Małe historie o wielkich marzeniach

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2019-05-06
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7551-608-1
Liczba stron: 48
Ilustracje: Katarzyna Bukiert

Ocena: 5.5 (4 głosów)

Trzy opowiadania o sile marzeń, odwadze, przyjaźni i prawie do bycia sobą. Historia liścia, który marzył o lataniu. Historia małej muchy, która odkrywa, że to nie świat na zewnątrz pędzi, ale pociąg, w którym ona mieszka. Historia ślimaka, który nie zważając na ostrzeżenia postanowił wejść na wielką górę. Niepozorni bohaterowie wychodzą poza schemat i nadają swemu życiu nowy sens. Pełne ciepłego, przewrotnego dowcipu, napisane prostym językiem opowiadania przykuwają uwagę i prowokują do refleksji.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Małe historie o wielkich marzeniach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Gdyby nie marzenia, pewnie nigdy nie dowiedzielibyśmy się, jak piękny jest otaczający nas świat i jak dużo może on nam zaoferować. Jednak by się o tym przekonać, musimy pokonać strach, zdobyć się na odwagę i zrobić krok naprzód, często wychodząc poza bezpieczną i znaną nam przestrzeń, by podążyć drogą w nieznane. I właśnie o przełamywaniu słabości, ale też o przyjaźni i prawie do bycia sobą opowiada książka Marty H. Milewskiej Małe historie o wielkich marzeniach. Książka Marty H. Milewskiej składa się z trzech niedługich opowiadań, kierowanych przede wszystkim do młodych czytelników. W pierwszym opowiadaniu poznajemy malutki liść, który bardzo chciałby wyróżniać się spośród tysięcy podobnych mu liści obrastających drzewo. Listek pragnie być pięknym, kolorowym ptakiem, szybować po niebie i stamtąd obserwować świat. Bohaterką drugiego opowiadania jest mucha, która mieszka w pociągu. Pojazd ten jest jedynym światem, jaki owad zna i w jakim czuje się bezpiecznie. Świat za oknem wagonu wydaje się być w nieustającym ruchu, ucieka przed oczami muchy, sprawia wrażenie pełnego niebezpieczeństw. W trzeciej historii czytelnicy wyruszą na długą, niebezpieczną i wymagającą wysiłku wyprawę w góry, a towarzyszyć im będzie mały, niepozorny ślimak. Opowiadania Marty H. Milewskiej skłaniają czytelnika do tego, by nigdy nie porzucał marzeń. To - jak udowadnia autorka - one motywują do działania, ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Małe historie o wielkich marzeniach

Ogromnie się cieszę, że miałam szansę poznać tak wspaniałą i wartościową książeczkę dla dzieci.
Jeśli miałabym określić przydział wiekowy dla jej czytelników, powiedziałabym 3-9 lat. To najlepszy wiek na wzbudzenie w dziecku ciekawości świata, a także pokazanie, że warto. Warto wszystko...

"Małe historie..." to zaledwie 3 krótkie opowieści. Idealne na czytanie przed snem, albo podczas rodzinnego pikniku, albo gdy dziecku źle i po prostu chce być blisko, a na nic innego nie ma ochoty. Historyjki są krótkie objętościowo, za to ich treść i przesłanie jakie niosą, są ogromne!

Bohaterami opowieści są ulubione wśród wszystkich dzieci zwierzęta i elementy przyrody. Małe, kruche, niepozorne. Nie mam pojęcia czy to celowy zabieg czy przypadek, ale pomysł super. Każdy maluch może łatwo utożsamić się z ulubionym zwierzaczkiem.

Pierwsza opowieść poza przekazem, że zawsze warto marzyć, uczy maluchy... biologii! Świetne wytłumaczenie krok po kroku, cyklu wzrostu liści, życia drzewa, przemijania pór roku i zmian jakie wtedy zachodzą. Rewelacja!

Bohaterką opowieści 2 jest muszka. Z jednej strony dosyć strachliwa, bojąca się świata, ale też słuchająca każdego i nie mająca swojego zdania. Aż pewnego dnia... Wszystko się zmienia :) Jaki morał? Nie warto się ograniczać, nie warto się bać i słuchać bezgranicznie innych. Własne zdanie, własna opinia jest bardzo ważna nawet wtedy, gdy nie podoba się innym.

Ostatnia opowieść to przygoda o wytrwałości i determinacji pewnego ślimaka. Tam gdzie inni widzieli nudę i szarość, on dostrzegł niesamowite, bajkowe widoki. Dla niego to miejsce było rajem. Ale żeby odkryć ten raj, pokonał swoje słabości, zmęczenie i walczył, nawet wtedy gdy inni próbowali go zniechęcić.

 

Link do opinii
Inne książki autora
Mietek i tajemnica starej willi
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Mietek i tajemnica starej willi

„W życiu pewne są tylko zmiany”… To miały być najlepsze wakacje w ich życiu. W nagrodę za świetną grę trener zorganizował całej...

Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Mietek – chłopak z osiedla marzy o karierze sędziego lub trenera. Niestety trudno być trenerem bez własnej drużyny. A jak tu zbudować zespół...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje