reklama

Malamander. Cieniostrach. Tom 3

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788328075207
Liczba stron: 380

Tom 3 cyklu Eerie-on-Sea

Ocena: 5 (1 głosów)

Trzeci tom przygodowej trylogii fantastycznej o mieszkańcach Widmowego Portu. Kontynuacja powieści Malamander.

Herbert Lemon, osierocony rozbitek prowadzący Biuro Rzeczy Znalezionych w hotelu Grand Nautilus, staje przed kolejnym wyzwaniem - tym razem musi się zmierzyć ze stworem z miejskich legend i... z duchami swojej przeszłości. Gdy w innych miastach obchodzi się Halloween, w Widmowym Porcie nastaje Upiorna Noc, podczas której na mieszkańców miasteczka czyha ponura zjawa ukryta w lampionie. Jak głosi legenda, jeśli nie zapalą oni wówczas świeczek, a na przystani nie odbędzie się spektakl teatru cieni, które należy złożyć w ofierze Cienistemu Upiorowi, ten schwyta i pochłonie cienie żyjących. Tym razem sprowadzono zawodową trupę teatralną, której członkini Caliastra, magiczka o kruczoczarnych włosach, wie zaskakująco dużo o pochodzeniu Herbiego. Ledwie aktorzy zameldują się w hotelu, mieszkańcy miasteczka zaczną znikać - w tym opiekunka Violet Parmy, najlepszej przyjaciółki Herbiego. Violet i Herbie muszą odkryć, co jest prawdą, a co sztuczką, i rozwiązać zagadkę lampionu Cienistego Upiora - zanim wszystkich pochłonie ciemność.

Tagi:

Kup książkę Malamander. Cieniostrach. Tom 3

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Malamander. Cieniostrach. Tom 3

 

 „Ludziom bardzo łatwo namieszać w głowach i uwierzą we wszystko, co powiesz, o ile tylko przedstawisz im odpowiednią historię”.

Herbert Lemon prowadzący w hotelu Grand Nautilus Biuro Rzeczy Znalezionych i Violet Parma pomagająca w widmowej poradni czytelniczej kolejny raz zmierzą się legendarnym stworem i duchami przeszłości.

W Widmowym Porcie w listopadzie obchodzona jest Noc Strachów. Legenda głosi, że jeśli na przystani nie odbędzie się spektakl teatrzyku cieni, a mieszkańcy nie zapalą sknoconych świeczek, to wówczas Cieniostrach zacznie polować na cienie żyjących.

Tym razem w miasteczku zjawia się zawodowa trupa teatralna. Jej członkini Caliastra, magiczka o kruczoczarnych, długich włosach twierdzi, że jest ciotką chłopca. Zaczynają znikać ludzie. Pierwszą osobą jest opiekunka Violet - Jenny. Dziewczynka chce za wszelką cenę odkryć tajemnicę jej zniknięcia i prosi o pomoc swojego przyjaciela Herberta. Czy bohaterowie odkryją, co jest sztuczką, a co prawdą? Czy uda im się rozwiązać tajemnicę lampionu i uchronić mieszkańców Widmowego Portu? Nic więcej nie zdradzę…

Ta książka to skrzynia, w której czytelnik znajdzie legendarnego potwora, tajemnice i całą paletę emocji. Przeżyje z nią wspaniałą przygodę, bo wraz z bohaterami rozwiązywać będzie trudne zagadki.

Gwarantuję, że czytając ją nie będziesz się nudził, ponieważ akcja rozpoczyna się od pierwszych stron i z różnym natężeniem przepływa przez wszystkie karty do ostatniej strony. Książkę czyta się lekko, ale z zapartym tchem i nierzadko z uśmiechem na twarzy. Zawiera ona fragmenty zmuszające do przemyśleń wielu spraw. Zaś o przyjaźni łączącej bohaterów wielu z nas marzy. Ilustracje oddają klimat książki. Są wisienką na torcie, którego warstwy składają się ze wspaniałej treści.

To seria zaliczająca się do tej grupy książek, które wciągają i za sprawą, których zarywa się noc. Od niej nie można się oderwać.

Miałam przyjemność przeczytania całej serii – jest cudowna. Mam nadzieję, że ukaże się kolejny tom, ponieważ autor nie wyjaśnia wszystkiego w tej części.

„Ludzie tak bardzo chcą zobaczyć magię, że zapominają wypatrywać sztuczki”.

Przekonaj się czy Tobie, wraz z bohaterem, uda się wypatrzeć sztuczkę? Polecam.

Link do opinii
Inne książki autora
Gargantis
Thomas Taylor0
Okładka ksiązki -  Gargantis

Druga część pełnej przygód serii o mieszkańcach Widmowego Portu - nadmorskiego miasteczka, w którym ożywają legendarne potwory. Herbie i...

Malamander
Thomas Taylor0
Okładka ksiązki - Malamander

Początek nowej przygodowej trylogii fantastycznej dla młodzieży. W nadmorskim miasteczku Widmowy Port trwa zima. Herbert Lemon, pracownik Biura Rzeczy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy