Mała księga mądrości według Kahlila Gibrana

Proste mądrości, które pomogą Ci wieść szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

Ta książka to inspirujące aforyzmy i wiersze znanego poety - Kahlina Gibrana - dotykające życia w jego wielu aspektach.

Gibran z wyczuciem prowadzi czytelników przez ważne życiowe problemy: cel egzystencji i śmiertelność, dobro i zło, odkrywanie swojej drogi duchowej. Przedstawia przemyślenia na temat tego, co znaczy żyć we wspólnocie i w samotności, porusza także kwestie religii, bogactwa, władzy i ludzkiej duszy. W zbiorze niemal dziewięćdziesięciu pism poeta stara się ukazać odpowiedzi na pytania, z którymi boryka się każdy z nas.

Dotychczas ukazały się:

Mała księga życia według Kahlila Gibrana; Mała księga miłości według Kahlila Gibrana.

W przygotowaniu ponadto:

Mała księga tajemnic według Kahlila Gibrana; Mała księga opowieści sufickich.

Kahlil Gibran (1883-1931) - libański poeta, pisarz i malarz. Jeden z najważniejszych twórców współczesnej prozy poetyckiej w literaturze arabskiej. Autor wydanej w 1923 powieści poetyckiej Prorok, która pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się inspirujących dzieł wszech czasów.

Neil-Douglas-Klotz - światowej sławy uczony w dziedzinie religioznawstwa, duchowości i psychologii. Kieruje Edinburgh Institute for Advanced Learning i przez wiele lat był współprzewodniczącym Mysticism Group w American Academy of Religion.

Informacje dodatkowe o Mała księga mądrości według Kahlila Gibrana:

Mała księga mądrości według Kahlila Gibrana - opinie o książce

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2022-04-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

„Często zaciągamy kredyt u dni jutrzejszych, by wobec wczorajszych spłacić dług”.

Kahlil Gibran to słynny amerykański poeta, pisarz i malarz libańskiego pochodzenia. Jego „złote myśli” od prawie osiemdziesięciu lat ozdabiają niemal wszystko: kartki okolicznościowe, foldery, plakaty, zakładki, zaproszenia. Są inspiracją dedykacji do książek, użyczane są również jako cytaty ścienne, czy też stanowią hasła motywacyjne.
Pisarz, choć czasami nieznany z nazwiska, znany jest ze swojej twórczości – ponadczasowej i nieprzemijającej. O życiu, śmierci, miłości, mądrości, przyjaźni, tolerancji, małżeństwie, dzieciach, o dawaniu i braniu… o tym wszystkim pisał w sposób, który z upływem czasu nie stracił, a wręcz zyskał na wartości.

„Mała księga mądrości według Kahlila Gibrana” to zbór przemyśleń Kahlila Gibrana o poszukiwaniu MĄDROŚCI, by za jej przyczyną żyć szczęśliwie i osiągnąć spełnienie. Zbiór ma formę opowiadań, aforyzmów, wierszy, przypowieści.

Wizja mądrości według Gibrana jest złożona i prosta zarazem. Gibran stara się tak poprowadzić odbiorcę jego twórczości, by sam odkrył odpowiedzi na pytania, które każdy człowiek sobie zadaje. Pięknie i mądrze pisze więc o życiu i śmierci, o tym co dobre i o tym co złe, o równowadze pomiędzy samotnością, a funkcjonowaniem we wspólnocie. Porusza również problematykę religii, władzy, bogactwa oraz złożoności ludzkiej duszy. Sam pisarz postrzega mądrość jako fuzję wiedzy i doświadczenia, dar ich połączenia, trafioną refleksję, własną świadomość i zmysł praktyczny.
Nel Douglas- Klotz wybierając teksty do „Małej księgi mądrości według Kahlila Gibrana” umieścił tu te dobrze nam znane i te mniej doniosłe. Rozpoczął od sentencji, opowiadań i aforyzmów o życiu codziennym. Następnie przeszedł do życia we wspólnocie oraz naturalnych ludzkich potrzeb. Ostatnie rozdziały mają wydźwięk bardzo filozoficzny.. A wszystko to, by pokazać pełen przekrój poglądów poety na mądrość – cel sam w sobie niejednego ludzkiego istnienia.
„Mała księga mądrości według Kahlila Gibrana” to kolejny już zbiór obok:„Małej księgi życia według Kahlila Gibrana” i „Małej księgi miłości według Kahlila Gibrana”. Książka, która warto mieć, często do niej wracać czerpiąc garściami mądrość i inspirację. Może też stanowić ona wspaniały prezent dla bliskich.

Polecam.

Mała księga opowieści sufickich. Starożytne mądrości podnoszące na duchu
Neil Douglas-Klotz0
Okładka ksiązki - Mała księga opowieści sufickich. Starożytne mądrości podnoszące na duchu

W tej książce odkryjesz zbiór historii pełnych mądrości i pogody ducha, a także będących próbą zgłębienia życiowych tajemnic. Większość z nich pojawia...

Mała księga sekretów według Kahlila Gibrana
Neil Douglas-Klotz0
Okładka ksiązki - Mała księga sekretów według Kahlila Gibrana

Eksploracja tajemnic życia i rozwoju duchowego Zbiór słów znanego poety, Kahlila Gibrana, na temat życiowych pytań i tajemnic duchowej ścieżki. To próba...