Maja tom 1 Czekoladowe Rendez-Vous

Każda, choćby pozornie błaha decyzja czy znajomość ma wpływ na to, jacy jesteśmy.

Maja przekonuje się o tym na własnej skórze, gdy pewnego lutowego dnia, wracając ze służbowego spotkania, wchodzi do pierwszej z brzegu kafejki.

Jak ta decyzja zmieni jej życie?

"Czekoladowe Rendez-Vous" otula miłością, przyjaźnią i emocjami, które pobudzą apetyt na jeszcze więcej... nie tylko czekolady!

Ewelina Górowska ewelina-czyta.blogspot.com

Avatar użytkownika - sandralanger
sandralanger
Przeczytane:2023-02-19, Ocena: 4, Przeczytałam,

RECENZJA PATRONACKA

Tytuł: „Czekoladowe Rendez- Vous”

Autor: Ewa Sosnowska strona autorska

#dobrywieczór w #instasunday! Czy mamy wśród naszych obserwatorów wielbicieli czekolady? Zdania zdrowo booKKniętych dziewczyn na jej temat są podzielone. Magda preferuje czekoladę białą, ale nie pogardzi też mleczną z masą jogurtową, połączoną z płatkami lub owocami, czyli wersją na bogato Z Kolei Sandra nie przepada za czekoladą, a dokładniej za jej tabliczkową konsystencją. Jeżeli jednak sięga po budyń czy lody, to zawsze wybierze smak czekoladowy … Ot taka fanaberia Ale dość o słodyczach, w końcu nie prowadzimy bloga kulinarnego, czy cukierniczego. Dzisiaj, jak na długi weekend przystało , zaprezentujemy niezwykle przyjemną i słodką historię z nietuczącą i nieidącą w boki czekoladą w tle … Główną bohaterkę, Maję, poznajemy w momencie wizyty na targach czekolady. Ale to nie słodkie produkty zwracają jej uwagę, tylko elektryzujące spojrzenie pary błękitnych oczu … Niestety nawiązanie kontaktu wzrokowego, a tym bardziej otaksowanie właściciela tych zniewalających patrzałek, krzyżuje pewien niefortunny upadek … Podjęte naprędce poszukiwania błękitnookiego wśród tłumów odwiedzających, nie przyniosły żadnego rezultatu. Jak wielkie okazuje się zdziwienie Mai, kiedy dwa miesiące po feralnych targach, udając się do przypadkowej kafejki za potrzebą, zza baru spogląda na nią ta sama para niebieskich oczu, która wywarła na niej tak piorunujące wrażenie. Właścicielem urzekającego spojrzenia okazuje się Robert, który postanawia nie próżnować i zaprosić kobietę na randkę, a potem kolejną i kolejną … Ich spotkania upływają w przyjemnej, przepełnionej aromatem czekolady atmosferze. Czy Robert trafi przez żołądek do serca Mai? Czy można zakochać się bez pamięci od pierwszego wejrzenia? Ewa Anna Sosnowska zaprasza #czytelnik na słodkie #czekoladowerendezvous z książką. Czarujący aromat czekolady, słodycz czystej miłości, lekkość pióra, brak przesadnej brutalności i stopniowo rozwijająca się akcja, gwarantują niesamowite odprężenie. Z czekoladą, będącą jednym z motywów tej historii, bywa jak z życiem (zarówno naszym, jak i bohaterów) – nie da się w pełni poczuć jego słodkiego smaku, gdyby nie odrobina goryczy, którą czasem po prostu trzeba doświadczyć. Ta gorycz też się pojawia w powieści, ale nie jest ona przerysowana. Krótko mówiąc: polecamy, jako lekką i przyjemną lekturę na zbliżające się wielkimi krokami lato! Dziękujemy Autorce za zaufanie, możliwość objęcia tej historii patronatem medialnym i przekazanie egzemplarza do recenzji. To była czekoladowa przyjemność, w której mieści się wszystko, czego Zdrowo Bookknięte potrzebują najbardziej, a więc pogodny nastrój, kawałek serca i szczery uśmiech .

Avatar użytkownika - MadNovi
MadNovi
Przeczytane:2022-12-18,

Majka poznaje Roberta na targach czekolady. I już się wydaje, że nic z tego nie będzie, że stracili się z oczu na dobre, kiedy przewrotny los daje im jeszcze jedną szansę na nawiązanie znajomości. Od tego momentu życie obojga nabiera tempa i rumieńców.

„Czekoladowe rendez-vous” to książka, która wciąga od pierwszych stron. Dynamiczna akcja, zaskakujące pomysły autorki, żywe dialogi prowadzą czytelnika przez historię, zapewniając pełną gamę wrażeń. Idealna pozycja na zimowe wieczory, kiedy nie ma nic lepszego jak zaszyć się pod ciepłym kocem z kubkiem gorącej czekolady, jak i na letnie popołudnia, leniwie spędzane na hamaku. Lekka, pełna ciepła i humoru historia daje wytchnienie od szarej codzienności. Bohaterowie dają się lubić i zaskakują na każdym kroku!

Polecam!

Pisarkę wirtualnie znam już jakiś czas. Nawet jedną lekturę Autorki, która notabene była moim patronatem medialnym, mam już za sobą ;) Było mi ogromnie miło, gdy mogłam zostać ponownie jedną z patronek medialnych i poznać kolejną historię Ewy. Jak się zapewne domyślacie, czekolada 🍫 odgrywa tu jedną z kluczowych ról, a co jeszcze znajdziecie w lekturze? O tym słów kilka poniżej.

Poznajemy tutaj młodą dziewczynę Maję, która wybrała się na Targi Czekolady. Tam spotkała błękitne oczy, które zapadły jej głęboko w pamięci. Jednak splot niefortunnych zdarzeń sprawił, że dziewczyna poza oczami, nie widziała już nic wiecej. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy pewnego dnia, dość nieoczekiwanie wstąpiła do jednej z kawiarni...

Czy przypadek może zdecydować o naszym życiu? Czy możliwa jest miłość od pierwszego wejrzenia? Jak potoczy się dalsze życie Mai? Jaką rolę odegra w jej życiu właściciel błękitnych oczu? I jakie funkcje odegra tutaj tytułowa czekolada 🍫?? Te informacje znajdziecie w tej słodkiej pozycji 😋😍

Jesteście zaciekawieni? Mam nadzieję, że tak ;) ja z pewnością byłam, bo zastanawiałam się co znajdę podczas czytanie tej lektury. Jedno mogę Wam zdradzić. Podczas czytania stale byłam głodna, a wczoraj gdy spędzałam czas z publikacją oczywiście wcinałam... Czekoladę 🤣🙈no ale do brzegu ;) chce Wam powiedzieć, że to jest bardzo przyjemna i słodka lektura. Idealnie nadal się zarówno dla młodzieży jak i dla osób dorosłych. Jest miło, słodko, przyjemnie i czekoladowo. Przewija się sporo bohaterów, dzięki czemu książka jest dużo ciekawsza i bliżej możemy się im przyjrzeć. Jest to pozycja utrzymana w delikatnym tonie. Nie znajdziecie to ani przekleństw, ani scen sexu, jakich dużo w ostatnim czasie znajdziemy w książkach. Tu wszystko dobrze się układa, każdy pomysł okazuje się strzałem w dziesiątkę a każdy problem udaje się rozwiązać. I choć w rzeczywistości nasze życie nie jest istną sielanką, to miło jest poczytać o tym na kartach książki i pomyśleć, że dobrze, że chociaż bohaterom tak dobrze się układa ;) Lektura idealnie się sprawdzi jako forma relaxu 😍. Czy to w ciągu dnia czy wieczorem. Bardzo dobrze spędzicie z nią czas i choć na chwilę będziecie się mogli oderwać od codzienności. Duża czcionka oraz podział na rozdziały sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jest naprawdę słodko, i tak możecie się czuć podczas czytania. Na końcu publikacji, znajdziecie także indeks osób, który może okazać się bardzo pomocnym jeśli któraś z postaci, będzie dla Was zbyt skąpo przedstawiona. Idealna odskocznia do krainy słodkości, choć może czasem się wydawać, że jest jej ciut za dużo 😁😅

Niemniej bardzo polecam Wam tę lekturę 😍🙂Jeśli chcecie zapomnieć o wszelkich troskach, spędzić miło i słodko czas z lekturą to sięgnijcie po tę książkę ;) myślę, że będzie zadowoleni ;) 😍 p.s. i koniecznie podczas czytania, miejcie pod ręką czekoladę!! 🍫😁 bardzo dziękuję Autorce za zaufanie, możiwość patronatu oraz pamiątkowy egzemplarz ;) Polecam i przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!! 😍

P.s.2 : Książkę możecie zakupić w księgarniach internetowych lub bezpośrednio u Autorki ;)

Avatar użytkownika - Mayene
Mayene
Przeczytane:2023-07-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Maja tom II W miłości siła
Ewa Anna Sosnowska0
Okładka ksiązki - Maja tom II W miłości siła

Maja i Robert po ślubie nie zapominają o swoich przyjaciołach. I choć niejednokrotnie chęć niesienia pomocy komplikuje im życie, to wiedzą, że razem dadzą...

Wiersze pisane na kolanie
Ewa Anna Sosnowska0
Okładka ksiązki - Wiersze pisane na kolanie

Wiersze pisane na kolanie To zbiór wierszy z lekkim podtekstem erotycznym. Dlatego nie jest to tomik dla młodszych Czytelników. Sporo z nich powstało...