach poczucia odrzucenia, radzenia sobie z traumą, nieumiejętnością ponownego zaufania po tym, gdy zostaliśmy skrzywdzeni. Poprzez postać dziewczynki jest to też książka szukająca odpowiedzi na pytanie o to, co czyni nas człowiekiem. Czy faktycznie jest to społeczeństwo? Czy umiejętność komunikacji to coś, bez czego nie istnieje człowiek jako samodzielna, posiadająca poczucie samego siebie jednostka? Bardzo ciekawe pod względem filozoficznym tematy! A jednak pisane z lekkością, przez co lektura jest łatwa i przyjemna. Polecam!

Ciekawy pomysł na fabułę. Książka wzruszająca, dająca nadzieję. Lektura i miłości w każdym odcieniu. W miasteczku pojawia się dzika dziewczynka z wilczkiem w ręku. Wycieńczona i okaleczona dziewczynka trafia pod opiekę Julii, która jest psychiatrą dziecięcym. Kobietę czeka walka o zdrowie i prawidłowy rozwój dziewczynki. Musi się też zmierzyć z bolesną przeszłością i dać sobie szansę na szczęście. Polecam na wieczory z gorącą herbatą.

Avatar użytkownika - Roksana
Przeczytane:2021-06-30, Przeczytałem,
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Wyśnione szczęście

Joy, bibliotekarka z małego miasteczka, zdradzona przez męża, ma w perspektywie pierwsze od lat samotne Święta. W odruchu desperacji jedzie na lotnisko...

Słowik
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Słowik

Słowik przedstawia nam historie dwóch sióstr: Isabelle oraz Vianne. Poznajemy losy bohaterek, którym przyszło żyć podczas najazdu Niemiec na Francję w...