Makarony świata

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-10-02
Kategoria: Kuchnia

Kulinarna wyprawa dookoła świata z makaronem w roli głównej. Od Makaronu Długowieczności podawanego w Chinach podczas urodzin i obchodów Nowego Roku, przez indonezyjską kokosową zupę laksa z makaronem i cejloński deser z makaronem i lodami, aż po słynne tajskie pad thai (smażony makaron ryżowy) i tybetańską zupę thukpa z ręcznie robionymi kluskami.

Makaron towarzyszy ludziom od ponad 4000 lat. Istnieją dziesiątki odmian makaronu w zależności od mąki, z której został zrobiony, kształtu, długości i metody wykonania.

Makaron pojawia się też na pograniczu kuchni i pop kultury - żeby wspomnieć choćby słynny włoski western spaghetti, czy jedną z najbardziej znanych scen filmowych, w której dwa zakochane psy jedzą makaron z jednego talerza. W książce pojawia się też Latający Potwór Spaghetti - bóstwo religii wyznawanej przez pastafarian.

W książce oprócz opowieści ze świata znajduje się też ponad 70 łatwych do przyrządzenia autorskich przepisów na potrawy z makaronu.

Tagi: Zdrowa kuchnia i żywność nisko przetworzona

Kup książkę Makarony świata

Opinie o książce - Makarony świata

Blondynka w Tybecie
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka w Tybecie

Nowa seria książek przygodowych znanej podróżniczki i pisarki, Beaty Pawlikowskiej. Najbardziej niezwykłe zakątki świata, zaskakujące obserwacje, zabawne...

Soczewica. Ponad 100 autorskich przepisów sprawdzonych w mojej kuchni
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Soczewica. Ponad 100 autorskich przepisów sprawdzonych w mojej kuchni

Soczewica. Jest znakomitym źródłem białka, ma dużo zdrowego błonnika, jest lekkostrawna i niskokaloryczna, zawiera witaminy i jest...