Mała Jerzego

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2019-09-05
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788376726649
Liczba stron: 136
Język oryginału: polski

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Tego fotografika i jego córkę znają w K. wszyscy. Jerzy - piękny, postawny, z intrygującym błyskiem w oku i jego mała, córka, wpatrzona w niego jak w obraz.

Ale dziewczyna dorasta i zaczyna rozumieć. Że była tylko przynętą, na którą matka złowiła Jerzego. Że w ich domu nigdy nie było miłości. Że ojciec bardzo kocha kobiety, ale żadnej na tyle mocno, by ją wybrać.

Że jej najbliższa przyjaciółka tuż przed maturą zaliczyła wpadkę.

I że od teraz - to jest problem małej. Małej Jerzego.

Tagi:

Kup książkę Mała Jerzego

REKLAMA

Zobacz także

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Mała Jerzego

To książka, która może zaszokować nieco nawet dorosłego a co dopiero młodzież w wieku 16, dla której  ta seria "plus minus 16" jest dedykowana. Czy to źle? Zadaję sobie to pytanie i nie wiem co odpowiedzieć, bo odpowiedź chyba zależy od tego, jakie dziecko to czyta, jak bardzo rozwinięte jest emocjonalnie, z jakiego domu się wywodzi i jak wiele zna o życiu. 16 lat to wiek, gdzie ma się wyidealizowany pogląd na związki, miłość i ma się masę marzeń i celów życiowych a ta książka trochę stawia na nogi. Pokazuje "najprawdziwszą" prawdę o życiu. O problemach w związkach, która rzutuje na całym życiu nie tylko tych , których to dotyczy ale przede wszystkim na dzieci, które są świadkami wszystkich kłótni, nieporozumień czy dwuznacznych sytuacji.

Książka zwraca uwagę na fakt, że te osoby idealne wokół nas są również ludźmi i popełniają błędy, czasem po prostu mają taki a nie inny charakter i po prostu nie potrafią żyć inaczej...najczęściej wtedy opadają "klapki" z oczu i młody człowiek nie potrafi sobie z tym potem poradzić.

Ja mojej córce 13-letniej dałabym ją przeczytać i nie bałabym się, myslę, że dałaby ona pretekst do poważnych rozmów o życiu.

Apeluję do tych starszych czytelników: sięgnijcie po tę serię a potem udostępnijcie swoim nastolatkom, ponieważ całą tę serię uważam za genialną.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Emido
Emido
Przeczytane:2020-02-10, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książek 2020, Mam,

Książka zupełnie nie w moim stylu. Miejscami robiło mi się niedobrze. W sumie nawet na myśl o niej i o pewnych scenach coś podchodzi mi pod gardło .

Link do opinii
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2019-12-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Miłość przybiera różne formy... Nie zawsze jest pięknie i kolorowo... Boleśnie przekonują się o tym bohaterowie powieści Katarzyny Ryrych pt "Mała Jerzego"...


? https://magicznyswiatksiazki.pl/mala-jerzego-katarzyna-ryrych/

Książka ukazała się na naszym rynku pod patronatem medialnym mojego bloga :)

Link do opinii
Inne książki autora
Pas startowy
Katarzyna Ryrych0
Okładka ksiązki - Pas startowy

Dobry adres, metka na ubraniu potwierdzająca najlepszą markę, ,,piętrowe" zajęcia pozalekcyjne - oto ,,pas startowy", czas kołować! Tylko czy jest on faktycznie...

Życie motyli
Katarzyna Ryrych0
Okładka ksiązki - Życie motyli

Pierwsza kobieca powieść rozwojowa! Powiadają, że życie pisze najlepsze historie. Tylko dlaczego niektóre są pasjonujące, a inne... po prostu nudne...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje