Mała duża historia o jutrze

Leśne zwierzęta dręczy pytanie:
Co będzie, kiedy JUTRO nastanie?
Myślą, lecz odpowiedzi nie znając,
postanawiają − jak radzi Zając −
żeby na straży noc całą zostać.
Rano zaś zjawia się dziwna postać...

W tej to historii leśne stworzenia
poznają, jak DZIŚ się w JUTRO zamienia.

Informacje dodatkowe o Mała duża historia o jutrze:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2016-03-18

Kup książkę Mała duża historia o jutrze

Mała duża historia o jutrze - opinie o książce

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2016-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam, książki dla dzieci 2016,
To świetna rymowana książeczka o dziś, jutrze i wczoraj oraz o tym jak odróżnić od siebie dni. Dotarła do nas dzisiaj wraz wygranymi w plebiscycie książkami dla dzieci :) Od razu podkreślić mogę, że przykuwa wzrok pięknymi ilustracjami. Dla mnie to doskonała książeczka.. na jesień :) Wszystkie barwy są wyjątkowo jesienne - ciepłe brązy, szarości i żółty nawiązują do słonecznej jesiennej pogody. Także akcja książeczki dzieje się jesienną porą co zdradzają spadające listki oraz pasiasty szalik zajączka. Przekład wierszyka (choć czasem brakuje odpowiedniego rymu) jest bardzo udany. Zachęca dzieci do aktywnej zabawy i samodzielnego wskazywania czym dla niego jest dzisiaj, jutro i wczoraj. W prosty sposób maluch może przyswoić sobie także to, że nigdy nie da się szczegółowo zaplanować tego co nieprawne czyli jutra. Dla mojej 4 letniej córeczki książeczka była interesująca chętnie wyszukiwała zwierzątka w lesie i dobrze się bawiła przy czytaniu. Na pewno będzie powracała podczas wspólnego czytania. Polecam :)
Chillout... Gadające zwierzątka to coś dla mnie.
Książki dla dzieci są coraz częstszym gościem w moim domu. Wybór jest ogromy, lecz dokonanie ostatecznej decyzji nie jest łatwe. Największą uwagę zwracam na wartość merytoryczną. Oczywiście jest to literatura skierowana do najmłodszych i nie można oczekiwać wielowątkowości, jednak pewne wymagania mam. Taka książka ma czegoś nauczyć i to w sposób niewymagający. Książeczka wydana jest w twardej oprawie, co również jest atutem, dzięki któremu posłuży jeszcze długo. ,,Mała duża historia o jutrze" to opowieść o zrozumieniu pewnego zagadnienia, jak sam tytuł mówi, chodzi w niej o ,,jutro". Czym jest i kiedy przyjdzie trudno wytłumaczyć, jednak autorce udało się tego dokonać. Leśne zwierzęta i piękne ilustracje ciekawią i absorbują młodego czytelnika. Książka napisana jest wierszem i czyta się ją bardzo przyjemnie. ,,Mała duża historia o jutrze" to idealna lektura dla najmłodszych. Polecam! 4+/6