Małe historie o wielkich marzeniach

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2019-05-06
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7551-608-1
Liczba stron: 48
Ilustracje: Katarzyna Bukiert

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Trzy opowiadania o sile marzeń, odwadze, przyjaźni i prawie do bycia sobą. Historia liścia, który marzył o lataniu. Historia małej muchy, która odkrywa, że to nie świat na zewnątrz pędzi, ale pociąg, w którym ona mieszka. Historia ślimaka, który nie zważając na ostrzeżenia postanowił wejść na wielką górę. Niepozorni bohaterowie wychodzą poza schemat i nadają swemu życiu nowy sens. Pełne ciepłego, przewrotnego dowcipu, napisane prostym językiem opowiadania przykuwają uwagę i prowokują do refleksji.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Małe historie o wielkich marzeniach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Gdyby nie marzenia, pewnie nigdy nie dowiedzielibyśmy się, jak piękny jest otaczający nas świat i jak dużo może on nam zaoferować. Jednak by się o tym przekonać, musimy pokonać strach, zdobyć się na odwagę i zrobić krok naprzód, często wychodząc poza bezpieczną i znaną nam przestrzeń, by podążyć drogą w nieznane. I właśnie o przełamywaniu słabości, ale też o przyjaźni i prawie do bycia sobą opowiada książka Marty H. Milewskiej Małe historie o wielkich marzeniach. Książka Marty H. Milewskiej składa się z trzech niedługich opowiadań, kierowanych przede wszystkim do młodych czytelników. W pierwszym opowiadaniu poznajemy malutki liść, który bardzo chciałby wyróżniać się spośród tysięcy podobnych mu liści obrastających drzewo. Listek pragnie być pięknym, kolorowym ptakiem, szybować po niebie i stamtąd obserwować świat. Bohaterką drugiego opowiadania jest mucha, która mieszka w pociągu. Pojazd ten jest jedynym światem, jaki owad zna i w jakim czuje się bezpiecznie. Świat za oknem wagonu wydaje się być w nieustającym ruchu, ucieka przed oczami muchy, sprawia wrażenie pełnego niebezpieczeństw. W trzeciej historii czytelnicy wyruszą na długą, niebezpieczną i wymagającą wysiłku wyprawę w góry, a towarzyszyć im będzie mały, niepozorny ślimak. Opowiadania Marty H. Milewskiej skłaniają czytelnika do tego, by nigdy nie porzucał marzeń. To - jak udowadnia autorka - one motywują do działania, ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Małe historie o wielkich marzeniach

Avatar użytkownika - zaczytana_emigra
zaczytana_emigra
Przeczytane:2019-04-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Ogromnie się cieszę, że miałam szansę poznać tak wspaniałą i wartościową książeczkę dla dzieci.
Jeśli miałabym określić przydział wiekowy dla jej czytelników, powiedziałabym 3-9 lat. To najlepszy wiek na wzbudzenie w dziecku ciekawości świata, a także pokazanie, że warto. Warto wszystko...

"Małe historie..." to zaledwie 3 krótkie opowieści. Idealne na czytanie przed snem, albo podczas rodzinnego pikniku, albo gdy dziecku źle i po prostu chce być blisko, a na nic innego nie ma ochoty. Historyjki są krótkie objętościowo, za to ich treść i przesłanie jakie niosą, są ogromne!

Bohaterami opowieści są ulubione wśród wszystkich dzieci zwierzęta i elementy przyrody. Małe, kruche, niepozorne. Nie mam pojęcia czy to celowy zabieg czy przypadek, ale pomysł super. Każdy maluch może łatwo utożsamić się z ulubionym zwierzaczkiem.

Pierwsza opowieść poza przekazem, że zawsze warto marzyć, uczy maluchy... biologii! Świetne wytłumaczenie krok po kroku, cyklu wzrostu liści, życia drzewa, przemijania pór roku i zmian jakie wtedy zachodzą. Rewelacja!

Bohaterką opowieści 2 jest muszka. Z jednej strony dosyć strachliwa, bojąca się świata, ale też słuchająca każdego i nie mająca swojego zdania. Aż pewnego dnia... Wszystko się zmienia :) Jaki morał? Nie warto się ograniczać, nie warto się bać i słuchać bezgranicznie innych. Własne zdanie, własna opinia jest bardzo ważna nawet wtedy, gdy nie podoba się innym.

Ostatnia opowieść to przygoda o wytrwałości i determinacji pewnego ślimaka. Tam gdzie inni widzieli nudę i szarość, on dostrzegł niesamowite, bajkowe widoki. Dla niego to miejsce było rajem. Ale żeby odkryć ten raj, pokonał swoje słabości, zmęczenie i walczył, nawet wtedy gdy inni próbowali go zniechęcić.

 

Link do opinii
Inne książki autora
Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Mietek – chłopak z osiedla marzy o karierze sędziego lub trenera. Niestety trudno być trenerem bez własnej drużyny. A jak tu zbudować zespół...

Mietek i tajemnica starej willi
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Mietek i tajemnica starej willi

„W życiu pewne są tylko zmiany”… To miały być najlepsze wakacje w ich życiu. W nagrodę za świetną grę trener zorganizował całej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje